Darba grupa īrnieku pagaidu aizsardzības mehānisma izveidei sanāks novembrī

Lai pilnvērtīgi nodrošinātu iedzīvotāju cilvēktiesības un mājokļa neaizskaramības principu, jāizstrādā grozījumi Civilprocesa likumā, paredzot īrnieku pagaidu aizsardzības līdzekļa jeb mehānisma noteikšanu, šodien vienisprātis bija Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti. Atbildīgā darba grupa par šo jautājumu varētu sanākt novembrī.

Komisija aicināja Iekšlietu ministriju pilnveidot tās piedāvātos likuma grozījumus darba grupā ar Tieslietu un Ekonomikas ministrijām, prokuratūru, Tiesībsarga biroju, kā arī denacionalizēto namu īrnieku pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Vienlaikus komisijas deputāti mudināja darba grupā izskatīt īrnieku, Rīgas domes administratīvās komisijas un Tiesībsarga biroja priekšlikumus. Tiesībsarga birojs uzsver, ka būtu jāapsver arī norīkotā pārvaldnieka institūta atjaunošana, paredzot tam plašākas pilnvaras nekā iepriekš.

"Komisija jau četrus mēnešus strādā pie risinājuma meklēšanas situācijai, kad denacionalizēto namu īpašnieki nelikumīgi izliek no mājokļiem īrniekus. Esam gandarīti, ka Valsts policija beidzot ir izstrādājusi vadlīnijas policistu rīcībai, nodrošinot īrnieku aizsardzību pret namu īpašnieku patvaļu. Svarīgi gan, lai šīs vadlīnijas tiktu īstenotas dzīvē, nevis paliktu uz papīra. Turklāt sagaidām aktīvu darbu arī no ministrijām, jo nepieciešami grozījumi Civilprocesa likumā, kā arī citos likumos, piemēram, Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā," uzsver komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Vienlaikus komisijas deputāti atzina, ka noteiktos gadījumos komunālo pakalpojumu atslēgšanas iemesls ir namu īpašnieku vēlme izlikt īrniekus, nevis nespēja parūpēties par īrnieku ērtībām.

Pēc Iekšlietu ministrijas sagatavoto grozījumu apspriešanas ministriju starpā pirmā darba grupas tikšanās varētu notikt laikā no 17. līdz 22.novembrim. Ar darba grupas rezultātiem tiks iepazīstināta arī Cilvēktiesību komisija.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Nosaka tehniskās prasības būvju darbu veikšanas projekta sastāvam

21.10.2014

Straujuma atbalstītu biroju vai dzīvokļu ierīkošanu Stūra mājā

22.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Āgenskalns - zaļais Pārdaugavas centrs un veclaicīgo namu mājvieta

2

Klientu diena Klusā centra elitārajā dzīvojamā projektā J5

3

Purvciems - rajons, kur mijas padomju mantojums un mūsdienu modernisms

4

Tukuma pusē pārdošanā nonācis ekskluzīvs atpūtas komplekss

5

Klientu dienas Salienā: rezervē dzīvokli un saņem 1000 eiro vērtu IKEA dāvanu karti tā iekārtošanai

6

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

City24 redaktora izvēle

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

alt

Mežciems - mežu un ezeru ieskautā apkaime, kur plaukst jauni projekti