Pieņem Būvniecības valsts kontroles biroja nolikumu

Valdība šodien pieņēma Būvniecības valsts kontroles biroja nolikumu.

Būvniecības valsts kontroles birojs tiek veidots ar mērķi, lai veiktu valsts būvniecības kontroli. Birojam būs vairākas kompetences, starp tām - nodrošināt būvdarbu valsts kontroli, veicot šādu būvju būvdarbu kontroli un pieņemšanu ekspluatācijā, nodrošināt publisku ēku ekspluatācijas uzraudzību, informācijas sistēmā iekļautās informācijas pieejamību.

Tāpat birojam būs jāinformē kompetences pārbaudes iestādes par būvspeciālistu profesionālās darbības pārkāpumiem, jānodrošina metodiska palīdzība savas kompetences jautājumos, jāorganizē būvniecības procesā iesaistīto uzraudzības un kontroles iestāžu un nevalstisko organizāciju sadarbība. Birojam arī būs jāizskata iesniegumi un sūdzības par būtiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem būvniecības procesā.

Biroja funkcijās ietilps arī būvspeciālistu kompetences novērtēšana un pastāvīgas prakses uzraudzība, kā arī būvprojektu un būvju ekspertīzes organizēšana. Būvdarbu valsts kontroli un būvju ekspluatācijas uzraudzību veiks birojā nodarbināti būvinspektori - personas, kuras ir reģistrētas būvinspektoru reģistrā.

Noteikumi paredz, ka birojs būs tiesīgs pieņemt ekspluatācijā publiskas ēkas un būves, kas tiek būvētas par publisko, Eiropas Savienības fondu vai citas ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļu finansējumu, ja pasūtītājs ir publisko tiesību juridiskā persona. Birojs veiks arī ekspluatācijā nodotu publisku ēku apsekojumus, jo patlaban šādu ēku drošuma jautājums ir tikai pašu īpašnieku ziņā.

Plānots, ka birojā tiks nodarbināti 63 darbinieki. Biroja finanšu līdzekļus veidos dotācija no valsts budžeta līdzekļiem un pašu ieņēmumiem.

Paredzams, ka biroja funkcijas izpilde par publisku ēku ekspluatācijas uzraudzību tiks uzsākta ar 2015.gada 1.janvāri, būvdarbu uzraudzība un būvju pieņemšana ekspluatācijā ar 2015.gada 1.jūliju, bet būvspeciālistu kompetences novērtēšana būvekspertīzes specialitātē ar 2016.gada 1.janvāri.

Jau ziņots, ka valsts būvniecības kontroles biroja izveidei 2014.gadā tika pārdalīti 999 483 eiro, tajā skaitā atlīdzībai 181 110 eiro (atalgojumam 146 541 eiro), precēm un pakalpojumiem 141 272 eiro un kapitālajiem izdevumiem 677 101 eiro.

Būvniecības valsts kontroles biroja darbības nodrošināšanai 2015.gadā paredzēti 1 629 684 eiro, tajā skaitā atlīdzībai 1 302 869 eiro (atalgojumam 1 006 447 eiro), precēm un pakalpojumiem 286 894 eiro un kapitālajiem izdevumiem 39 921 eiro.

2016.gadā un turpmāk 1 902 123 eiro gadā, tajā skaitā atlīdzībai 1 575 308 eiro (atalgojumam 1 220 872 eiro), precēm un pakalpojumiem 286 894 eiro un kapitālajiem izdevumiem 39 921 eiro.

Jau ziņots, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šā gada aprīlī atbalstīja Būvniecības valsts kontroles biroja izveidi.

Iesakām:   Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

Mājokļu tirgū bez histērijas

30.09.2014

150 000 EUR vērtiem īpašumiem paredzama cenu samazināšanās

30.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām