Rīgas pils aprīkojuma un mēbeļu iegādei un restaurācijai piešķir 4,872 miljonus eiro

Rīgas pils aprīkojuma un mēbeļu restaurācijas, jaunu reprezentācijas mēbeļu izgatavošanas pēc analoga un iegādes izdevumu segšanai papildus tiks piešķirti 9,136 miljoni eiro, šodien nolēma valdība.

Valsts prezidenta kancelejas budžetā paredzēts finansējums aprīkojuma un mēbeļu restaurācijas, jaunu reprezentācijas mēbeļu izgatavošanas pēc analoga un iegādes izdevumu segšanai 2015.gadā 4 872 255 eiro un izdevumi nomas maksas segšanai VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) 2015.gadā 98 446 eiro, no 2016.gada 590 674 eiro katru gadu.

Atbilstoši Rīgas pils rekonstrukcijas-restaurācijas projekta interjera risinājumiem, kurus izstrādājusi pilnsabiedrība "Pils projekts", tiek arī plānota interjera mēbeļu iegāde.

Ņemot vērā telpu specifiku, projekta izstrādes laikā katrai telpai tika piemeklētas atbilstoša stila un vēsturiskā laika perioda mēbeles, kā rezultātā ir mēbeles, kuras tiks iegādātas, jo ir pieejamas mēbeļu veikalos, ir esošas, bet nepieciešama to restaurācija/remonts, ir antīkas un unikālas un ir iespējama tikai to restaurācija.

Vienlaikus, lai aprīkotu Rīgas pili atbilstoši rekonstrukcijas-restaurācijas projektam ar konkrēta arhitektūras stila un vēsturiskā laika perioda mēbelēm, ir nolemts tās deponēt no Rundāles pils muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumiem. Lai deponētās mēbeles varētu lietot un eksponēt, tām ir nepieciešams remonts/restaurācija.

Valdībā izskatītajos dokumentos teikts, ka pils 3.stāva anfilādes reprezentācijas mēbelēm un aprīkojumam nepieciešami 1,098 miljoni eiro, Priekšpils mēbelēm un aprīkojumam - 699 184 eiro, bet citu telpu aprīkošanai nepieciešamas mazākas summas.

Valdība šodien arī nolēma noteikt Rīgas pils Priekšpils restaurācijas un rekonstrukcijas darbu pabeigšanas termiņu - 2015.gada 1.novembris un plānoto nomas līguma sākuma termiņu no 2015.gada 3.novembra.

Šodien valdībā izskatītajā informatīvajā ziņojumā teikts, ka līdz 2013.gada 20.jūnijā notikušajam ugunsgrēkam Rīgas pils kopējās būvdarbu izmaksas saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar pilnsabiedrību "SBRE" bija 30 184 412 eiro, taču saskaņā ar papildu vienošanos starp VNĪ un "SBRE" papildu darbu summa ir 4 264 680 eiro. Līdz ar to kopējā veicamo būvdarbu summa pieaugusi līdz 34 449 092 eiro.

Patlaban papildu finansējums no valsts būvdarbu pabeigšanai nav nepieciešams, jo "SBRE" ir apņēmusies veikt darbus par speciāliem līdzekļiem un speciālā kontā ieskaitījusi 4,857 miljonus eiro. Taču, ja ar tiesas nolēmumu tiks atzīts, ka "SBRE" nav atbildīga un tai nav jāatlīdzina VNĪ un/vai Latvijas valstij Finanšu ministrijas (FM) personā saistībā ar ugunsgrēku Rīgas pilī radītie zaudējumi, tostarp izmaksas par papildu darbiem, kā arī ja attiecīgus zaudējumus nebūs seguši arī apdrošinātāji, nekavējoties būs risināms jautājums par papildu finansējuma piešķiršanu, lai segtu "SBRE" faktiski izpildītos un pieņemtos darbus.

Līdz ar to valdība precizējusi būvdarbiem paredzēto finansējumu un uzdeva Finanšu ministrijai (FM) budžetā paredzēt ilgtermiņa saistības izdevumu segšanai, kas saistīti ar kapitālieguldījumiem Rīgas pils Priekšpils un Austrumu piebūves būvniecībā, un pārcelšanās izdevumu segšanai VNĪ 34 125 043 eiro apmērā, tajā skaitā 2015.gadā 10 085 558 eiro, 2016.gadā 10 622 999 eiro un 2018.gadā 1 893 140 eiro.

Precizējot būvdarbiem paredzamo finansējumu, valdība nolēma Rīgas pils Priekšpils un Austrumu piebūves projekta izdevumu segšanai pārdalīt līdzekļus no citiem projektiem.

Rīgas pils rekonstrukcijas 2.kārtas dotācija 2014.gadam samazināta par 292 900 eiro, Muzeju krātuvju kompleksa būvniecībai Pulka ielā 8 paredzētā dotācija šogad samazināta par 731 904 eiro, bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārcelšanai uz A.Briāna ielu paredzētā dotācija samazināta par 619 219 eiro. Tāpat 74 632 eiro pils projektam pārdalīti no finansējuma, kas paredzēts administratīvās ēkas un garāžas ēkas renovācijai Jūras ielā 34, Ventspilī.

Valdība arī nolēma paredzēt Kultūras ministrijas budžetā finansējumu 2015.gadā 8260 eiro apmērā izdevumu segšanai, kas saistīti ar Rīgas pils Priekšpils deponēto mēbeļu restaurāciju, tostarp Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam 4326 eiro, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam 2717 eiro un Rundāles pils muzejam 1217 eiro.

Valdība arī nolēma paredzēt Aizsardzības ministrijas budžetā finansējumu aprīkojuma un mēbeļu iegādes izdevumu segšanai 2015.gadā 160 317 eiro un izdevumu nomas maksas segšanai VNĪ 2015.gadā 3114 eiro, bet no 2016.gada katru gadu 18 681 eiro. Šis finansējums paredzēts pilī izvietotās Militārās policijas telpu aprīkošanai un nomas maksas segšanai.

Jau ziņots, ka VNĪ un pilnsabiedrība "SBRE" 22.maijā parakstījušas papildu vienošanos pie sākotnējā līguma, kura paredz, ka "SBRE" apņemas veikt ugunsgrēka rezultātā nepieciešamos papildu darbus par saviem līdzekļiem un iemaksāt speciālā darījuma kontā naudas summu, kas atbilst aprēķinātajiem ugunsgrēka radītajiem zaudējumiem gadījumam, ja tiesas ceļā tiks konstatēta būvuzņēmēja atbildība par ugunsgrēka rezultātā nodarīto kaitējumu. "SBRE" nekavējoties apņēmās darījumu kontā ieskaitīt nodrošinājumu vairāk nekā viena miljona eiro apmērā. Savukārt atlikušie aptuveni 3,7 miljoni eiro šajā kontā ieskaitīti līdz 2014.gada 15.jūlijam. Noteikts, ka darījuma summai kontā jāatbilst aprēķinātajiem zaudējumiem, kas ir 4 857 931 eiro.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

“Latio” aicina ekskursijā uz Daugavas labā krasta jaunajiem mājokļu projektiem

28.10.2014

alt

Graustu nodoklis iedarbojas

28.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība