Mājokļu aizsardzībai izmanto gan tradicionālus drošības risinājumus, gan māņticību

Lai pasargātu savu mājokli un gādātu par tā drošību, 22% Latvijas iedzīvotāju paļaujas uz niknu suni, bet 18% iegādājas apdrošināšanu, lai izvairītos no neparedzētiem zaudējumiem, tā liecina apdrošināšanas sabiedrības "Ergo" veiktās aptaujas rezultāti.

Tajā pašā laikā aptuveni piektdaļa aptaujāto sava mājokļa pasargāšanā no dažādiem negadījumiem paļaujas tikai uz veiksmi.

17% respondentu norāda, ka mājokli pasargā ar savu klātbūtni īpašumā vai paļaujas uz kaimiņu vērīgumu, 10% uzticas drošām slēdzenēm, durvīm un logiem, savukārt signalizāciju un profesionālas apsardzes pakalpojumus izvēlas vien 7%. Īpašuma aizsardzībai pret dažādām nelaimēm tiek izmantotas arī dažādas tautas metodes un talismani - 5% aptaujāto savā mājoklī izvieto, piemēram, pīlādžu zarus, pakavus.

"Pēdējo gadu laikā Latvijas iedzīvotāju izglītotība un rūpes par īpašuma drošību pakāpeniski pieaug. Cilvēki arvien vairāk apzinās, ka nevar paļauties tikai uz veiksmi vien. Traģiskie negadījumi, kas ik pa laikam notiek Latvijā, veicina izpratni par tādiem riskiem kā ugunsgrēki, eksplozijas, zādzības, īpašuma applūšana, kā arī dabas stihijas, kur postījumus novērst nav pakava vai nikna suņa spēkos. Tāpēc arī novērojam mūsu klientu intereses pieaugumu par kvalitatīviem apsardzes servisa pakalpojumiem un arvien plašāku apdrošināšanas risku segumu, kas sniegtu iespējas pasargāt sevi no zaudējumiem dažādos iespējamos negadījumos," skaidro "Ergo" Risku parakstīšanas nodaļas vadītājs Ritvars Heniņš.

Šogad "Ergo" saņemti 569 īpašumu apdrošināšanas atlīdzības pieteikumi, un sagaidāms, ka, sākoties rudenim, to skaits pieaugs. "Daudzi jau atgriezušies pilsētā no savām vasaras mājām vai lauku īpašumiem, savukārt uz laiku atstātie īpašumi kļūst pievilcīgi zagļiem, kā arī ir vairāk pakļauti dažādiem sadzīviska rakstura negadījumiem - plīsušas ūdensapgādes vai siltumapgādes caurules, elektroinstalācijas bojājumi, kas nereti rezultējas ugunsnelaimēs," atgādina Heniņš.

Aptauju par to, kādus risinājumus Latvijas iedzīvotāji izmanto sava mājokļa aizsardzībai, apdrošināšanas sabiedrība "Ergo" veica internetā, un tajā piedalījās 900 respondentu vecumā no 25 gadiem.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit!

"LNK Industries Group" nodod ekspluatācijā tiltu pār Daugavu Jēkabpilī

03.10.2014

alt

Pētījums: Rīga, Pierīga un Kurzeme tiek uzskatītas par piemērotāko dzīvesvietu ģimenei ar bērniem

06.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu