Dārgākā mikrorajona pozīcijas saglabā Teika

2013. gada I ceturkšņa laikā vidējā cena sērijveida neremontētiem dzīvokļiem mikrorajonos ir pieaugusi par 0,5% un uz šo brīdi tā sastāda 582 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot vidējo cenu šā gada I ceturksnī ar vidējo attiecīgajā periodā pērn, kopējais cenas pieaugums sastāda 1%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem, 2013. gada I ceturksnī mēnesī vidēji tika reģistrēti 693 dzīvokļu pārdošanas darījumi.

Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pirkšanas darījumu skaitu 2013. gada I ceturksnī ar darījumu skaitu 2012. gada I ceturksnī, reģistrēto darījumu skaita pieaugums sastāda 12%.

Jaunā gada pirmais mēnesis centra segmentā iesākās ar neparasti augstu aktivitāti, taču pārējie divi ceturkšņa mēneši bija mierīgāki. Vietējie pircēji izrāda interesi par divu istabu dzīvokļiem tuvajā un tālajā centrā cenu kategorijā vidēji līdz 60 000 eiro vai trīs līdz četru istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 100 000 līdz 150 000 eiro. Būtiskākie kritēriji dzīvokļu izvēlē ir neliela kvadratūra - 60 līdz 90 kvadrātmetri, apsaimniekošanas maksa, apkures veids, bezmaksas autostāvvietas iespēja, kā arī zemes domājamās daļas īpašumā.

Februārī centra segmentā bija augsta interese no Krievijas un bijušo NVS valstu pārstāvjiem, kas turpina interesēties par īpašumiem uzturēšanās atļaujas iegūšanai, nereti ar mērķi pārcelties uz dzīvi Latvijā ar visu ģimeni. Taču martā šo klientu izrādītā interese par centra segmentu saruka.

Krievijas un bijušo NVS valstu pārstāvji, kā ierasts, izrāda interesi par kvalitatīviem, remontētiem dzīvokļiem jaunajos projektos, renovētās ēkās vai pirmskara ēkās, kas ir labā stāvoklī. Bieži vien noteicošais faktors ir atrast īres objektu, kas atbilstu uzturēšanās atļauju iegūšanas kritērijiem un salīdzinoši ātri dotu ienākumus.

Februārī, kā novēroja Ober Haus speciālisti, pieauga pieprasījums no ārvalstu investoru puses, kas interesējās par īpašumiem renovācijai.

Cenas centra segmentā dzīvokļiem nav mainījušās. Pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4500 eiro.

Jauno projektu segmentā pircēju aktivitāte visu I ceturksni saglabājās nemainīga, pieaugot ceturkšņa pēdējā mēnesī. Jauno projektu segmentā pieprasītākie ir 2 līdz 3 istabu dzīvokļi ar vidējo cenu no 1100 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru.

Vietējie pircēji interesējas par dzīvokļiem cenu kategorijā no 60 000 līdz 145 000 eiro. Šī klientu kategorija izskata dzīvokļu piedāvājumus gan ar pilnu apdari, gan arī bez iekšējās apdares. Noteicošais kritērijs īpašuma izvēlē ir dzīvokļa cena, ne dzīvokļa apdare.

Ceturkšņa pēdējā mēnesīpircēju interese jauno projektu segmentā bija manāma no nerezidentu puses. Šī klientu kategorija interesējas par dzīvokļiem cenu amplitūdā no 145 000 līdz 200 000 eiro. Taču šie klienti ir prasīgāki attiecībā uz dzīvokļa apdari, priekšroku dodot īpašumiem ar pilnībā pabeigtu iekšējo apdari. 

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1100 līdz 1700 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1650 līdz pat 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot 4500 eiro par kvadrātmetru.

Bankas finansējumu īpašuma iegādei jaunajos projektos izmanto vidēji 70% rezidenti un 20% nerezidenti.

2013. gada I ceturksnis Rīgas mikrorajonos bijis samērā aktīvs. Vietējie klienti, kas izrāda lielāko interesi par sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos, priekšroku dod tiem īpašumiem, kuri atrodas Zolitūdē un Purvciemā. Pieprasītākie ir divistabu un trīsistabu dzīvokļi 119. sērijas ēkās ar vidējo cenu līdz 40 000 eiro.

Klienti joprojām lielāko interesi izrāda par banku, un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem, taču pēdējo mēnešu laikā klientu prasībām atbilstoši piedāvājumi tirgū parādās arvien retāk. Sērijveida dzīvokļi, kas ir normālā stāvoklī un ar tirgus situācijai atbilstošu cenu tiek realizēti ļoti īsā laika periodā.

Neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas populārākajos mikrorajonos, tādos, kā  Zolitūde, Purvciems, Teika, Pļavnieki, Ziepniekkalns, Imanta un Āgenskalns vienistabas  dzīvokļiem martā bija vidēji no 19 000 līdz 29 000, divistabu dzīvokļiem no 25 000 līdz 37 000 eiro, trīsistabu dzīvokļiem no 31 000 līdz 44 000 eiro un četristabu  dzīvokļiem no 40 000 līdz 46 000 eiro.

Dārgākā mikrorajona pozīcijas saglabā Teika, kur vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas I ceturksnī ir vidēji 699 eiro par kvadrātmetru, tad seko Purvciems, Pļavnieki, Mežciems, Zolitūde un Āgenskalns ar vidējo cenu 620 eiro par kvadrātmetru.

Savukārt zemākās vidējās neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas I ceturksnī ir Bolderājā – 469 eiro par kvadrātmetru, Vecmīlgrāvī – 520 eiro par kvadrātmetru, Ķengaragā – 539 eiro par kvadrātmetru un Sarkandaugavā – 546 eiro par kvadrātmetru.

I ceturkšņa sākums īres tirgū ir bijis diezgan kluss, aktīvāks paliekot vien ceturkšņa pēdējā mēnesī, taču tas attiecināms tikai uz dzīvokļiem ar īres maksu vidēji no 350 līdz 570 eiro mēnesī. Ja gada sākumā aktīvākie īres dzīvokļu interesenti bija ārvalstu studenti vai vēstniecību darbinieki, tad martā par īres dzīvokļiem pārsvarā interesējās vietējiem klienti.

Ārvalstu klienti pārsvarā interesējas gan par mēbelētiem, gan nemēbelētiem divu istabu īres dzīvokļiem ar vidējo īres maksu ap 450 eiro vai  trīs līdz piecu istabu dzīvokļiem ar vidējo īres maksu līdz pat 1700 eiro mēnesī. Vispieprasītākais joprojām ir pilsētas klusais centrs, taču gandrīz tikpat liela interese ir arī par dzīvokļiem aktīvajā centrā.

Īres cenas I ceturksnī nav mainījušās. Jaunajos projektos centrā tās ir vidēji no 9 līdz 11 eiro par kvadrātmetru. Pirmskara ēkās centrā - no 7 līdz 9 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 8 līdz 10 eiro par kvadrātmetru.

Īres cenas I ceturksnī nav mainījušās arī mikrorajonos un ir vidēji 130 eiro/mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 180 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 220 eiro/mēnesī par trīsistabu dzīvokļiem.

Privātmāju sektorā ar jauna gada sākumu ir pieaugusi aktivitāte. Klienti interesējas par ekonomiskām, nelielām 100 līdz 150 kvadrātmetru lielām privātmājām cenu kategorijā līdz 100 000 eiro. Vietējie pircēji interesējas par jaunbūvēm vai remontējamām privātmājām, novērojuši Ober Haus speciālisti.

Pēc ilgāka klusuma perioda, I ceturkšņa pēdējā mēnesī klienti ir atsākuši izrādīt interesi arī par mājām un zemes gabaliem dārziņu rajonos. Pēc Ober Haus speciālistu domām, šajā segmentā, iestājoties siltākiem laika apstākļiem, aktivitāte varētu tikai palielināties.

Visaktīvāk vietējie pircēji turpina izrādīt interesi par banku meitu uzņēmumu piedāvājumiem, jo tiem var saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus, kā arī īpašumus, kas ir remontējami, bet ar labu atrašanās vietu. Taču šādu piedāvājumu nav daudz.

I ceturksnī liela ir privātpersonu interese arī par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai, ja tiem neizdodas atrast savām prasībām un iespējām atbilstošus jaunbūves vai remontējamus privātmāju piedāvājumus .

Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām, vai vismaz ar jau pievilktu elektrību. Ja komunikāciju nav, tad pircējiem nav intereses par šādu īpašumu.

Klientus interesē piedāvājumi, kuru cena ir ap 15-20 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgas apkārtnē un 30-40 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgā. Ir interesenti arī zemes gabaliem līdz 50 km

attālumā no Rīgas. Arī šajā segmentā lielākā interese ir par banku īpašumā esošiem īpašumiem.

Ciemotos, kuros izbūvētas komunikācijas, piedāvājumā vairs nav atlikuši daudz zemes gabali, ko iegādāties. Līdz ar to ir aktivizējušies nelieli attīstītāji, kas meklē zemes gabalus ciematu ar gatavu rindu – privātmāju izbūvei.

Ciemotos, kuros izbūvētas komunikācijas, piedāvājumā vairs nav atlikuši daudz zemes gabali, ko iegādāties. Līdz ar to ir aktivizējušies nelieli attīstītāji, kas meklē zemes gabalus ciematu ar gatavu rindu – privātmāju izbūvei.

Joprojām ir liels pieprasījums pēc tirdzniecības telpām no 50 līdz 250 kv.m. pilsētas centra aktīvākajās vietās

19.04.2013

Patiesais nekustamā īpašuma nozarē pērn veikto darījumu skaits ar vērtību virs viena miljona latu bijis lielāks, nekā liecina zemesgrāmatas dati

19.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām