Pabeigta Rīgas Brāļu kapu noslēdzošās sienas kreisās puses restaurācija

Ir pabeigta Rīgas Brāļu kapu noslēdzošās sienas kreisās puses restaurācija, aģentūru LETA informēja Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda pārstāvji.

Kopumā šiem darbiem iztērēti 42 697 eiro, kas saziedoti 2013.gada 11.novembra akcijā sadarbībā ar Latvijas Televīziju. Pašlaik par šiem saziedotajiem līdzekļiem ir pabeigti restaurēto Strēlnieku bareljefu montāžas un nostiprināšanas darbi Rīgas Brāļu kapu sienā, restaurēti heraldiskie tēli "Vidzeme" un "Latgale", 10 apriņķu ģerboņi, kas simbolizē 250 novadus, un uz leju vērstais zobens - Latvijas miermīlības un vienlaicīgi spēka un aizsardzības simbols.

Bareljefu montāža tika veikta septiņu metru augstumā ar specializēto tehniku - pacēlāju. Laika gaitā sašķēlušos, sadalījušos un no Latvijas Allažu šūnakmens no jauna restaurētos Strēlnieku bareljefus nostiprināja atpakaļ oslēdzošās sienas kreisajā pusē.

Darbi ir pabeigti plānotajā termiņā, un 17.oktobrī tos pieņems Rīgas pieminekļu aģentūra. Fonda organizētos restaurācijas darbus vadīja Rīgas pieminekļu aģentūras galvenais speciālists Ivo Graudums, darbus veica restauratori Edgars Janočko, Kalvis Ozoliņš.

"Fonds uzskatīs savu misiju par izpildītu, ja uz Brāļu kapu izveides simtgadi, kas būs 2015.gada 15.oktobrī, tiks pabeigta visa RBK restaurācija un ikviens Latvijā dzīvojošais zinās šeit trīs pirmo apbedīto 18 līdz 19 gadus veco jauniešu - Jēkaba Voldemāra Timmas, Andreja Stūra un Jāņa Gavenasa vārdus. Uz simtgadi plānots pabeigt Noslēdzošās sienas labās puses restaurāciju, un šim mērķim fondam vēl jāsavāc 49 000 eiro," saka fonda valdes priekšsēdētaja Mirdza Stirna.

"Katrā latviešu ģimenē ir bijis kāds latviešu strēlnieks vai jaunās valsts karavīrs, kas piedalījies cīņās pret vāciešiem un pret Bermontu un sekmējis neatkarīgas valsts izveidi. Kapos guldīti aptuveni 2000 varoņi, to skaitā ap 200 nezināmie. Rīgas Brāļu kapi ir ne tikai kultūras un vēstures simbols, bet arī mūsu latvju tautas vienotības, kopīga spēka, centienu, cerību un pārliecības simbols. Rīgas Brāļu kapu memoriālais ansamblis ar mākslinieciskiem līdzekļiem pausto patriotisko ideju ir Latvijas nacionālais lepnums. Tas ir pirmais šāda veida ansamblis Eiropā," stāsta fonda prezidents, ģenerālis Juris Vectirāns.

Rīgas Brāļu kapu oslēdzošās sienas kreisās puses restaurācija tika uzsākta šā gada 15.maijā.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Oktobra beigās Rīgā notiks tematiski semināri par mājokļiem, darbu, vidi un transportu

08.10.2014

Truksnis: Termiņuzturēšanās atļauju pieprasījumu samazinājums ir saistīts ar izmaiņām Krievijas normatīvos

08.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

2

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

3

Privātmāja Amatniekos, kurā izmantoti oriģināli interjera dizaina risinājumi

4

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

5

Imanta - strauji augošā Pārdaugavas pērle

6

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu