Būvvalde: Pret viesnīcas būvniecību Vecrīgā iedzīvotāji galvenokārt iebilst tās plānotā izskata dēļ

Vecrīgā, Grēcinieku ielā 25, iecerētā septiņstāvu viesnīcas būvniecības iecere satrauc vismaz vairāk nekā 100 iedzīvotājus - līdz 15.oktobrim būvvaldē saņemtas 111 personu atsauksmes, aģentūru LETA informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Vairumā pašlaik saņemto atsauksmju dominē viedoklis, ka plānotā būve ir vizuāli neestētiska. Pagaidām no visiem viedokļiem tikai vienā tiek minēts, ka plānotās viesnīcas būvniecības rezultātā palielināsies satiksme, kas, iespējams, radīs problemātisku piebraukšanu konkrētām teritorijām, informēja Žūka.

Žūka skaidro, ka publiskās apspriešanas pamatmērķis nav aizliegt būvniecību, bet gan normatīvo aktu iespēju robežās saskaņot sabiedrības un attīstītāja intereses, vienojoties par abpusēji izdevīgiem nosacījumiem. Fakts, ka būvniecības iecerei būvvalde piemēro publiskās apspriešanas procedūru, apliecina, ka plānotā būvniecība atbilst teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem un ir atļauta.

Būvniecības ieceres publiskā apspriešana tiek organizēta, pamatojoties uz Rīgas domes Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves saistošo noteikumu apakšpunktu. Tas nosaka, ka jauktas centra apbūves teritorijā viesnīcas funkcija pieļaujama, tikai veicot publiskās apspriešanas procedūru. Savukārt Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likuma 14. pants nosaka, ka jaunu ēku būvniecība Rīgas vēsturiskā centra publiskajā ārtelpā pieļaujama tikai pēc atklātos arhitektūras konkursos iegūtiem projektiem, to publiskas izvērtēšanas un izskatīšanas Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē un saskaņošanas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Minētajā gadījumā padome ir izvērtējusi un inspekcija ir saskaņojusi būvniecības ieceri Grēcinieku ielā 25, Rīgā.

Publiskās apspriešanas termiņš minētajai būvniecības iecerei ir noteikts no šī gada 22.septembra līdz 20.oktobrim, kad cilvēki tiek aicināti izteikt viedokli par 2007.gada arhitektūras konkursā uzvarējušā projekta būvniecības ieceri, uzskaitot, kā plānotā būve var ietekmēt iedzīvotāju sadzīves apstākļus.

Kā ziņots, būvniecības ieceres autors ir Lietuvas uzņēmums "Nevertel", bet viesnīcas projekta autori ir birojs SIA "Arhis Arhitekti".

Apbūvējamais zemesgabals atrodas Vecrīgas teritorijā, Grēcinieku ielā 25, tādu nozīmīgu objektu kā Rātslaukums, Melngalvju nams un Svētā Pētera baznīca areālā. Zemesgabala ziemeļu pusē atrodas Svaru iela, dienvidu pusē - Grēcinieku iela. Austrumu un rietumu pusēs atrodas neapbūvēti vēsturiskie zemes gabali, kas nākotnē var tikt apbūvēti saskaņā ar perimetrālās apbūves principiem.

Ēkas pirmajā stāvā plānotas viesnīcas ēkas publiskās funkcijas - reģistratūra, konferenču centrs, restorāns, fitnesa zāle, komerctelpas, virtuves telpas, vertikālās komunikācijas, auto lifts. Ēkas 2.-6.stāvā izvietotas viesnīcas istabas un to servisa telpas. Ēkas 7.stāvs atvēlēts tehniskajām telpām.

Pazemes stāvā plānotas tehniskās telpas, palīgtelpas restorāna un viesnīcas vajadzībām, autostāvvieta, kur daļu no stāvvietām paredzēts aprīkot ar mehānisku sistēmu automobiļu novietošanai divos līmeņos.

Ēkas fasādes veidotas kā monolītā dzelzsbetona strukturāls režģis ar metāla fasāžu sistēmas aizpildījumu, kas veidots no caurspīdīgām un necaurspīdīgām stiklotu fasāžu daļām. Daļa no fasādes paredzēta atverama. Betona struktūras virsmas apstrāde iecerēta dažādi fakturēta un tonēta.

Apbūvei paredzētā zemesgabala platība ir 1022 kvadrātmetri, ēkas kopējā platība - 5502 kvadrātmetri, bet ēkas kopējā telpu platība - 4979 kvadrātmetri.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit      

Jaunā projekta attīstītājs: jaunajām ģimenēm tiek liegta iespēja pilnvērtīgi dzīvot

16.10.2014

LSPA centrālās ēkas renovācija izmaksās 300 tūkstošus eiro

16.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā