Par patvaļīgu būvniecību Jūrmalā atņems NĪN atvieglojumus; cilvēkiem ar invaliditāti piešķirs NĪN atvieglojumus

Jūrmalas pilsētas dome grozījusi nekustamā īpašuma nodokļu (NĪN) atvieglojumu kārtību, mazinot birokrātisko slogu cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī atceļot atvieglojumus gadījumos, ja konstatēta patvaļīga būvniecība un izdots administratīvais akts par iespēju turpināt būvniecību, norādot nosacījumus būvniecības turpināšanai, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domē.

NĪN atvieglojumu nepiešķiršana, ja būvinspektors ir konstatējis patvaļīgas būvniecības faktu un ir izdots administratīvs akts par iespēju turpināt būvniecību, norādot nosacījumus būvniecības turpināšanai un termiņu, iestrādāts, lai veicinātu, ka īpašumu dokumentācija tiek sakārtota atbilstoši būvniecību regulējošo normatīvo aktu prasībām. Līdz šim konstatēti gadījumi, kad administratīvais akts netiek pildīts. Tāpēc turpmāk patvaļīgas būvniecības gadījumā nekustamā īpašuma nodoklis būs jāmaksā pilnā apmērā gadījumā, ja izdots administratīvais akts ar iespēju turpināt būvniecību, norādot nosacījumus būvniecības turpināšanai un termiņu.

Savukārt atvieglotā kārtība cilvēkiem ar invaliditāti paredz, ka pirmās un otrās grupas invalīdi saņems NĪN atvieglojumus par visu laika periodu, kas norādīts pašvaldībā iesniegtajā Labklājības ministrijas veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izziņā, un dokumenti vairs nebūs atkārtoti jāiesniedz.

Kopš 2013.gada kopumā NĪN atvieglojumus Jūrmalā saņem 20 nodokļu maksātāju grupas 25-90% apmērā. Jūrmalā deklarētie iedzīvotāji saņem 70% atvieglojumus nekustamā īpašuma nodoklim par zemi. 90% atvieglojums par zemes īpašumu pienākas daudzbērnu ģimenēm, politiski represētām personām, ģimenēm, kurās ir pirmās vai otrās grupas invalīdi, maznodrošinātām personām, ģimenēm, kuras audzina aizbildniecībā esošu bērnu vai bērnu bez apgādnieka, personām, kurām tika atjaunotas īpašuma tiesības, vai viņu mantiniekiem vai tuviem radiniekiem, kā arī zemes labticīgiem ieguvējiem, kas ir vientuļi pensionāri un ir bez Civillikumā noteiktiem apgādniekiem.

Savukārt ārzemju pilsoņiem, kas nav Eiropas Savienības pilsoņi, nekustamā īpašuma nodokļa atlaides netiek piemērotas.

Saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām" saistošie noteikumi ar minētajiem grozījumiem tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai atzinuma sniegšanai un stāsies spēkā pēc to publicēšanas "Latvijas Vēstnesī". Noteikumi būs saistoši jebkurai fiziskajai un juridiskajai personai Jūrmalas administratīvajā teritorijā.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

30. oktobrī notiks konference “Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2014”

13.10.2014

alt

Ieceres par itāliešu Stockmann nerealizē

14.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu