Būvniecības nozares līderis joprojām "Depo DIY"

Būvniecības nozares līderis pērn tāpat kā iepriekšējos gados bija būvmateriālu tirdzniecības uzņēmums SIA Depo DIY ar 151,9 miljonu eiro apgrozījumu, liecina SIA Firmas.lv un aģentūras LETA veidotais Latvijas biznesa gada pārskats 2014.

Otra lielākā kompānija pēc apgrozījuma pērn bija būvfirma SIA "Re&Re" ar 97,68 miljonu eiro apgrozījumu, bet trešā - būvmateriālu ražotāja SIA "Cemex" ar 87,08 miljonu eiro apgrozījumu.

"Top 10" iekļuvuši arī tādi uzņēmumi kā AS "BMGS" ar 86,98 miljonu eiro apgrozījumu, SIA "Skonto būve" ar 85,18 miljonu eiro apgrozījumu, AS "UPB" ar 81,04 miljonu eiro apgrozījumu, AS "A.C.B." ar 76,35 miljonu eiro apgrozījumu, SIA "Binders" ar 76,32 miljonu eiro apgrozījumu, pilnsabiedrība "BMGS S" ar 67,89 miljonu eiro apgrozījumu un SIA "Latvijas Energoceltnieks" ar 67,66 miljonu eiro apgrozījumu.

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume norāda, ka attīstība būvniecības nozarē pamatā tiek balstīta uz Eiropas fondu piešķirtajiem finansējumiem vai valsts un pašvaldību pasūtījumiem. Šogad nozares izaugsmes tempi būs cieši saistīti ar spēju savlaicīgi sākt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu jaunā plānošanas perioda līdzekļu apguvi.

Ekonomikas ministrijas prognozes liecina, ka 2014.gadā būvniecības nozarē saglabāsies izaugsme, kaut gan tā būs ļoti neliela, 4-6,9% apmērā. Jaunas izmaiņas un izaicinājumus nozarē ienesīs ES struktūrfondu finansējuma pārdale, energoresursu cenu celšanās, jaunais Būvniecības likums, kā arī kvalitātes un drošības jautājumi.

"Latvijas biznesa gada pārskata" kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Moderns dzīvojamais komplekss un lukss klases apartamenti uz īri!

03.11.2014

alt

Jurists: Pēc nacionāļu jaunās iniciatīvas darījumos ar uzturēšanās atļaujām ir apstājies pilnīgi viss

04.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

2

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

3

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

4

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

5

Ķīpsala – likteņupes Daugavas un Vecrīgas ainavu ieskautā sala, kur sadzīvo pretstati

6

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

City24 redaktora izvēle

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām