Lidostā "Rīga" notiks svinīga jaunās piestātnes ēkas kapsulas iemūrēšana; būvniecības līguma cena - 15,93 miljoni eiro

Šodien plkst.10 starptautiskajā lidostā Rīga norisināsies svinīga kapsulas iemūrēšana jaunās piestātnes ēkas pamatos, aģentūru LETA informēja lidostā.

Būvniecības līguma cena ir 15,93 miljoni eiro.

Pasākums notiks jaunās piestātnes ēkas būvlaukumā, un tajā piedalīsies starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks, SIA "Skonto būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis un lidostas sadarbības partneri.

Pasākuma laikā būvlaukumā svinīgi tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnei. Pēc tam lidostas VIP centrā starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks īsumā informēs par termināla paplašināšanas projektu.

Kā ziņots, septembra beigās tika uzsākti VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" pasažieru termināļa paplašināšanas 5.kārtas būvdarbi - Ziemeļu piestātnes būvniecības 1.kārta, informēja lidostas "Rīga" pārstāve Sarmīte Rinmane.

Būvdarbus veic SIA "Skonto būve", būvuzraudzību nodrošina pilnsabiedrība "Būvalts P.M.G.", projekta autori ir SIA "Arhis Arhitekti".

Lidostas termināļa attīstības būvniecības 1.kārta paredz ne-Šengenas zonas paplašināšanu un papildu četrus jaunus iekāpšanas sektorus, tādējādi uzlabojot lidostas sniegto pakalpojumu kvalitāti. Pēc pabeigšanas jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī lielākus gaisa kuģus, kas palielinās lidostas kapacitāti, skaidro Rinmane.

Esošā termināļa kapacitāte spēj kvalitatīvi apkalpot 3,5 miljonus pasažieru gadā, taču jau patlaban lidostas apkalpoto pasažieru skaits gadā sasniedz 4,7 miljonus. Pie šāda apjoma, kā arī paredzot turpmāku pasažieru skaita pieaugumu, ir nepieciešama lidostas paplašināšana, lai nodrošinātu atbilstošu servisu aviokompānijām, kā arī ērtus apstākļus un kvalitatīvu apkalpošanu pasažieriem.

Termināļa paplašināšana ir būtisks nosacījums jaunu lidsabiedrību piesaistei un to darbības sākšanai lidostā "Rīga", kā arī šobrīd strādājošo aviokompāniju darbības paplašināšanai, kas savukārt sekmētu lidostas "Rīga" kā vadošās Baltijas lidostas attīstību, norāda Rinmane.

Lidostas amatpersonas ir pārliecinātas, ka ne vēlāk kā 2017.gadā lidosta "Rīga", visticamāk, pārvarēs piecu miljonu apkalpoto pasažieru slieksni gadā.

Paplašināšanās projektu lidosta finansē no saviem ieņēmumiem un piesaistītiem 13 miljonu eiro kredītlīdzekļiem no "Pohjola Bank PLC".

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Daudzdzīvokļu māju siltināšanai Garantiju aģentūra izsniegusi 100 garantijas

05.11.2014

Latvijā darbojies būvniecības uzņēmumu kartelis ES fondu iepirkumos

06.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība