Valdība pieņem būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtību

Valdība šodien pieņēma Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtību.

EM norāda, ka patlaban būves publiskās apspriešanas kārtību nosaka 2007.gadā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi "Paredzētās būves publiskās apspriešanas kārtība". Tomēr šā gada 1.oktobrī stājās spēkā jaunais Būvniecības likums, kurā paredzēts, ka noteiktos gadījumos būvvaldei būs jāveic būvniecības ieceres publiskā apspriešana, tāpēc nepieciešams izstrādāt jaunus noteikumus, kas nosaka būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtību.

Jaunais regulējums nosaka, ka gadījumos, kad blakus dzīvojamai vai publiskai apbūvei ir ierosināta tāda objekta būvniecība, kas var radīt būtisku ietekmi, piemēram, smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu, būvvaldei būs jārīko būvniecības ieceres publiska apspriešana. Publisku apspriešanu varēs nerīkot, ja plānotajai darbībai būs veikts ietekmes uz vidi novērtējums vai būs spēkā esošs detālplānojums, vai saskaņā ar plānošanas attīstības jomas normatīvajiem aktiem šādai iecerei ir jāizstrādā detālplānojums.

Jaunie noteikumi paredz, ka publiskā apspriešana būs jāsāk ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc minētā būvvaldes lēmuma pieņemšanas. Ja šajā termiņā netiek sākta publiskā apspriešana, būvvalde pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt būvatļauju.

Būvvalde, lai izvērtētu būvniecības ieceres publiskas apspriešanas nepieciešamību, būs tiesīga pieprasīt būvniecības ierosinātājam iesniegt papildus nepieciešamos aprēķinus, dokumentus un citus materiālus, kas raksturo konkrēto būvniecības ieceri un tās iespējamo ietekmi, piemēram, smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu.

Noteikumi paredz, ka būvniecības ierosinātājam būs jāsagatavo paziņojums par būvniecības ieceres nodošanu publiskai apspriešanai, aptaujas lapa sabiedrības viedokļa paušanai, kā arī būvtāfeles un planšetes makets. Tāpat būvniecības ierosinātājam būs jāsagatavo būvniecības ieceres vizuālais risinājums, kā arī skaidrojošs apraksts par būvniecības ieceres iespējamo ietekmi uz vidi, infrastruktūru un iedzīvotāju veselību.

Būvniecības ierosinātājam būvvaldē papildus būs jāiesniedz ievietošanai pašvaldības mājaslapā elektroniski sagatavots grafiskais materiāls, kurā vizuāli parādīts plānotās būves iespējamais izvietojums un ārējais veidols.

Būvvalde septiņu darbdienu laikā izvērtēs būvniecības ierosinātāja iesniegtos dokumentus un pieņems lēmumu par publiskas apspriešanas sākšanu, kuru būvvalde trīs darbdienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas publicēs būvniecības informācijas sistēmā un pašvaldības mājaslapā, pievienojot būvniecības ierosinātāja sagatavoto informāciju.

Publiskas apspriešanas laikā ikvienai personai būs tiesības iepazīties ar publiskajai apspriešanai nodoto informāciju, izteikt savu viedokli, pieaicināt neatkarīgus ekspertus vai institūciju pārstāvjus, lai izvērtētu būvniecības ieceri. Tāpat ikviena persona līdz noteiktam termiņam varēs iesniegt būvvaldē atsauksmes, priekšlikumus vai ierosinājumus būvniecības ieceres pilnveidošanai, kā arī piedalīties būvniecības ieceres prezentācijas pasākumā un izteikt savu viedokli par būvniecības ieceri.

Pēc publiskās apspriešanas norises beigām mēneša laikā būvvaldei būs pienākums sagatavot pārskatu, kurā jāiekļauj aptaujas lapās pausto viedokļu apkopojums un ekspertu vai institūciju atzinums, kā arī publiski izteikto viedokļu izvērtējums.

Noteikumu projekts arī nosaka būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtību gadījumos, kad būvniecības iecere ietekmēs blakus esošo pašvaldību administratīvo teritoriju. Tie ir gadījumi, kad būvniecības iecere var atrasties vairāku pašvaldību administratīvajās teritorijās vai tiešā to tuvumā.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Mežotnes pilij vēlas piesaistīt pieczvaigžņu viesnīcas operatoru, Igates pili - iznomāt vai pārdot

28.10.2014

Stūra mājai pieškir 21 532 eiro

28.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība