Jūrmalā viesu māja pārtop dzīvokļos


Jūrmalas dome par 317 tūkst. eiro (plus PVN un atsavināšanas izmaksas, ko segs pircējs) pārdevusi zemesgabalu kāpās, kur SIA Jūrmalas zemes fonds uzcēlusi namu. Vieni to dēvē par viesu namu, citi – par dzīvokļiem
. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

1997. gadā Asaros, Dzimtenes ielā 1, tika izveidots 2045 m2 pašvaldībai piederošs zemesgabals, kas atrodas Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā, daļa no tā ir piekrastes būvlaidē. Sākotnēji tur atradās ūdensatrakciju parks Asaru kalniņi. 2002. gadā pašvaldība noslēdza zemes nomas līgumu ar SIA Jūrmalas zemes fonds līdz 2022. gada 23. novembrim. Dome zemesgabalu iznomāja viesu nama un atpūtas centra celtniecībai. Jau drīz pēc būvatļaujas saņemšanas, ko izsniedza Gata Trukšņa vadītā dome, Jūrmalas Aizsardzības biedrība (JAB) izteica aizdomas, ka patiesībā tiek celta daudzdzīvokļu māja.

Strīdas par cenām

2014. gada 6. jūnijā SIA Eiroeksperts zemesgabala vērtību noteica 371 tūkst. eiro apmērā. «Zemesgabala vērtība ir vismaz 1 milj. eiro – zinu es šos vērtētājus kā savas apakšbikses,» uztraucies domes sēdē paaugstinātā balsī sacīja eksmērs Juris Visockis. «Ar Eiroekspertu pašvaldībai pēc konkursa ir līgums par vērtēšanu, bet tādos gadījumos kā šis mēs prasām papildu vērtējumu un izvēlamies augstāko,» atzīmē Jūrmalas mērs Gatis Truksnis.

Šī gada 9. oktobrī Jūrmalas dome, iepazīstinot ar lēmumu par atsavināšanu, nolēma minēto zemesgablu Dzimtenes ielā 1 par 317 tūkst. eiro pārdot zemesgabala nomniekam SIA Jūrmalas zemes fonds, jo uzņēmums tur uzbūvējis ēku. SIA Jūrmalas zemes fonds valdes locekļi ir Aleksandrs Osokins un Ilze Zosule. A. Osokins plašākai sabiedrībai kļuva zināms 2012. gadā, kad viņa uzņēmums Shwartz par 200 tūkst. nopirka Majoru glābšanas stacijas ēku.

Jūrmalas mērs G. Truksnis noliedz, ka cena būtu samazināta, kā arī atgādina, ka minētā zemesgabala nomas līgums noslēgts laikā, kad mērs bijis Juris Hlevickis. Tagadējai domei vienkārši cits nekas neatliekot, kā atrisināt šo situāciju. «Bija divi varianti: pateikt stingru nē nomniekam un tad gadiem tiesāties, vai zeme ir vai nav nepieciešama pašvaldības funkciju veikšanai, vai arī vienoties par nomas maksu un atsavināšanas cenu,» skaidro G. Truksnis. Domes priekšsēdētājs uzsver, ka pašvaldība vairs neslēdzot zemes nomas līgumus uz tik ilgu laiku.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Par 130 000 eiro renovēts LTRK nama jumts

27.10.2014

“Latio” aicina ekskursijā uz Daugavas labā krasta jaunajiem mājokļu projektiem

28.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!