Mežotnes pilij vēlas piesaistīt pieczvaigžņu viesnīcas operatoru, Igates pili - iznomāt vai pārdot

Mežotnes pilij jāpiesaista pieczvaigžņu viesnīcas operators, bet Igates pils ir jāiznomā vai jāpārdod, ja neizdodas piesaistīt nomnieku, teikts šodien valdībā izskatītajos dokumentos.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) un VNĪ meitasuzņēmums SIA "VNĪ pilis" izstrādājuši koncepciju par Mežotnes pils un Igates pils turpmāko darbību. Mežotnes pils ilgtermiņa attīstības scenārijs paredz līdzšinējās darbības attīstīšanu atbilstoši Mežotnes pils kultūrvēsturiskajam statusam, veicot neatliekamus ieguldījumus kompleksa ēku tehniskā stāvokļa saglabāšanai un piesaistot sadarbības partneri - pieczvaigžņu viesnīcas operatoru. Līdz sadarbības partnera piesaistei "VNĪ pilis" turpinās veikt pilnvarnieka pienākumus.

Izskatīšanai valdībā iesniegtajos dokumentos teikts, ka šogad un nākamā gada pirmajā pusē būtu jāiegulda Mežotnes pils ēku tehniskā stāvokļa saglabāšanā, līdz 2016.gada pirmajai pusei būtu jāpiesaista sadarbības partneris - pieczvaigžņu viesnīcas operators, kā arī jāizstrādā sadarbības modelis un jādefinē sadarbības nosacījumi. No 2016.gada līdz 2018.gadam kopā ar piesaistīto partneri būtu jāveic ieguldījumi, proti, jāattīsta pašreizējā četrzvaigžņu viesnīca pieczvaigžņu viesnīcas līmenī pils ēkas trešajā stāvā, jāpapildina interjers un jāierīko Mežotnes pils muzejs pils ēkas otrajā stāvā, kā arī jāizveido augstākās klases restorāns pils ēkas pirmajā stāvā.

Mežotnes pils attīstības otrajā kārtā laikā no 2018.gada līdz 2020.gadam būtu jāizveido tūrisma klases viesnīca administratīvajā ēkā, jāizveido multifunkcionāla pasākumu telpa sporta zālē un jāiekārto kompleksa teritorija.

Mežotnes pils ir Latvijas klasicisma pērle. Tagadējās Mežotnes pils ēkas celtniecību sāka Šarlote fon Līvena 1797.gadā pēc itāļu arhitekta Džakomo Kvarengi projekta. Pils celtniecību vadīja sakšu izcelsmes arhitekts Johans Georgs Ādams Berlics. Celtniecības darbus pabeidza 1802.gadā. 1920.gadā agrārās reformas gaitā firsts Anatols Līvens Mežotnes pils īpašumu zaudēja. No 1921.gada līdz 1944.gadam pilī atradās lauksaimniecības skola. Otrā Pasaules kara cīņu gaitā pils ēkas daļēji sagrāva. No iznīcības pili 1958.gadā glāba Mežotnes selekcijas un izmēģinājumu stacijas gādībā sāktie restaurācijas darbi. Pils atjaunošana pabeigta 2001.gadā.

Savukārt Igates pils ilgtermiņa attīstības scenārijs paredz Igates pils kompleksa iznomāšanu ilgtermiņā vai pils atsavināšanu, ja viena gada laikā neizdosies piesaistīt nomnieku. Līdz nomas līguma noslēgšanai "VNĪ pilis" turpinās veikt pilnvarnieka pienākumus. Paredzēts, ka šogad jādefinē Igates pils ilgtermiņa nomas līguma nosacījumi, iekļaujot prasību, ka Igates pils komplekss tiek saglabāts kā publiski pieejams tūrisma objekts. Ja sešu mēnešu laikā neizdosies piesaistīt nomnieku ar šādu nosacījumu, nosacījums tik atcelts. Jādefinē arī ilgtermiņa nomas līguma nosacījumi par ieguldījumu veikšanu un par partnera kvalifikāciju. Šogad un nākamgad plānots atrast nomnieku un parakstīt nomas līgumu. Tomēr, ja viena gada laikā neizdosies piesaistīt nomnieku, tiks lemts par Igates pils pārdošanu. Ja nomnieks tiks atrasts, tad 2016. un 2017.gadā plānots veikt ieguldījumus Igates pils kompleksā.

Igates pils celta ap 1880.gadu pēc Rīgas arhitekta Rūdolfa Cirkvica projekta fon Pistolkorsu dzimtai. 1934.gadā pils ēku nopirka Latvijas Bērnu palīdzības biedrība. 20.gadsimta septiņdesmitajos gados pils ēka nonāca Lauksaimniecības ministrijas pārziņā, bet kopš 1996.gada Igates pils pieder VNĪ. 2001.gadā tika pabeigta pils atjaunošana un tika sakopts ainavu parks ar dīķiem.

Valdība šodien atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu likvidēt vai reorganizēt "VNĪ pilis", pievienojot to VNĪ pēc tam, kad tiks īstenoti koncepcijā par Mežotnes pils un Igates pils turpmāko darbību noteiktie Mežotnes un Igates pils attīstības virzieni, taču ne vēlāk kā līdz 2016.gada nogalei.

VNĪ meitasuzņēmumu "VNĪ pilis" dibināšanas mērķis ir apsaimniekot Mežotnes pils un Igates pils kompleksus, saglabājot to kultūrvēsturisko vērtību un nodrošinot to pieejamību un mūsdienu prasībām atbilstošu kultūras pakalpojumu kvalitāti.

Iesakām: Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Graustu nodoklis iedarbojas

28.10.2014

alt
alt

Valdība pieņem būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtību

28.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība