Darījumu skaits samazinājies par 32 %

Septembrī darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem samazinājies par 32%, tas skaidrojams ar nerezidentu aktivitātes samazināšanos, norāda nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Septembrī Rīgas mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenas turpināja palielināties. Atšķirībā no vairākiem iepriekšējiem gadiem, kad tipveida dzīvokļu vidējai cenai bija raksturīgas svārstības gan pieauguma, gan samazinājuma virzienā, šogad šis mājokļu tirgus rādītājs audzis visa gada laikā. 635 eiro par kvadrātmetru - tāds varētu būt cenu rādītājs, noslēdzot 2014.gadu, un tas būtu par 5% vairāk nekā 2013.gada nogalē, prognozē Zariņš.

Septembrī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,13-1,21% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos, bet kritums 0,15-0,49% robežās novērojams Teikā un Ziepniekkalnā.

"Prognozējams, ka 2014.gada trešajā ceturksnī gaidāmas jaunas cenu svārstības. Cenas samazinājums gaidāms mājokļiem, kuri piedāvājumā līdz šim bija par cenu virs 142 300 eiro. Pretējā gadījumā vietējais pieprasījums un piedāvājums tā arī nesastapsies. Vietējie pircēji visvairāk interesējas par dzīvokļiem, kuru cena nav lielāka par 100 000 eiro. Savukārt nekustamo īpašumu tirgū Rīgas centra jaunie projekti un dzīvokļi rekonstruētās mājās kā bija, tā arī paliks nerezidentu pieprasīti," skaidro Zariņš.

Gadu no gada tieši rudens pirmajā pusē dzīvokļu īpašnieki prasa augstāku cenu par īres dzīvokļiem, norāda Zariņš. Visaugstākās dzīvokļa īres likmes patlaban tiek prasītas Vecrīgā. Tur vidējā cena ir 12 līdz 13 eiro par kvadrātmetru mēnesī bez komunālajiem maksājumiem. Par tādas pašas kvalitātes dzīvokļiem klusajā centrā tiek prasīti seši līdz desmit eiro par kvadrātmetru. Labas kvalitātes privātmājas Rīgā tiek piedāvātas īrēšanai par 1000 līdz 1500 eiro mēnesī.

2014.gada otrajā pusgadā ir liels pieprasījums pēc tirdzniecības platībām Vecrīgā un galvaspilsētas aktīvajā centrā. Vēl tikai pirms četriem gadiem brīvo platību īpatsvars bija no 25% līdz 30%, pašlaik šis rādītājs populārākajās tirdzniecības ielās nepārsniedz 10%. A un B kategorijas biroju platību kopējais apjoms Rīgā ir 580 000 kvadrātmetru. Rīgas mikrorajonos nomas likmes ir robežās no četriem līdz 15 eiro par kvadrātmetru.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

"Swedbank" eksperts: "Nolikto atslēgu" princips vecās problēmas nerisina, turklāt rada vēl jaunas

06.10.2014

Restaurējot balkonus, atklāj sapuvušas nesošās sijas Darba inspekcijas un Nodarbinātības valsts aģentūras ēkā Rīgā

07.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām