Pētījums: Rīga, Pierīga un Kurzeme tiek uzskatītas par piemērotāko dzīvesvietu ģimenei ar bērniem

Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka ģimenei ar bērniem visatbilstošākā mājvieta ir Rīga (22%), kā arī Pierīgas (21%) un Kurzemes (22%) reģioni, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma "Ektornet" un pētījumu kompānijas TNS veiktais pētījums.

Aptaujā novērota tendence, ka liela daļa respondentu pārliecinoši uzskata, ka tieši viņu esošā dzīvesvieta ir visatbilstošākā ģimenei ar bērniem - tā uzskata 60% rīdzinieku un 73% Pierīgā dzīvojošo. Taču īpaši jāizceļ ir kurzemnieki, kuri par savu reģionu izrādījās vispārliecinātākie, proti, 90% no viņiem uzskata Kurzemi par ģimenei visdraudzīgāko.

""Ektornet" pieredze liecina, ka nozīmīgs kritērijs ģimenei ar bērniem, izvēloties dzīvesvietu, ir attīstīta infrastruktūra. Gandrīz trīs ceturtdaļas aptaujāto (71%) uzskata, ka Rīga un pārējās Latvijas pilsētas ir piemērotākas dzīvošanai ģimenei ar bērniem nekā lauki. Pēc Rīgas (22%) kā otra draudzīgākā pilsēta ģimenei ar bērniem ir minēta Ventspils - tā domā gandrīz desmitā daļa aptaujāto, un pārsvarā tie ir kurzemnieki (20%)," komentē "Ektornet" valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

"Latgali salīdzinoši biežāk nekā caurmērā par savu dzīvesvietu izvēlētos citā (ne latviešu) valodā runājošās ģimenes, kamēr latviešu valodā runājošie salīdzinoši biežāk dotu priekšroku mājvietai ar bērniem Kurzemē un Vidzemē," norāda pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Būtiski atšķiras iedzīvotāju uzskati atkarībā no valodas, kurā tie runā. Gandrīz puse jeb 42% citā valodā runājošo Latvijas iedzīvotāju kā ģimenei piemērotu mājvietu izvēlētos galvaspilsētu, kamēr latvieši tikai 10%. Salīdzinoši biežāk nekā caurmērā latviešu valodā runājošie ģimenei ar bērniem izvēlētos dzīvesvietu laukos (39%).

"Ektornet" un TNS pētījums tika veikts no 2014.gada 19. līdz 24.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit!

Mājokļu aizsardzībai izmanto gan tradicionālus drošības risinājumus, gan māņticību

06.10.2014

alt

Uzsākta dzīvokļu tirdzniecība Rīgas dzīvojamajā kompleksā Salnas ielā 21

06.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām