Samazinās brīvo A un B klases biroju telpu īpatsvars

Nomniekiem arvien biežāk nākas saskarties ar ierobežotām izvēles iespējām, meklējot savām prasībām atbilstošas biroju telpas, uzsver ARCO REAL ESTATE komercplatību nodaļas vadītājs Guntis Kanenbergs, piebilstot, ka līdz ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos novērota uzņēmēju vēlme uzlabot darba apstākļus, kas sekmējusi komercplatību tirgus aktivitāti.

Biroju nomas tirgū 2014. gada 3. ceturksnī Rīgā tika piedāvātas A un B klases nomas platības vairāk kā 600 000m² apmērā 71 biroju centrā, norādīts ARCO REAL ESTATE komercplatību tirgus pārskatā ( http://bit.ly/komerctelpas ). Tā kā vairums no A klases ēkām tiek izmantotas komercbanku vajadzībām, iespējas nomāt šīs klases telpas ir ierobežotas. Ierobežotā piedāvājuma rezultātā nomniekiem kā alternatīva 3. ceturksnī tika piedāvāti B klases biroji ar augstu tehnisko nodrošinājumu, tomēr G. Kanenbergs prognozē, ka nākotnē augstākās klases komerctelpu piedāvājums palielināsies, ņemot vērā Pārdaugavā esošā projekta Z-Towers būvniecību, kā arī Skanstes ielas apkaimes papildināšanu ar jaunu biroju ēku.

Joprojām vērojama brīvo A un B klases biroju telpu īpatsvara samazināšanās, izņemot B klases biroju platības ārpus Rīgas centra, kur brīvo telpu īpatsvars gada laikā ir palielinājies no 12% līdz 15.5%. Šādus novērojumus G. Kanenbergs skaidro ar faktu, ka Valsts ieņēmuma dienesta pārcelšanās uz jaunu biroju ēku rezultātā atbrīvojušās minētās klases platības. Tāpat eksperts pieļauj, ka atbrīvotās biroju telpas drīzumā varētu nomāt uzņēmumi, kas vēlas pārcelties no C klases birojiem.

G. Kanenbergs min galvenos faktorus, kas ietekmē potenciālo biroju telpu nomnieku izvēli: “Visbiežāk lēmumu par komercplatību nomāšanu klienti pieņem pēc biroju tehniskā stāvokļa, atrašanās vietas, nomas maksas, apsaimniekošanas cenas un kvalitātes, kā arī pēc telpu plānojuma atbilstības un auto novietošanas iespējām. Tāpat izvēli ietekmē daži sekundāri faktori, piemēram, reklāmas izvietošanas iespējas, ēkas fasādes stāvoklis, blakus esošās iestādes un satiksme.”

Pēc ARCO REAL ESTATE komercplatību tirgus pārskata datiem, 3. ceturksnī pieprasītākās vietas, kurās potenciālie nomnieki meklēja biroja telpas, bija tuvais centrs, Skanstes un Duntes biroju rajoni, kā arī tuvā Pārdaugava.

ARCO REAL ESTATE komercplatību tirgus pārskats: http://bit.ly/komerctelpas

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Jurists: Pēc nacionāļu jaunās iniciatīvas darījumos ar uzturēšanās atļaujām ir apstājies pilnīgi viss

04.11.2014

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šogad arestējusi īpašumus 4 miljonu vērtībā

04.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība