Pašvaldībai neizdodas pārdot zemesgabalus un 23 ēkas Rīgā, Tallinas ielā

Interesi par izsolei nodotajiem zemesgabaliem un 23 ēkām Rīgas centrā, Tallinas ielā, nav izrādījis neviens pretendents, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Līdz ar to sestdien, 7.novembrī, plānotā minēto īpašumu izsole ir atcelta, sacīja Gailīte. Īpašumus bija plānots izsolīt par 2 422 650 eiro kā lietu kopību.

Gailīte norādīja, ka minētie objekti joprojām paliek pašvaldības atsavināmo īpašumu sarakstā, taču pagaidām nav zināms, kad notiks nākamā izsole.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldība plāno izsolīt administratīvo ēku un zemesgabalu 625 kvadrātmetru platībā Tallinas ielā 6, kā arī 21 ēku, tostarp 20 palīgēkas un vienu administratīvo ēku, un zemesgabalu 8729 kvadrātmetru platībā Tallinas ielā 10. Tāpat plānots izsolīt administratīvo ēku un zemesgabalu 1996 kvadrātmetru platībā Tallinas ielā 12A kā lietu kopību vienam pircējam.

Nekustamo īpašumu sastāvā esošās ēkas celtas no 1900. līdz 1960.gadam. Ēka Tallinas ielā 6, kas ir 19.gadsimta otrās puses koka arhitektūras dzīvojamās mājas paraugs, un administratīvā ēka Tallinas ielā 10, kas ir nozīmīgs neogotiskās arhitektūras paraugs, saskaņā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas konstatēto ir atzītas par kultūrvēsturiski vērtīgām ēkām.

Ēka Tallinas ielā 6 ir saglabājusi savu vēsturisko veidolu. Savukārt ēka Tallinas ielā 10 ir saglabājusi autentisko būvapjomu, fasāžu kompozīciju un apdari, tā kopā ar ēku Tallinas ielā 6 veido vienotu Tallinas ielas apbūves fronti.

Nekustamie īpašumi Tallinas ielā 10 un Tallinas ielā 12A nav iznomāti. Nekustamo īpašumu Tallinas ielā 6 pašlaik lieto Rīgas Šaha skola, kuru paredzēts pārvietot uz citām telpām.

Nekustamie īpašumi atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs" robežās un UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta "Rīgas vēsturiskais centrs" teritorijā. Tie atrodas gan publiskās apbūves, gan apstādījumu teritorijā.

LETA jau ziņoja, ka pašvaldības atsavināmo īpašumu sarakstā ir arī Lucavsala, vairāki zemesgabali pie lidostas "Rīga" un citi objekti, kuru izsolēm tāpat netika saņemts neviens pieteikums.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Valdība deklarācijā apņemas nodrošināt kredītu garantiju pieejamību pirmajam mājoklim

05.11.2014

Pētījums: Īpašuma iegādē māklera pakalpojumus izmantotu aptuveni ceturtā daļa iedzīvotāju

05.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība