Būvspeciālistu kompetences novērtēšanai EM slēgs līgumu ar attiecīgām iestādēm

Valdība šodien atbalstīja Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumus, ar kuriem noteikts, ka būvspeciālistu kompetences novērtēšanai un patstāvīgās prakses uzraudzībai Ekonomikas ministrija (EM) slēgs deleģēšanas līgumus ar būvspeciālistu kompetences pārbaudes iestādēm.

Noteikumu mērķis ir reglamentēt nosacījumus, uz kuru pamata fiziskajām personām piešķir, reģistrē un anulē sertifikātu patstāvīgajai praksei arhitektūras un būvniecības jomā. Noteikumos noteikts, ka būvspeciālistu kompetences novērtēšanai un patstāvīgās prakses uzraudzībai, izņemot būvekspertīzes specialitāti, EM Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajā kārtībā slēgs deleģēšanas līgumus ar būvspeciālistu kompetences pārbaudes iestādēm, kas ir privāto tiesību juridiskās personas, kuras akreditētas nacionālajā akreditācijas institūcijā. Tādējādi deleģēšanas līgumi tiks noslēgti ar ikvienu iestādi, kas atbilst minētajām prasībām, izvērtējot tās pieredzi, reputāciju, resursus, personāla kvalifikāciju, kā arī citus kritērijus.

Savukārt būvekspertīzes specialitātē patstāvīgās prakses tiesības piešķirs un patstāvīgās prakses uzraudzību veiks EM padotības iestāde - Būvniecības valsts kontroles birojs.

Lai noslēgtu deleģēšanas līgumu, potenciālajai kompetences pārbaudes iestādei būs jāiesniedz EM rakstisks pieteikums, norādot sertificēšanas jomu, specialitāti un jomu, kurā tā vēlas sniegt sertificēšanas pakalpojumus. Deleģēšanas līguma termiņš ir ne ilgāks kā pieci gadi.

Noteikumi arī nosaka, ka sertificēšanas pakalpojumu maksa sastāv no maksas par būvspeciālista kompetences novērtēšanu 150 eiro apmērā un patstāvīgās prakses uzraudzības gada maksas, ko apstiprinājis Ministru kabinets atsevišķā cenrādī.

Noteikumos paredzēta sertifikāta izsniegšana būvspeciālistam būvekspertīzes specialitātē, kas līdz šim netika ieviesta. Sertificēšana minētajā jomā ir nepieciešama būvniecības kvalitātes nodrošināšanai. Lai pretendētu uz sertifikātu būvekspertīzē, būvspeciālistam ir jābūt iegūtai piecu gadu patstāvīgajai praksei, kā arī pēdējo piecu gadu laikā nedrīkst būt anulēts būvspeciālista sertifikāts par pārkāpumiem profesionālajā darbībā vai nepatiesu ziņu sniegšanu.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis norādīja, ka šie noteikumi tika saskaņoti ar visiem būvniecības procesā iesaistītajiem. Tāpat puses vienojušās reizi mēnesī tikties, lai apspriestu šo prasību ieviešanu dzīvē un runātu par iespējamiem uzlabojumiem noteikumos.

Lai arī atsevišķi būvnieki valdības sēdē iestājās par to, ka minētie noteikumi paredz augstas sertifikācijas izmaksas, papildu administratīvo slogu un sertificētāju interešu lobēšanu, tomēr būvnieku asociācijas pauda uzskatu, ka minētie noteikumi valdībai ir jāpieņem. Būvindustrijas nevalstisko organizāciju koordinācijas centra pārstāvis Valdis Birkavs atzina, ka organizācijas biedri diskusijās vienojušies, ka minētajiem noteikumiem ir jāstājas spēkā pēc iespējas ātrāk.

Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) pārstāvis Normunds Grīnbergs atzina, ka asociācija pirms pāris gadiem iestājās pret šādiem noteikumiem, taču pašreizējā noteikumu redakcija risina problēmas nozarē. LBS arī uzsver, ka šiem noteikumiem ir jāstājas spēkā nekavējoties. Grīnbergs piebilda, ka no sertifikācijas pilnībā varēs atteikties tikai tad, kad tiks pilnībā sakārtota būvniecības uzņēmējdarbības vide.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Aicina uz atvērto durvju dienu jaunā dzīvokļu projektā Rīgā, Juglas ielā 10

07.10.2014

alt

Piešķir 77 994 eiro avārijas stāvoklī esošās Darba inspekcijas un Nodarbinātības valsts aģentūras ēkas Rīgā renovācijai

07.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu