Par 130 000 eiro renovēts LTRK nama jumts

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) namam par 130 000 eiro renovēts jumts, biznesa portālu Nozare.lv informēja uzņēmēju organizācijā.

LTRK nams Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā, ir valsts kultūras piemineklis, kas pakāpeniski tiek renovēts kopš 2011.gada. Savulaik kopējās nama renovācijas izmaksas tika aplēstas divu miljonu latu (2,85 miljoni eiro) apmērā.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš skaidroja, ka LTRK nama renovācijas trešajā kārtā tika demontēts vecais jumta segums, labotas vecās un, kur bijis nepieciešams, arī nomainītas jumta koka konstrukcijas. Tāpat tika uzklāts jauns skārda segums. Kopumā uzklāts jauns jumta segums 690 kvadrātmetru platībā, darbu izmaksām sasniedzot turpat 130 000 eiro.

Nama jumta seguma renovācijas darbus ar ziedojumiem finansēja SIA "Latvijas Mobilais telefons", AS "Valmieras Stikla šķiedra", SIA "Sakret", LTRK prezidents Gundars Strautmanis un SIA "Arkolat".

Pirmajās divās LTRK nama atjaunošanas kārtās kopš 2011.gada veikta ēkas iebraucamā ceļa un pagalma sakārtošana, nama fasādes renovācija, iekštelpu - Konferenču, Kamīna un Zelta jeb LTRK prezidentu zāles - remonts, kā arī Konferenču zāles jumta seguma nomaiņa, ieguldot gandrīz 185 000 eiro.

LTRK nams ir viena no pirmajām koka ēkām Rīgā, un tas ir arī kultūrvēstures piemineklis. Nams celts 19.gadsimta 70.gados kā vienas ģimenes dzīvojamais nams. Ēku projektējis arhitekts Gustavs Rūdolfs Vinklers. 20.gadsimta 20.gados neatkarīgajā Latvijā bija radušās daudzas jaunas organizācijas un institūcijas, kurām bija nepieciešamas telpas. Latvijas Tirgotāju organizācija 1925.gadā iegādājās koka namu un veica nepieciešamo pārbūvi, lai ēku varētu izmantot sabiedriskas organizācijas vajadzībām.

1934.gadā tika izveidota LTRK, kurā apvienojās rūpnieku, namsaimnieku un tirgotāju biedrības, un nams kļuva par nozīmīgu Latvijas uzņēmēju sabiedrisko centru. LTRK namā veica pārkrāsošanas darbus, kuru rezultātā tas ieguva Baltā nama nosaukumu.

1940.gadā Baltais nams tika rekvizēts un nodots Latvijas Kompartijas rīcībā. Gadu gaitā tas zaudēja balto krāsu, bagātīgā nama iekārta tika sadalīta dažādām iestādēm. Ilgus gadus namā darbojās marksisma-ļeņinisma universitāte. Astoņdesmitajos namā iekārtojās zinību biedrības, tika izveidota Tehnikas pils.

LTRK savā vēsturiskajā ēkā atgriezās 2000.gadā, un tagad tajā notiek saviesīgi pasākumi, konferences, semināri un uzņēmēju tikšanās.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 20.10.2014 - 26.10.2014

27.10.2014

Jūrmalā viesu māja pārtop dzīvokļos


28.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts