Pilis, dzirnavas, muižas – joprojām 1 - 2 darījumi gadā

Neskatoties uz ārvalstu pircēju aktivitāti Latvijas nekustamā īpašuma tirgū, viņu interese par pilīm, medību saimniecībām un dzirnavām palikusi nemainīga. Pēdējais darījums – Dursupes muiža Talsu rajonā – zemesgrāmatā reģistrēts pērn. Baltic Sotheby’s International Realty eksperti uzskata, ka šie produkti ir un paliek gabalprece. Tie reti kļūst par spekulāciju objektu un ir paredzēti tikai tiem, kuriem ir attiecīgs dzīvesveids. Tādēļ pieprasījums pēc tiem arī turpmāk nepārsniegs 1 – 2 objektus gadā.

Latvijā visus nekustamā īpašuma objektus, kuri uzskatāmi par tirgus nišas preci, var nosacīti iedalīt vairākās grupās. No vienas puses tās ir pilis un muižas, kuras uzskatāmas par kultūrvēsturisko mantojumu, bet no otras – jaunas un renovētas mednieku saimniecības. Vēl viena grupa ir tā saucamie „transformeri” – objekti, kuri šobrīd kalpo kā dzīvesvietas, taču iepriekš veikuši pavisam citu funkciju. Pie tiem pieskaitāmas, piemēram, dzirnavas vai mākslīgā sala, kura savā laikā izveidota, lai ierīkotu attīrīšanas būves, bet tagad pārvērsta par ekskluzīvu objektu dzīvošanai ar savām akvatorijām un piestātnēm.

„Kad pircējs pie mums atnāk, viņš parasti jau zina, ko tieši vēlas,” komentē uzņēmuma Baltic Sotheby’s International Realty valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs. „Vai nu izmantot objektu kā personīgo dzīvesvietu, vai attīstīt papildu uzņēmējdarbību, piemēram, audzējot noteiktu dzīvnieku sugu vai nodarbojoties ar medībām. Turklāt Latvijas lauksaimniecības un mežsaimniecības tradīcijas to ļauj. Mums nav bijis tādu gadījumu, kad pircējs nebūtu atradis to, kas viņam vajadzīgs.”

Saskaņā ar viņa teikto, Latvijā ārvalstu pilsoņiem netiek noteikti ierobežojumi attiecībā uz to, cik daudz vēsturiska nekustamā īpašuma tie var iegādāties, kā tas ir, piemēram, Somijā. Uz ārvalstu pilsoņiem attiecas tikai Aizsargjoslu likuma panti. „Turklāt, pircējiem ir jārēķinās ar uzturēšanas un pārvaldīšanas jautājumiem. Šādi objekti parasti atrodas tālu ārpus pilsētas infrastruktūras robežām. Attiecīgi jau iepriekš ir jāparūpējas par veselu īpašuma pārvaldes sistēmu,” norāda V. Rozenbergs.

Runājot par cenu, tā, kā jebkurai nišas precei, ir individuāla un subjektīva. „Šādas klases objektu tirgū nav daudz – aptuveni 50, bet darījumi tiek veikti maksimums 1 – 2 gadā,” stāsta Baltic Sotheby’s International Realty līdzīpašniece Ilze Mazurenko. „Objekts ir vienīgais savā kategorijā, un ar to tas ir unikāls. Un tik reti pārdošanas gadījumi neļauj mūsu darbā izmantot standarta vērtēšanas salīdzinājuma metodi.”

Netipiska nekustamā īpašuma tirgus cenu atspoguļojums

Pilis – no 3,5 līdz 5 milj. eiro.

Mednieku saimniecības – ~1,5 milj. eiro.

Muižas – no 90 tūkst. līdz 5 milj. eiro.

 

Šajā nedēļas nogalē Ektornet aicina uz Katoļu ielu 31

11.04.2013

Rīgas domes izsolē mājas pircējs noslēpumains

12.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus