Jaunajā viesnīcā Vecrīgā plāno investēt 10-11 miljonus eiro

Lietuvas nekustamo īpašumu projektu attīstītājs Nevertel jaunajā viesnīcā Grēcinieku ielā 25, Vecrīgā, investēs desmit līdz vienpadsmit miljonus eiro, šodien diskusijā par jauno viesnīcu sacīja Nevertel pārstāve Latvijā Ramona Miglāne.

Pie Melngalvju nama paredzētās viesnīcas celtniecība sāksies ne ātrāk par 2015.gada beigām, jo līdz tam, kamēr Melngalvju namā atrodas Valsts prezidenta rezidence, nekādi būvdarbi tā tuvumā nav atļauti.

Miglāne norādīja, ka patlaban vēl būtu pāragri atklāt topošās viesnīcas operatora nosaukumu un, visticamāk, tas tiks atklāts brīdī, kad sāksies viesnīcas būvdarbi.

"Kopumā projekts būs ievērojams pienesums Latvijas ekonomikai, jo jaunajā viesnīcā tiks radītas 45 līdz 50 jaunas darbavietas. Celtniecībā tiks piesaistīti desmit līdz 15 vietējie būvuzņēmumi, bet pēc viesnīcas darbības sākšanas tā piesaistīs vietējos pakalpojumu sniedzējus," skaidroja Miglāne.

Viņa piebilda, ka viesnīca būs daudz lielāks ieguvums ekonomikai nekā iepriekšējo zemesgabala īpašnieku un projekta pasūtītāju plānotā daudzdzīvokļu ēka, kas, visticamāk, būtu iztirgota nerezidentiem apmaiņā pret uzturēšanās atļaujām.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs norādīja, ka patlaban vairs nepastāv jautājums par viesnīcas būvniecības atļaušanu vai aizliegšanu, kā arī par plānotās viesnīcas būvapjomu, jo tas precīzi atbilst jau 2006.gadā pēc sabiedriskās apspriešanas apstiprinātajam Rīgas un vēsturiskā centra attīstības plānam, kas paredz atjaunot vēsturisko pirmskara apbūves apjomu un ielu tīklu.

Viesnīcas sabiedriskajā apspriešanā, kura noslēdzās 20.oktobrī, saņemtas 442 iedzīvotāju atsauksmes, taču šis skaits varētu vēl pieaugt, jo tiek gaidītas arī pa pastu sūtītās atsauksmes. Divas trešdaļas no tām ir negatīvas, jo cilvēkiem nav pieņemams objekts kopumā, trešdaļa - pozitīvas.

"Diskutēt par to, vai un kāda apjoma apbūve šajā vietā ir pieļaujama, vajadzēja pirms 2006.gada, kad tika apspriests attīstības plāns. Ja jaunā viesnīca nepārkāpj attīstības plānā šajā vietā atļautos apjomus, tad būvvalde neredz nekādu pamatojumu, lai atteiktu būvatļaujas izsniegšanu," skaidroja Vircavs.

Viņš piebilda, ka tiks izvērtēta katra saņemtā iedzīvotāju atsauksme, un, ja tajās būs kādi būtiski ierosinājumi vai iebildumi par ēkas vizuālo, arhitektonisko risinājumu, tad tie tikšot iekļauti būvatļaujas nosacījumos.

Arī ēkas arhitekts Andris Kronbergs uzsver, ka jaunā būve būs mūsdienīga ēka, kas projektēta ar domu inovatīvā veidā saglabāt vēsturisko substanci. Vēsturiskajā pilsētplānošanā ir jādarbojas pēc principa - tās vēsturiskās vērtības, kas ir saglabājušās, ir jāatstāj, savukārt jaunajiem vides papildinājumiem jāatspoguļo sava laika vērtības, tendences un tehnoloģijas.

Grēcinieku iela 25 vēsturiski ir bijusi apbūvēta - tur atradušās trīs ēkas, kas kara laikā iznīcinātas. No šīm ēkām ir palikuši tikai pamati, kas vairs nav redzami. Pašlaik iecerētajā apbūves vietā atrodas stāvlaukums. Lai atjaunotu vēsturiskās apbūves vidi un saglabātu saikni ar tur vēsturiski bijušajām ēkām, projekta arhitekti izvēlējušies vēsturiskās ēkas pagraba plānojuma ģeometriju, kas joprojām saglabājies zem zemes, kā vēsturiskās substances pārnesēju jaunās ēkas arhitektūrā, arī fasāžu izveidē.

"Šī saglabātā un uz mūsdienām pārnestā substance arī veidos ēkas arhitektonisko tēlu - pagraba plānojuma līnijas, kas joprojām saglabājušās zem zemes, ir tās līnijas, kas būs redzamas uz fasādes. Tieši šī unikālā saikne ar vēsturi bija tas, par ko saņēmām atzinīgu novērtējumu gan no UNESCO ekspertiem, gan Arhitektūras balvu 2007.gadā," skaidro Kronbergs.

Viņš piebilda, ka patlaban viesnīcas projekts vēl ir sākumstadijā, bet pēc būvatļaujas saņemšanas sāksies aktīvs darbs. "Mums ir unikāla iespēja izveidot māju ar stāstu, turklāt ir iespējami arī visdažādākie betona fasādes apstrādes izpildījumi - krāsots betons, fakturēts betons, bareljefi, ciļņi, bioloģiskais betons," skaidroja Kronbergs.

Jau ziņots, ka būvniecības ieceres autors ir Lietuvas uzņēmums "Nevertel", bet viesnīcas projekta autori ir birojs SIA "Arhis Arhitekti". Apbūvējamais zemesgabals atrodas Vecrīgas teritorijā, Grēcinieku ielā 25, tādu nozīmīgu objektu kā Rātslaukums, Melngalvju nams un Svētā Pētera baznīca areālā. Zemesgabala ziemeļu pusē atrodas Svaru iela, dienvidu pusē - Grēcinieku iela. Austrumu un rietumu pusēs atrodas neapbūvēti vēsturiskie zemes gabali, kas nākotnē var tikt apbūvēti saskaņā ar perimetrālās apbūves principiem.

Ēkas pirmajā stāvā plānotas viesnīcas ēkas publiskās funkcijas - reģistratūra, konferenču centrs, restorāns, fitnesa zāle, komerctelpas, virtuves telpas, vertikālās komunikācijas, auto lifts. Ēkas 2.-6.stāvā izvietotas viesnīcas istabas un to servisa telpas. Pazemes stāvā plānotas tehniskās telpas, palīgtelpas restorāna un viesnīcas vajadzībām, autostāvvieta, kur daļu no stāvvietām paredzēts aprīkot ar mehānisku sistēmu automobiļu novietošanai divos līmeņos.

Ēkas fasādes veidotas kā monolītā dzelzsbetona strukturāls režģis ar metāla fasāžu sistēmas aizpildījumu, kas veidots no caurspīdīgām un necaurspīdīgām stiklotu fasāžu daļām. Daļa no fasādes paredzēta atverama. Betona struktūras virsmas apstrāde iecerēta dažādi fakturēta un tonēta.

Apbūvei paredzētā zemesgabala platība ir 1022 kvadrātmetri, ēkas kopējā platība - 5502 kvadrātmetri, bet ēkas kopējā telpu platība - 4979 kvadrātmetri. Viesnīcā varētu būt līdz 100 numuriņiem.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

ARCO REAL ESTATE aicina dzīvot Ikšķilē

23.10.2014

alt
alt

Atvērto durvju dienas mazstāvu daudzdzīvokļu ēku kompleksā «Krustkalni»

23.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība