150 000 EUR vērtiem īpašumiem paredzama cenu samazināšanās

Augusts Rīgas centra dzīvokļu segmentā bija aktīvs kā darījumu skaita, tā arī cenu pieauguma ziņā. Nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte skaidrojama ar faktu, ka augusts bija pēdējais mēnesis, kurā nerezidenti varēja iegādāties nekustamos īpašumus Latvijā un saņemt termiņuzturēšanās atļauju vēl pirms Imigrācijas likuma grozījumu stāšanās spēkā, kas no šī gada 1. septembra paredzēja minimālās pirkuma summas palielināšanu līdz 250 000 EUR, informē ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs.

Tirgus aktivitāti, kurā dominēja darījumi ar īpašumiem par 150 000 EUR, apliecināja arī tas, ka vislielākais cenu kāpums, salīdzinot ar jūliju, vērtējot pēc īpašumu tehniskā stāvokļa, novērots dzīvokļiem, kas ir ļoti labā stāvoklī (+2,65%). Tieši šīs dzīvojamās platības bija vispieprasītākās nerezidentu sektorā, ņemot vēra, ka ārvalstu pilsoņi visbiežāk vēlas iegādāties īpašumus ar labu apdari, kas gatavi tūlītējai dzīvošanai bez papildus laika un finansiāliem ieguldījumiem, precizē M. Laukalējs.

“Dzīvokļu segmentam, kur tirgus cena ir tuva 250 000 EUR, gaidāms cenu pieaugums, savukārt īpašumiem cenu kategorijā ap 150 000 EUR paredzama cenu samazināšanās, tā kā šie īpašumi TUA kārojošiem nerezidentiem vairs nebūs aktuāli,” tirgus aktivitāti tuvāko mēnešu laikā un īpašumu cenu korekciju atsevišķās cenu kategorijās prognozē speciālists.

ARCO REAL ESTATE Rīgas centra dzīvokļu tirgus pārskatā norādīts, ka 2014. gada augustā Rīgas centra dzīvokļu cenas palielinājušās par 1,60%. Vidējā Rīgas centra dzīvokļu cena augustā pakāpusies 2113 EUR/m² pozīcijā.

Iesakām: Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit


Pieņem Būvniecības valsts kontroles biroja nolikumu

30.09.2014

"Jūrmalas namsaimnieku" iegādāsies Lietuvas kompānija "Būsto valdas"

30.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu