Rīgā atzīmēs Pasaules arhitektūras dienu

Pirmdien, 6.oktobrī, visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules arhitektūras diena un tradicionāli šajā dienā tiek organizēti dažādi ar arhitektūras jomu saistīti pasākumi gan Rīgā, gan Latvijā, informē Rīgas pilsētas arhitekta birojs.

Kā jau iepriekšējos gados ierasts, centrālais notikums galvaspilsētā būs 2014.gada balvas Rīgas arhitektūrā pasniegšana, kas dienas vidū notiks Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts". Savukārt pēcpusdienā Arhitektu namā notiks vairāku arhitektūrai veltītu priekšlasījumu cikls.

Dienu iepriekš, svētdien, 5.oktobrī, norisināsies Rīgā vēl nebijusi kultūras akcija - atsevišķi sabiedriskā transporta maršruti uz vienu dienu kļūs par sava veida tūrisma izbraucieniem, kur gidi - Latvijas Kultūras akadēmijas topošie aktieri - pasažieriem stāstīs par ceļā esošajiem arhitektūras un pilsētvides objektiem un notikumiem.

2014.gada balva Rīgas arhitektūrā tiks pasniegta 6.oktobrī plkst.12 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts" Dzirnavu ielā 46 - objektā, kas gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēma aizvadītajā gadā. Šogad gada balvai ir nominēti 13 objekti, kurus īpaša ekspertu komisija Rīgas pilsētas arhitekta Gvido Prinča vadībā izvirzīja no vairāk nekā 70 pieteiktajiem objektiem. Arhitektūras sasniegumu skati "Gada balva Rīgas arhitektūrā" organizē Rīgas pilsētas arhitekta birojs.

Savukārt Latvijas Arhitektūras savienībā (LAS) - Arhitektu namā Torņa ielā 11 - plkst.17 notiks vairāku arhitektūrai veltītu priekšlasījumu cikls, ko organizē Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar LAS. Uz šo pasākumu ir laipni aicināti visi interesenti.

Priekšlasījumi programmā: Kristīne Budže "Mājokļu arhitektūra un Venēcijas biennāles 14.starptautiskā arhitektūras izstāde"; Artis Zvirgzdiņš "2014.gada Maskavas arhitektūras biennāles izstāde Ziemeļu kvartāls"; Juris Poga, Jānis Krastiņš "Starptautiskās arhitektu savienības 25.vispasaules kongress (2014.gads, Durbāna, Dienvidāfrika)".

Visas dienas garumā, Rīgas pilsētas arhitekta birojā notiks LAS brīvdomīgās izglītības projekta "Skolnieks-pētnieks-pilsētnieks" (SPP) darbnīca sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Ne pirmo gadu skolotājiem, īpaši mākslas pedagogiem, ar kuriem SPP turpinās sastrādāties pie metodiskā līdzekļa mācību kursam kultūrizglītībā izveides, SPP arhitekti skaidros ilgtspējīgas attīstības modeli un kopā izspēlēs galēji noskaņotas cilvēciskās pārvaldes trīs formas: sociālā - ekonomiskā - ekoloģiskā, lai šo SPP metodiku nodotu darbam skolās.

Svētdien, 5.oktobrī, norisināsies Rīgā vēl nebijusi kultūras akcija - atsevišķi sabiedriskā transporta maršruti uz vienu dienu kļūs par sava veida tūrisma izbraucieniem. Šādu ieceri īstenos LAS sadarbībā ar SIA "Rīgas satiksme" kā sveicienu rīdziniekiem Pasaules arhitektūras dienā.

Maršruti izvēlēti, lai aptvertu pēc iespējas plašas un dažādas Rīgas teritorijas: 9.autobuss (centrs-Mežaparks), 24.trolejbuss (centrs-Ziepniekkalns) un 5.tramvajs (Iļģuciems-Mīlgrāvis). 9.autobusa maršrutā gidi strādās visos reisos laika posmā no plkst.10 līdz 19, 24.trolejbusā - no plkst.10 līdz 15 un 5.tramvajā no plkst.15 līdz 19. Stāsti solās būt aizraujoši arī tāpēc, ka gidu lomās iejutīsies Latvijas Kultūras akadēmijas topošie aktieri.

Pasaules arhitektūras dienai veltīti pasākumi norisināsies arī Ventspilī, kur piektdien, 10.oktobrī, notiks Ventspils jaunbūvju apskate, dažādi arhitektūras tematikai veltīti priekšlasījumi, kā arī debates.

Oktobra pirmā pirmdiena pēc Starptautiskās Arhitektu savienības iniciatīvas un iedibinātas ilggadējās tradīcijas visā pasaulē tiek atzīmēta kā Pasaules arhitektūras diena. Visā pasaulē, arī Rīgā, arhitektūras nozares profesionāļi to šogad atzīmē 6.oktobrī. Starptautiskās Arhitektu savienības padome kā šī gada Pasaules arhitektūras dienas tēmu ir izvēlējusies konceptu "Veselīgas pilsētas, laimīgas pilsētas".

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit!

Rīgas arhitekta kolēģija: Zolitūdes traģēdiju izraisīja nesakārtots būvniecības regulējums, un pie tā jāstrādā joprojām

02.10.2014

„Latio namsaimnieks” ir gatavs jau šobrīd pieslēgt apkuri dzīvojamajām mājām

03.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu