Nekustamo īpašumu investoriem jārēķinās ar jauniem biznesa modeļiem

Investoriem, kas plāno ieguldīt līdzekļus nekustamo īpašumu tirgū, nākotnē jārēķinās ar būtiskām biznesa modeļa izmaiņām, šodien konferencē Starptautiskās investīcijas nekustamajos īpašumos Latvijā 2014 sacīja investīciju kompānijas Northern Horizon vadītājs Larss Ohnemuss.

"Investoriem ir nepieciešama liela elastība un īpašumu likviditāte. Ja tās nav, tad jūs uzņematies pārāk lielus riskus," uzsvēra Ohnemuss.

Viņš norādīja, ka industrijā joprojām ir pārāk maz pašu kapitāla, bet pārāk daudz azartspēlēm raksturīga biznesa modeļa, kad investīcijām tiek izmantota banku aizdotā nauda. "Banku sistēma joprojām nav stabila, tā ir kā pasažieris, kas iesēdies šofera vietā, jo eirozonas krīze vēl nebūt nav beigusies," norādīja Ohnemuss.

Investoriem jāsaprot, ka pasaulē vairāku faktoru ietekmē būtiski mainās biznesa modeļi, piemēram, dažu gadu laikā nevajadzīgi kļūs aptuveni 30-40% tirdzniecības telpu, jo mazumtirdzniecību veikalos izkonkurēs internets, norādīja investīciju uzņēmuma vadītājs.

Ohnemuss skaidroja, ka būtisku ietekmi uz investīcijām nekustamajā īpašumā atstās urbanizācijas procesi, kuru laikā iedzīvotāji pārceļas uz galvaspilsētām, kā arī tradicionālā ģimenes modeļa maiņa.

"Ģimene, kurā ir tēvs, māte un bērns, pamazām izzūd, Ziemeļeiropā jau tagad aptuveni 40% iedzīvotāju ir vientuļnieki. Tas ietekmē pieprasījumu pēc nekustamā īpašuma, pēc tā izmēriem," sacīja Ohnemuss.

Viņš piebilda, ka būtisks faktors ir arī iedzīvotāju novecošana. Pensiju fondi, kas ir vieni no lielākajiem līdzekļu ieguldītājiem īpašumos, nevēlas lielus riskus un pārsteigumus, tāpēc visai drošs investīciju objekts nākotnē varētu būt veco ļaužu aprūpes nami, pansionāti, kurus nepieciešamības gadījumā var viegli pārveidot par studentu kopmītnēm jeb daudzdzīvokļu namiem.

"Galu galā nedrīkst aizmirst arī krīžu cikliskumu nekustamo īpašumu tirgū. Tās atkārtojas ik pa septiņiem gadiem, tāpēc diezgan droši varu apgalvot, ka 2017.-2018.gadā būs jauna nekustamo īpašumu krīze," sacīja Ohnemuss.

Viņš piebilda, ka "Northern Horizon" mērķis ir ieguldīt Baltijas nekustamā īpašuma tirgū aptuveni 200 miljonus eiro, taču neatklāja, kur tieši investīcijas plānotas. "Patlaban notiek sarunas, iespējams, ka darījums mainīsies, iespējams, ka investīciju apjoms varētu tikt samazināts līdz 60 miljoniem eiro - to rādīs nākotne," piebilda Ohnemuss.

Iesakām:   Apskati Jauno projektu "Karstos piedāvājumus" šeit

Jaunais Apella piedāvājums: „Īrē un uzkrāj!”

30.10.2014

alt

Īpašumu zemesgrāmatā varēs reģistrēt tiešsaistē

30.10.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība