Pāvilostas novada teritorijas plānojuma daļu atzīst par atbilstošu Satversmei

Satversmes tiesa (ST) par atbilstošu Satversmei atzinusi Pāvilostas novada teritorijas plānojuma daļu.

Kā aģentūru LETA informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska, spriedums ir galīgs un nepārsūdzams.

Jau ziņots, ka ST 2.kolēģija ierosināja lietu "Par Pāvilostas novada domes 2013.gada 30.maija saistošo noteikumu Nr.3 "Par Pāvilostas novada teritorijas plānojumu 2012.-2024.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un Grafiskā daļa", ciktāl tie attiecas uz dabas liegumam "Pāvilostas pelēkā kāpa" piegulošo Zaļkalna mežu un dabas liegumam "Ziemupe" piegulošo Akmeņraga meža daļu, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 115.pantam".

Apstrīdētā norma nosaka, ka apstrīdētās teritorijas plānojuma daļas atļauj apbūvi minētajās teritorijās. Tikmēr Satversmes 115.pants paredz, ka valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, sniedzot ziņas par vides stāvokli un rūpējoties par tās saglabāšanu un uzlabošanu.

Lieta bija ierosināta pēc biedrības "Zemes draugi" pieteikuma, kurā tika apstrīdēta Pāvilostas teritorijas plānojuma daļa, kas attiecas uz Zaļkalna mežu un Akmeņraga meža daļu. Minētās teritorijas atrodas blakus dabas liegumiem. Teritorijas plānojums atļauj Zaļkalna mežā iekārtot mežaparku, izveidojot arī atpūtas vietas. Savukārt Akmeņraga meža teritorijā ir atļauta apbūve, proti, lauku sētu (viensētu) ierīkošana.

ST savā spriedumā nekonstatēja vides tiesību normu pārkāpumus, tajā skaitā procesuālos pārkāpumus. Cita starpā ST atzina, ka teritorijas plānojuma izstrādes un pieņemšanas procesā ir izvērtēti sabiedriskās apspriešanas laikā iesniegtie sabiedrības iebildumi. Tāpat ir vērtēti un daļēji ņemti vērā arī pieteikuma iesniedzējas iebildumi un priekšlikumi.

Teritorijas plānojuma stratēģiskais novērtējums ir veikts atbilstoši normatīvajam regulējumam, kā arī pašvaldība ir ņēmusi vērā teritorijas plānošanas procesā iesaistīto valsts institūciju norādījumus un ieteikumus, tajā skaitā ir pienācīgi izvērtēta apstrīdēto plānojuma daļu ietekme uz "Natura 2000" teritoriju, proti, kas ir Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijas.

Pašvaldība ir ņēmusi vērā arī ST 2011.gada 12.maija spriedumā ietvertos secinājumus, kad bija strīds par minētajām teritorijām.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Nekustamā īpašuma darījumi – aktualitātes, tendences un nozares attīstība

10.10.2014

Noslēgumam tuvojas Rīgas pils ārējās apdares darbi, ziemas sezonā aktīvi turpināsies iekšdarbi

10.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

4

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

5

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

6

Sāk būvēt Āgenskalna melodijas jaunos projektus Legato un Sentimento

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu