Nosaka tehniskās prasības būvju darbu veikšanas projekta sastāvam

Valdība šodien pieņēma Latvijas būvnormatīvu Darbu veikšanas projekts, kas nosaka tehniskās prasības būvju darbu veikšanas projekta sastāvam, tā izstrādāšanai un noformēšanai.

Būvnormatīvs paredz, ka darbu veikšanas projekts ir jāizstrādā, ja izpildās vismaz viens no vairākiem kritērijiem. Piemēram, otrās vai trešās grupas ēka ir augstāka par diviem virszemes stāviem, otrās vai trešās grupas būve ir augstāka par septiņiem metriem, otrās vai trešās grupas būves apbūves laukums ir lielāks par 1000 kvadrātmetriem, trešās grupas būves būvtilpums ir lielāks par 5000 kubikmetriem.

Paredzams, ka darbu veikšanas projektu izstrādā pēc būvatļaujas visu nosacījumu izpildes un pirms attiecīgo būvdarbu sākšanas. Izstrādājot darbu veikšanas projektu, ievēro darbu organizēšanas projektā norādīto, ja tāds ir izstrādāts.

Būvnormatīvs paredz, ka darbu veikšanas projekts jāizstrādā un jāsaskaņo speciālajos būvnoteikumos noteiktajā kārtībā un arī ar pasūtītāju, ja viņš to ir pieprasījis. Tāpat darbu veikšanas projekta atbilstību būvniecību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām projekta izstrādātājs apliecina speciālo būvnoteikumu noteiktajā kārtībā.

Darbu veikšanas projektā jāiekļauj darbu veikšanas kalendāra grafiks, būvdarbu ģenerālplāns, sagatavošanas darbu un būvdarbu apraksts, netradicionālu un sarežģītu būvdarbu veidu tehnoloģiskās shēmas un norāde par izpildes zonām, galveno būvmašīnu darba grafiks, nepieciešamo speciālistu saraksts darbu veikšanai būvobjektā. Tāpat projektā jāiekļauj nepieciešamie būvniecības darbi, pagaidu tehnoloģisko konstrukciju pamatoti risinājumi, darba aizsardzības, drošības tehnikas, ražošanas higiēnas un ugunsdrošības pasākumu tehniskie risinājumi.

Darbu veikšanas projektā arī jāiekļauj būvmašīnu, tehnoloģiskā un montāžas aprīkojuma saraksts, skaidrojošs apraksts, darbaspēka kustības grafiks, kā arī būvizstrādājumu transportēšana un to novietošanas vietas būvlaukumā.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Līdz decembrim VNĪ veiks Stūra mājas arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju

21.10.2014

Darba grupa īrnieku pagaidu aizsardzības mehānisma izveidei sanāks novembrī

21.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu