LNMM atjaunotā ēka apmeklētājiem durvis vērs 2016.gada pirmajā pusē

Atjaunotā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ēka ekspluatācijā tiks nodota 2015.gada 1.decembrī, bet durvis apmeklētājiem muzejs varētu vērt trīs četrus mēnešus pēc tam. Līdz šim laikam vēl veicami 60% plānoto būvdarbu, šodien LNMM spāru svētkos žurnālistiem paziņoja atbildīgās personas.

Pašlaik ir pabeigti 40% plānoto būvdarbu, un no muzeja atjaunošanai atvēlētajiem 35 miljoniem eiro patlaban ieguldīti 14 miljoni. Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) skaidroja, ka nākotnē būs nepieciešami arī papildu līdzekļi, konkrēta summa pašlaik tiekot saskaņota starp būvfirmu SIA "Re&Re" un departamentu un šī gada beigās būšot zināma.

Burovs skaidroja, ka papildu izmaksas radījušas izmaiņas un jauni risinājumi iepriekšplānotajā projektā, piemēram, palielinājusies muzeja apakšzemes platība.

Jau ziņots, ka neparedzētus apstākļus radījusi vēsturiskās ēkas plaisāšana, tāpat kļūdainu hidroģeoloģisko datu dēļ radušies sarežģījumi ar gruntsūdeņiem. Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja būvnieki, vienā no pazemes apjoma pamatu pāļu urbumiem stundā augšup sūkušies 25 kubikmetri ūdens, līdz ar to nācies saīsināt enkurpāļu dziļumu un gandrīz uz pusi palielināt pamatplāksnes biezumu.

Burovs arī informēja, ka LNMM ēka ekspluatācijā nododama nākamā gada 1.decembrī plkst.11 un šis esot pirmais gadījums, kad jau gadu iepriekš noteikts ēkas pieņemšanas komisijas sanākšanas laiks.

"Re&Re" valdes loceklis Didzis Putniņš klātesošajiem sacīja, ka patlaban ir pabeigti galvenie - konstruktīvie - darbi, līdz ar to izdarīts sarežģītākais un apjomīgākais darbs. Pašlaik ēkā noritot iekšējo inženieru tīklu izbūve, papildināja Burovs.

Kā uzrunā klātesošajiem sacīja LNMM direktore Māra Lāce, spāru svētki ir augstākais punkts ēkas būvniecībā, kad "jāsaka paldies tiem, kas strādājuši, un jāiet tālāk, darot to lietu līdz galam". Lāce arī slavēja topošo izstāžu zāli "Baltais kubs" 600 kvadrātmetru platībā, sakot, ka šāda zāle, kuras arhitektūra pakļaujama dažādām mākslas izstādēm, Latvijā jau sen bijusi nepieciešama. "Būs neitrāla zāle, kur māksla nekonfrontēs ar zāles arhitektūru," gandarījumu pauda Lāce.

Lāce arī sacīja, ka muzejs darbu provizoriski varētu sākt 2016.gada martā, kad pēc ēkas pabeigšanas tiks paveikti arī iekārtošanas darbi. "Bildes pašas pie sienas nepielips, liels darbs būs jāiegulda," skaidroja muzeja direktore.

Gandarījumu par sen gaidītajiem spāru svētkiem pauda arī kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), sakot, ka šis ir "ļoti gaidīts brīdis, kad jau var redzēt ēkas kopskatu". "Kultūras ministrijai jāsāk intensīvi domāt, kā apdzīvos ēku saturiski," sacīja Melbārde, piebilstot, ka muzeja atjaunošana simboliski notiek tieši laikā, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzsvēra, ka LNMM atjaunošana ir "lielisks piemērs veiksmīgai pašvaldības, valsts un Eiropas Savienības sadarbībai". Pēc šāda modeļa nākotnē jāstrādā arī turpmāk, sacīja Ušakovs.

Uzrunu noslēgumā uz ēkas jumta svinīgi tika novietots spāru svētku vainags, un Īpašuma departamenta pārstāvjiem būvfirmas pārstāvji uzdāvināja Laimas pakavu, kas, kā teikts latviešu folklorā, ēkai nesot laimi, labklājību un pārticību.

Muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves projekta pasūtītāji ir Rīgas domes Īpašuma departaments, būvprojekta autori ir Lietuvas arhitektu birojs "Processoffice", savukārt būvniecības un restaurācijas darbus veic būvfirma "Re&Re".

LNMM ēkā sākti rekonstrukcijas un restaurācijas darbi, kuru gaitā līdzās muzejam parka pusē tiks izbūvēts divstāvu pazemes apjoms ar restaurācijas darbnīcām, noliktavām un trim jaunām izstāžu zālēm.

Projektā kopumā paredzēts ieguldīt vairāk nekā 35 miljonus eiro, no kuriem aptuveni 22 miljoni eiro ir Rīgas domes finansējums, 13,1 miljons eiro - Eiropas Savienības līdzekļi, bet valsts piešķirtais finansējums ir 346 000 eiro.

Jau ziņots, ka sākotnēji būvdarbus muzejā bija plānots pabeigt līdz 2015.gada vidum, šodien kļuva zināms, ka būvdarbi ieilgs apmēram par pusgadu.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis - LNMM galvenā ēka - bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 107 gadus kopš tā atvēršanas dienas 1905.gada 16.septembrī.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Skanstes apkaimi plānots izveidot par "21.gadsimta Rīgas jauno vizītkarti"

29.10.2014

alt

Jaunais Apella piedāvājums: „Īrē un uzkrāj!”

30.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība