Būvniekiem par būvatļaujas saņemšanu pašvaldībai būs jāmaksā nodeva divās daļās

Būvniekiem par būvatļaujas saņemšanu pašvaldībai būs jāmaksā nodeva divās daļās, paredz šodien valdības komitejā atbalstītie grozījumi noteikumos par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas.

Saskaņā ar likumu "Par nodokļiem un nodevām" vietējās pašvaldības domei ir tiesības savā administratīvajā teritorijā uzlikt pašvaldības nodevas par būvatļaujas saņemšanu.

Ekonomikas ministrija skaidro, ka pašvaldības nodeva ir pašvaldības domes noteikts obligāts maksājums pašvaldības pamatbudžetā vai speciālajā budžetā. Pašvaldības nodevas apmērs nav tiešā veidā saistīts ar pašvaldības vai tās iestādes veiktās darbības izmaksu segšanu. Nodeva uzskatāma par politikas veidošanas un regulēšanas instrumentu, tā tiek noteikta ar mērķi atsevišķu politikas mērķu sasniegšanai, regulējot personas darbību.

Šodien atbalstītie noteikumi paredz, ka nodeva 50% apmērā maksājama pēc būvatļaujas saņemšanas būvvaldes noteiktajā termiņā. Savukārt atlikušos 50% no nodevas samaksā pirms dokumentu iesniegšanas būvvaldē par būvatļaujā ietverto projektēšanas nosacījumu izpildi. Ja būvatļaujas nosacījumi netiek izpildīti vai būvatļauja netiek realizēta, iekasētā pašvaldības nodeva netiek atmaksāta.

Tādējādi nodevu 50% apmērā būvniecības ierosinātājs maksā pēc būvatļaujas saņemšanas. Būvvaldei, izskatot būvniecības iesniegumu, ja tiks pieņemts lēmums par būvatļaujas izsniegšanu, vienlaicīgi ar būvatļauju ir pienākums sagatavot maksāšanas paziņojumu par nodevu, norādot 100% nodevas apmēru, un maksāšanas posmus daļām - pirmos 50% maksās būvvaldes noteiktajā termiņā pēc būvatļaujas saņemšanas, otros 50% jāapmaksā pirms dokumentu iesniegšanas būvvaldē par būvatļaujā ietverto projektēšanas nosacījumu izpildi.

Iemaksātā nodevas daļa netiek atmaksāta gadījumos, ja būvatļauja netiek realizēta, bet ir izpildīti būvatļaujas nosacījumi, kā arī netiek atmaksāta nodevas otrā daļa 50% apmērā gadījumos, ja no būvvaldes saņemts atteikums veikt atzīmi būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi. Ja būvniecības ierosinātājs apzināti iesniegs būvprojektu bez samaksātas nodevas otrā maksājuma un ja būs trūkumi, arī šajos gadījumos būvvaldei ir tiesības piespiedu kārtā ar piedziņas procedūru veikt šo nodevu iekasēšanu.

Ņemot vērā, ka būvniecības procesi, kas sākti pirms šo noteikumu spēkā stāšanās, jau paredzēja, ka nodeva par būvatļaujas saņemšanu ir maksājama dalīti - 40% no nodevas par būvatļaujas saņemšanu maksā pēc pozitīva būvvaldes atzinuma saņemšanas būvprojektēšanai, bet atlikušos 60% no nodevas maksā, saņemot būvatļauju, kas neatbilst jaunajam būvniecības procesa regulējumam, līdz ar to ir paredzēts pārejas regulējums.

Pārejas regulējums paredz, ka pirms 2014.gada 1.oktobra sāktiem būvniecības procesiem nodevas par būvatļaujas saņemšanu atlikusī daļa (60% no nodevas) no iepriekš noteiktās nodevas ir maksājama gadījumos, kad būvvaldei ir pienākums izsniegt būvatļauju atbilstoši būvniecības regulējumam, kas ir spēkā no 2014.gada 1.oktobra, ja projektēšana ir likumīgi sākta un projekta risinājumi atbilst attiecīgā laikposmā piemēroto normatīvo aktu prasībām, un pasūtītājs jau ir samaksājis 40% no nodevas.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit    

Lai attīstītu Pļavnieku izglītības iestādes, pašvaldība ar privātpersonu mainīsies zemesgabaliem

13.10.2014

alt

30. oktobrī notiks konference “Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2014”

13.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!