Ober Haus: Nekustamā īpašuma tirgus pārskats par septembri

Pēc Ober Haus datiem, septembrī Rīgā vidējās cenas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā palikušas nemainīgas un uz šo brīdi vidēji sastāda 650 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena par vienu kvadrātmetru ir pieaugusi par 8%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada septembra mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir samazinājies par gandrīz 10%. Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaitu šī gada deviņos mēnešos, ar attiecīgo periodu pērn, tas ir pieaudzis par 4.13%.

Septembrī interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos mēneša sākumā bija minimāla, kas skaidrojams ar gatavošanos jaunajam mācību gadam un skolas sākšanos. Taču mēneša otrajā pusē aktivitāte palielinājās. Pircēji interesējās gan par nelieliem vienas līdz divu istabu dzīvokļiem, gan lielākiem trīs līdz četru istabu dzīvokļiem. Taču lielākā interese tika izrādīta par dzīvokļiem ar nelielām platībām cenu kategorijā līdz 30 000 eiro.

Ķengaragā pieprasīti ir vienas līdz trīs istabu dzīvokļi, vēlams remontēti. Vecāka gadagājuma cilvēki vēlas mainīt lielāku platību dzīvokļus uz mazākiem, savukārt jaunās ģimenes vēlas iegādāties lielāku platību mājvietu. Bieži vien jaunās ģimenes, neatrodot savām prasībām – gan kvadratūras, gan cenas – atbilstošus piedāvājumus, Rīgas mikrorajonu vietā izvēlas jauno projektu piedāvājumus tuvējā Pierīgā.

Cenu amplitūda dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos joprojām ir ļoti dažāda, un kā novēroja Ober Haus speciālisti – gan atbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda 450 līdz 700 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda no 800 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru.

Joprojām nemainīgi liela interese ir par vēl atlikušajiem banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem. Pircēji vēl cenšas izmantot banku piedāvātos kreditēšanas nosacījumus. Taču liela daļa klientu ir nolēmuši nogaidīt un pavērot, kādas izmaiņas tirgū ieviesīs gan grozījumi Imigrācijas likumā, kas termiņuzturēšanās atļauju iegūšanai no šī gada 1.septembra paredzēja minimālās  pirkuma summas palielināšanu līdz 250 000 eiro, gan neskaidrības ar grozījumiem Maksātnespējas likumā un plānotā „nolikto atslēgu” principa ieviešanu.

Septembrī centra segmentā interese no nerezidentu puses ir krietni samazinājusies, taču nevar apgalvot, ka tā ir pilnīgi pazudusi. Pārsvarā nerezidenti interesējas par dzīvokļiem pilsētas centrā, tuvajā centrā vai renovētās ēkās klusajā centrā cenu kategorijā no 250 000 līdz 350 000 eiro. Ja šie klienti vēlas iegādāties ne tikai dzīvokli, bet arī termiņuzturēšanās atļauju, tad bieži vien tas neizdodas, jo šo dzīvokļu kadastrālā vērtība nesasniedz likumā noteiktos 80 000 eiro. Ievērojami samazinājusies nerezidentu interese par dzīvokļiem tālajā centrā.

Septembrī, kā novēroja Ober Haus speciālisti, būtiskas cenu izmaiņas dzīvokļiem centra segmentā netika novērotas. Pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4700 eiro.

Jauno projektu segmentā septembrī pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses palielinājusies, savukārt ievērojami samazinājusies no nerezidentu puses. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1200 līdz 1850 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1900 līdz pat 3900 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot pat 4900 eiro par kvadrātmetru. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var sasniegt 4000 līdz pat 6000 eiro kvadrātmetrā.

Vietējie pircēji joprojām lielu uzmanību, izvēloties īpašumu, pievērš apsaimniekošanas maksai, apsaimniekotāju uzņēmumam, pārliecinās vai zemes domājāmās daļas ir īpašumā. Svarīgs faktors ir arī apkures skaitītāju esamība, pazemes stāvvieta un tās cena, kura vidēji ir no 7 000 eiro līdz 10 000 eiro par vienu vietu.

Rezidenti aktīvāk interesējas par divu līdz trīs istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 50 000 eiro līdz 100 000 eiro gan ar apdari, gan bez apdares, savukārt, nerezidenti interesējas par divu līdz četru istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 250 000 eiro līdz 350 000 ar pilnu apdari.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir nedaudz mazinājusies, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Pierīgā klienti interesējas par mājām un jaunbūvēm cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Interese par privātmājām Mārupē palikusi nemainīga, kur klienti izskata jau gatavas dzīvošanai mājas cenu kategorijā līdz 250 000, bet interesē arī nepabeigtas mājas cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Ikšķiles un Ogres pilsētās klientus interesē privātmājas cenu kategorijā līdz 80 000 eiro. Ārpus pilsētas, novada teritorijā – cenu kategorijā līdz 60 000 eiro. Septembrī pieaugusi klientu interese par vecām (senām) un remontējamām privātmājām cenu kategorijā līdz 60 000 eiro.

Izvēloties sev jaunu mājokli, pircējiem joprojām svarīga ir infrastruktūra - ceļš, sabiedriskais transports, skolas, bērnudārzi, veikali utt. Pircēji lielu interesi izrāda par izdevīgiem banku īpašumu piedāvājumiem, kuriem vēl ir pieejami labāki kredīta nosacījumi.

Septembrī samazinājusies interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai. Augstākais pieprasījums ir zemes gabaliem ar iespējami visām komunikācijām - elektrību, gāzi un pievedceļiem. Pierīgā pietrūkst atbilstošu zemes gabalu piedāvājumu, jo netiek parcilētas jaunas zemes platības. Ir interese arī par zemes gabaliem bez komunikācijām, bet tikai tad, ja tie ir izteikti lēti.

Salaspils novadā interese ir par zemes gabaliem cenu kategorijā ap 10 000 eiro, Ikšķiles novadā – līdz 20 000 eiro. Savukārt Mārupes novadā interese ir par zemes gabaliem cenu kategorijā līdz 50 000 eiro, ar komunikācijām.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit 

 

Aicina uz atvērto durvju dienu māju ciematā "Māras nami"!

13.10.2014

alt

Lai attīstītu Pļavnieku izglītības iestādes, pašvaldība ar privātpersonu mainīsies zemesgabaliem

13.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā