Daudzdzīvokļu māju siltināšanai Garantiju aģentūra izsniegusi 100 garantijas

SIA Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) šī gada oktobrī ir izsniegusi 100. garantiju daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmā.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

LGA garantijas mājokļu siltināšanai ir pieejamas jau pusotru gadu, no 2013. gada maija, kad tika veikti attiecīgi grozījumi Ministru kabineta noteikumos par garantijām komersantu un atbilstošu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai. Minētie MK noteikumi nodrošina arī samazinātu garantijas gada maksu mājokļu siltināšanas projektiem - 0,65% apmērā.

Pašlaik siltināšanas programmā tiek novērots ļoti augsts pieprasījums, tā uzlabo iedzīvotāju iespējas saņemt aizdevumu kredītiestādē, renovējot arī tādas mājas, kuru finansēšanu bez šādas garantijas bankas uzskatītu par pārāk riskantu un aizdevumus neizsniegtu. Jāatzīmē, ka garantijas var saņemt tikai tad, ja projekta ietvaros netiek veikta saimnieciskā darbība, bet reālie labuma guvēji projekta īstenošanas rezultātā ir dzīvokļu īpašnieki.

Izteiktie līderi šādu garantiju piesaistīšanā uz šo brīdi ir Swedbank un SEB banka, kas izmantojot LGA garantiju, kopā izsniedza aizdevumus ap 90 māju siltināšanai. LGA garantiju daudzdzīvokļu māju siltināšanas aizdevumiem izmantoja arī Nordea bank, DNB banka un Citadele.

Teritoriālais nosiltināto māju sadalījums norāda uz to, ka gandrīz 100% LGA daudzdzīvokļu māju siltināšanas garantijas tiek piesaistītas māju siltināšanai reģionos. Visā periodā šī garantija tika piesaistīta tikai divām mājām, kas atrodas Rīgā. Pārējais ar LGA garantijas piesaistīšanu nosiltināto māju sadalījums uz 31. oktobri bija: Rīgas reģions – 30 mājas, Kurzeme – 26 mājas, Vidzeme – 24 mājas, Zemgale – 22 mājas un Latgale – 5 mājas.

Bankām nav pienākums finansēt māju siltināšanas projektus, tomēr, ja riski ir ļoti augsti, bet vēl nav pārkāptas pieļaujamās robežas, bankas parasti vēlas saņemt LGA papildu garantijas. Jebkura finansētāja uzdevums ir prognozēt, vai aizņēmējs kredītu varēs atdot, uzsver I.Golsts. Šajā gadījumā tiek ņemta vērā attiecīgā rajona ekonomiskā aktivitāte, iespējamo darbavietu skaits un citi faktori, lai nodrošinātu kredīta atmaksu arī pēc pieciem, desmit un divdesmit gadiem.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!


Vai DOMESPACE var būt Jūsu biznesa magnēts?

05.11.2014

alt

Lidostā "Rīga" notiks svinīga jaunās piestātnes ēkas kapsulas iemūrēšana; būvniecības līguma cena - 15,93 miljoni eiro

06.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos