Piešķir 77 994 eiro avārijas stāvoklī esošās Darba inspekcijas un Nodarbinātības valsts aģentūras ēkas Rīgā renovācijai

Valdība šodien vienojās piešķirt Labklājības ministrijai (LM) 77 994 eiro no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem avārijas stāvoklī esošās Valsts darba inspekcijas (VDI) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) ēkas Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 38 k-1, renovācijai.

Papildu finansējumu LM lūdza tādēļ, ka, restaurējot VDI un NVA ēkas balkonus, būvnieki ēkas sienās atklājuši nopuvušas vairākas nesošās sijas un citas nepilnības, kas apdraud cilvēku dzīvību un veselību, tāpēc ir steidzami jānovērš, skaidrots LM valdībai sagatavotajos dokumentos.

Pašas ministrijas budžetā brīvu līdzekļu šim mērķim neesot.

"Neveicot šo renovāciju un remontdarbus, ir iespējami draudi cilvēku, kuri strādā vai pārvietojas gar ēku, dzīvībai un veselībai," norāda ministrijas pārstāvji.

Ministrijas speciālisti jau 2013.gada vasarā konstatēja nepilnības minētās ēkas stāvoklī, bet toreiz norādīja tikai uz nepilnībām ēkas fasādē un balkonos, sakot, ka tie ir ļoti sliktā stāvoklī un apdraud ēkā strādājošo un garāmgājēju dzīvību un veselību.

Ņemot vērā minēto, valdība vienojās VSIA "Šampētera nams" valstij dividendēs izmaksājamo 2012.gada peļņas daļu 24 000 latu apmērā neiemaksāt valsts budžetā, bet izlietot minētās ēkas fasādes remontam.

LM speciālisti skaidro, ka ierobežotā finansējuma dēļ tika pieņemts lēmums projektu īstenot posmos, 2014.gadā veicot tikai bīstamo balkonu renovāciju. Līgums ar būvnieku noslēgts vien šā gada jūlijā, bet praktiskie darbi sākti augustā.

Veicot balkonu atsegšanu, būvnieki sienā zem balkona konstatējuši nopuvušas nesošās sijas un metāla konstrukcijas, kuras skārusi korozija, bet dažas pilnībā korodējušās.

Būvsapulcē 3.septembrī eksperti norādījuši, ka, neatsedzot sijas iekštelpās, nav iespējams konstatēt, cik tālu nesošās sijas ir sapuvušas, taču, ņemot vērā atsegumā redzamo un apzinoties, ka uz balkoniem nav bijusi hidroizolācija, atrašanās telpās, kas atrodas pie balkoniem, ir bīstama.

Drošības nolūkos darbinieki no četriem kabinetiem, kas atrodas pie balkoniem, pagaidām pārvietoti uz citām telpām tai pašā ēkā.

Vēlāk vienā no kabinetiem speciālisti veikuši grīdas atsegšanu, konstatējot, ka sijas grīdā ir daļēji satrupējušas un nepilda savas funkcijas, proti, nestspēju. Savukārt pieaicinātais būveksperts norādījis, ka objekts atrodas avārijas stāvoklī, nekavējoties veicama darbinieku evakuācija un steidzami nepieciešams veikt objekta avārijas mezglu izbūvi.

Tāpat eksperti norādījuši uz avārijas stāvokli, kādā atrodas ēkas dzega. Tai vietām nokritis vai atsists apmetums, vairākās vietās dzegas veidojumam ir redzamas atklātas plaisas, sadrupuši ķieģeļi, vietām apmetums kopā ar ķieģeļa gabaliem jau ir atdalījies un draud uzkrist gar ēku ejošajiem gājējiem.

LM skaidro, ka iepriekš dzegas stāvokli nebija iespējams korekti fiksēt, jo projektētājiem un konstruktoriem bez sastatņu uzstādīšanas nebija iespēju apsekot balkonus un no balkoniem redzamos ēkas elementus no ārpuses.

Ar LM valdījumā esošo nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldīšanu, tostarp VDI un NVA īpašumu, nodarbojas "Šampētera nams". LM ir valsts kapitāla daļu turētāja uzņēmumā.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Būvspeciālistu kompetences novērtēšanai EM slēgs līgumu ar attiecīgām iestādēm

07.10.2014

Izmeklētājiem ir zināmi Zolitūdes lielveikala "Maxima" sagrūšanas iemesli

07.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu