LANĪDA: Termiņuzturēšanās atļauju sistēma ir neizmantots potenciāls

Trīs gadu laikā, pirms uzsākta termiņuzturēšanās atļauju izsniegšana, nerezidenti Latvijā investējuši vairāk nekā 300 miljonus latu, norāda Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA ) pārstāvji.

Tāpat nerezidenti ar savu saimniecisko darbību radījuši teju 2,5 tūkstošus darba vietu, nodrošinot apgrozījumu aptuveni 200 miljonu latu apmērā.

Taču investoru piesaiste un termiņuzturēšanās atļauju izsniegšana pret nekustamo īpašumu iegādi ir līdz šim neizmantots potenciāls, uzskata asociācijas eksperti. Piedāvājot papildus iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai un popularizējot to aiz valsts robežām, Latvijai būtu iespēja piesaistīt vēl lielāku ārvalstu kapitālu.

Latvijas iedzīvotāji nekustamā īpašuma iegādei vidēji atvēl nedaudz virs 20 tūkstošiem latu, savukārt nerezidentu investīcijas ir vairāk nekā septiņas reizes lielākas, norāda DNB grupas uzņēmuma SIA Salvus izpilddirektors Ģirts Zālītis. Turklāt papildus nekustamajā īpašumā investētājiem resursiem, ārvalstnieki turpina ieguldīt līdzekļus šo īpašumu uzturēšanā, labiekārtošanā.

Arī Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks, stāstot par jauno projektu tirgu, atzīst, ka vietējo pircēju vidū tie nav mainījušies, bet naudas izteiksmē nerezidentu tirgus daļa ir vairāk nekā puse no kopējā apjoma.

Informācija par ar uzturēšanas atļauju saistīto likumdošanu, ir ļoti maz pieejama ārpus Latvijas robežām - ārvalstnieki par šo iespēju uzzina no saviem tautiešiem, tad apstiprinājumu gūtajai informācijai un nosacījumus paši meklē internetā, norāda LANĪDA.

Lai padarītu piedāvājumu saņemt uzturēšanās atļaujas par investīcijām nekustamajā īpašumā konkurētspējīgāku, veicinot ne tikai Rīgas un Jūrmalas nekustamā īpašuma tirgus attīstību, eksperti rekomendē dažādot investīciju apjomu Latvijas reģionos. Likums ir pieņemts, neievērojot reģionu iespējas piesaistīt investorus īpašumiem. Lai saņemtu termiņuzturēšanas atļauju, Latgales pilsētās investoram jāiegādājas pat 3-7 īpašumi. Tieši tāpēc lielākoties priekšroka tiek dota Rīgai, Jūrmalai vai Jelgavai, kur noslēgt darījumu virs 100 tūkstošiem latu ir krietni vienkāršāk.

Tādēļ SIA Līf valdes loceklis Aivars Birulis iesaka Rīgai un Jūrmalai prasības termiņuzturēšanās atļaujām palielināt, savukārt reģionos nekustamā īpašuma iegādes minimālo summu samazināt uz 30 tūkstošiem latu - tas veicinātu ārvalstu investoru interesi par tādām Latvijas pilsētām kā Daugavpils un Rēzekne.

Saeima galīgajā lasījumā lems par ieceri noteikt īsākus termiņus būvatļaujas apstrīdēšanai

18.04.2013

Joprojām ir liels pieprasījums pēc tirdzniecības telpām no 50 līdz 250 kv.m. pilsētas centra aktīvākajās vietās

19.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā