Lai attīstītu Pļavnieku izglītības iestādes, pašvaldība ar privātpersonu mainīsies zemesgabaliem

Pilsētas īpašuma komitejas deputāti šodien atbalstīja zemes maiņas darījumu starp pašvaldību un privātpersonu Kārli Žubecki, kura īpašumā ir zemes gabali pie izglītības iestādēm Pļavnieku apkaimē. Īpašumi tiks mainīti, lai attīstītu Pļavniekos esošās izglītības iestādes.

Plānotās zemes maiņas rezultātā pašvaldība savā īpašumā iegūs zemes īpašumus Jukuma Vācieša ielā 8C, Lubānas ielā 125B un 127, Tīnužu ielā 1B un Jāņa Grestes ielā 14. Visu šo īpašumu kopējā platība ir 56 605 kvadrātmetri, to noteiktā kopējā cena ir 1 214 000 eiro. Visas minētie zemesgabali pieder privātpersonai Žubeckim.

Kā pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR), šie īpašumi tiks mainīti pret līdzvērtīgu Rīgas pilsētai piederošu nekustamo īpašumu Austuves ielā 19, kura platība ir 17 000 kvadrātmetru un noteiktā cena - 1 250 520 eiro. Tādējādi Rīgas pašvaldība maiņas ceļā iegūs vairāk nekā piecus hektārus zemes, kas nepieciešama Rīgas 262., 258.pirmsskolu un Rīgas Pļavnieku pamatskolas turpmākai attīstībai - jaunu futbola laukumu, gājēju ietvju, fizisko aktivitāšu un autostāvvietu ierīkošanai.

Saskaņā ar domes lēmumprojektu īpašumu maiņas rezultātā Žubeckim Rīgas pašvaldībai būs jāsamaksā abu minēto īpašumu cenu starpība - 36 520 eiro.

Līgums tiks slēgts, ja Žubecka īpašumiem nebūs traucējošu saistību, piemēram, nodokļu parādi. Galējo lēmumu pieņems Rīgas dome.

Futbola laukumi pie izglītības iestādēm tiks uzstādi sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju. Plānots, ka jaunās izglītības iestāžu teritorijas tiks arī iežogotas, pastāstīja Burovs.

Kā skaidroja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR), īpašumu maiņa nepieciešama pašvaldības autonomās funkcijas - gādāt par iedzīvotāju izglītību un veselību - izpildei, šādi ne tikai juridiski sakārtojot jautājumu par turpmāko zemes lietošanu, bet arī investējot Pļavnieku apkaimes izglītības iestāžu infrastruktūru attīstībā.

Kā ziņots, šovasar pašvaldība nosiltināja 262.Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes ēku, kuras fasādes dekoratīvo apdari veica pēc Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Elīnas Joniņas izstrādātā projekta. Dekoratīvā apdare attēlo rotaļīgas un grafiskas origami figūras, kas rosina ikviena fantāziju un attīsta loģisko un ģeometrisko domāšanu, tādējādi Pļavnieku apkaime ir ieguvusi inovatīvu monumentālās glezniecības paraugu savā pilsētvidē.

Bez fasādes un jumta siltināšanas darbiem pašvaldība minētajā izglītības iestādē desmit gadu garumā veikusi desmit nojumju renovāciju, ugunsdzēsības signalizācijas sistēmas ierīkošanu, logu nomaiņu un ūdens un kanalizācijas sistēmas rekonstrukciju. Kopumā iestādes darbības uzlabošanā ieguldīts gandrīz 400 000 eiro.

Arī Rīgas Pļavnieku skolas ēkā veikti dažādi energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi - ir nosiltināta fasāde, renovētas bibliotēkas telpas un nomainīts jumta segums, kā arī iekārtoti jauni dabaszinātņu kabineti. Šogad pamatskola ir tikusi pie pilnībā renovētas virtuves. Šogad vēl plānots skolas teritorijā uzstādīt jaunas fizisko aktivitāšu un rotaļu iekārtas. Šo gadu laikā kopā iestādes darbības uzlabošanā pašvaldība ieguldījusi gandrīz 1 355 000 eiro.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit  

Ober Haus: Nekustamā īpašuma tirgus pārskats par septembri

13.10.2014

Būvniekiem par būvatļaujas saņemšanu pašvaldībai būs jāmaksā nodeva divās daļās

13.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.08.2018-12.08.2018

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas