Nekustamā īpašuma darījumi – aktualitātes, tendences un nozares attīstība

Pēdējo gadu laikā pieaugošs darījumu skaits nekustamo īpašumu tirgū norādīja uz pozitīvām pieprasījuma izmaiņām, kā  liecina uzņēmuma AVA HOLDING sagatavotie dati.

Reģistrēto pirkuma līgumu skaits.

Šī gada augustā gan Rīgas pilsētā, gan Jūrmalā, gan Rīgas rajonā tika reģistrēts vislielākais darījumu skaits kopš 2007. gada otrās puses. 2014.gada augustā Rīgas pilsētā bija 1506 darījumi, bet pēdējo 2 gadu laikā šīs rādītājs bija aptuveni no 1100 līdz 1200 darījumiem mēnesī. Liela loma šajā procesā, protams, bija izmaiņām Imigrācija likumā, saskaņā ar kuru no 1.septembra palielinājās nekustamā īpašuma iegādes vērtība, kas dod iespēju saņemt termiņuzturēšanas atļauju, pašlaik tā ir 250 000 Euro.

Reģistrēto pirkuma līgumu skaits Rīgā, % pret iepriekšēja gada atbilstošo periodu.

Ja salīdzināt Rīgā reģistrēto darījumu skaitu par 4 gadiem –2014.gada jūlijā tas palielinājās par 49,14% (no 812 līdz 1211 darījumiem), salīdzinājumā ar 2010.gada jūliju, kas arī ir labs pieauguma rādītājs. Ja analizēt darījumu skaita pieaugumu pēdēja gada laikā, kopš 2014.gada 1.pusgada darījumu skaits Rīgā, salīdzinājumā ar 2013.g. 1.pusgadu, pieauga par 6,14%. Protams, pieaugot pieprasījumam, palielinājās arī nekustamo īpašumu objektu cenu līmenis vairākos segmentos, un visvairāk šīs pieugums skāra jaunus projektus- sērijveida dzīvokļiem šīs pieaugums bija mazāks. Сenu līmeni konkrētajos segmentos ietekmē vairāki faktori – izvietojums, būvniecības materiāli, iekšēja apdare, stāvs un vairāki citi faktori. Darījumu skaits un cenas ekustamā īpašuma tirgū stabili pieauga visa laika posmā no 2010. gada, bet visstraujākais darījumu skaita pieaugums tika novērots pēckrīzes periodā – 2010. gada beigās.

Neto apgrozījums.

No 2010.g.1.cet. līdz 2013.g.3.cet. kopējais neto apgrozījums pieauga par 53%, bet operācijās ar nekustamo īpašumu pieauga par 37%. Būvniecības sektora neto apgrozījums no 2010.g.3.ceturkšņa līdz 2013.g.3.ceturkšņa pieauga par 64%, kas pozitīvi raksturo nozares attīstību.

Pievienotās vērtības rādītājs.

Pievienotā vērtība ir svarīgs rādītājs jebkurā nozarē un jebkuras valsts ekonomikā. 2006. un 2007.gados, ekonomikas augšupejas periodā, būvniecības nozares kopējā pievienotā vērtība bija augstāka par operāciju ar nekustamo īpašumu pievienoto vērtību, bet 2009. un 2010.gadā situācija izmainījās, jo strauji samazinājās būvniecības apjomi valstī.

Būvniecības produkcijas indekss.

Būvniecībai piemīt sezonāls attīstības raksturs, tomēr, apkopojot vidējos rādītājus Eiropas Savienībā, tas nav tik jūtams. Būvniecības indeksiem ir novērojama pieauguma tendence, kas pozitīvi raksturo nozares attīstību. Ja 2010. un 2011. gados būvniecības produkcijas indeksi visās Baltijas valstīs bija samērā līdzīgi, tad 2012.un 2013.gados Latvijas un Igaunijas pieauguma tempi bija straujāki, neka Lietuvā. 

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

VDI pieķer savas ēkas renovētājus darba drošības noteikumu pārkāpšanā

10.10.2014

Pāvilostas novada teritorijas plānojuma daļu atzīst par atbilstošu Satversmei

10.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu