Kopējais investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijā, pirmajā pusgadā pārsniedza 385 miljonus eiro.

 Ja pērn bija novērojama tendence, pieaugot pieprasījumam par portfeļu darījumiem, kopējā investīciju apjomā tas sastādīja 30% un viena vidēja darījuma lielums bija 4,0- 4,1 milj. eiro. Šogad vidējais darījuma lielums ir 2,5-2,7 milj.eiro. Toties darījumu skaits ir palielinājies par 34 % salīdzinot ar pagājušo gadu. Biroju segmentā investīcijas ir visaktīvākās, ko apstiprina arī šī gada lielākais darījums Lietuvā,  par 61,6 miljoniem eiro investīciju fonds East Capital iegādājās lielāko biznesa centru Viļņā (Vilnius Business Harbor, ar kopējo iznomājamo platību 28 400 kv.m). Pie biroju segmenta darījumiem vēl nepieciešams pieminēt četru biroju ēku kompleksu Viļņā (kopējā platība 29 600kv.m ), ko iegādājās Nordic and Baltic Property Group par 17, 4 miljoniem eiro. Savukārt Rīgas centrā esošo biroju ēku Blaumaņa ielā  par 8,8 miljoniem eiro iegādājās investīciju fonds EfTEN Capital.  

Aktīvākie investori Baltijas valstīs ir no Skandināvijas, NVS valstīm un Krievijas, kā arī Baltijas līmeņa tirgus spēlētāji. Lielāko daļu darījumu, kas pārsniedz 3 miljonus eiro noslēdza Baltijas līmeņa investori, vai arī citu valstu investīciju fondi, kuriem šajās valstīs ir pārstāvniecības.

Aktīvākie tirgus dalībnieki pirmajā pusgadā ir bijuši East Capital, EfTEN Capital un Capital Mill sastādot 25 % no kopējā investīciju apgrozījuma. Colliers International eksperti prognozē, ka investoru interese par kvalitatīviem, stabilas naudas plūsmas komercīpašumiem nākamajā pusgadā turpināsies.  

Jau trešo gadu pēc kārtas Rīgā notiks nekustamā īpašuma investīcijām veltīta konference, kurā tiks runāts par tendencēm un arī to kādēļ ir vērts investēt Baltijas valstīs un Latvijā “Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2014”. Būs iespēja satikt nekustamā īpašuma speciālistus, nozares ekspertus un investorus un dalīties pieredzē par nekustamā īpašuma tendencēm un aktualitātēm nākotnē. Būs iespēja satikt tādus ekspertus kā  “BPT Asset Management” valdes priekšsēdētājs Lars Ohnemus, “Prudentia” valdes loceklis Ģirts Rungainis, “New Agenda Partners” vadošais partneris Egil Bauer Nielsen, SORAINEN partneris Ģirts Rūda, Colliers International vadošais partneris Austrumeiropā Damian Harrington, vecākais viceprezidents biznesa vadībā no “Hacket Group” Tom Olavi Bangemann. Konferenci organizē pilna servisa pasākumu organizēšanas uzņēmums IDEA HOUSE events sadarbībā ar starptautisko nekustamā īpašuma konsultantu kompāniju Colliers International un pasākuma galvenajiem partneriem ABLV Banku A/S, SEB Banku un vienu no vadošajiem advokātu birojiem SORAINEN, kā arī attīstītājs  HANNER.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

 

"Pillar" iegādājas Vācijas arhitektu uzņēmuma "Schaller Architekten Stuttgart" Rīgas biroju

09.10.2014

Notiks nekustamo īpašumu speciālistu profesionālais forums "Lepnums par profesiju"

10.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus