Dzīvokļu cena visstraujāk pieaug Imantā

Oktobrī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,13 – 1,19% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos, bet minimāls kritums 0,15 - 0,79% robežās novērojams Ziepniekkalnā, Teikā, Purvciemā, Pļavniekos un Vecmīlgrāvī. BALSTS indekss pieaudzis par vienu punktu un sasniedzis 146 punktus.

2014. gadā Imantas, Ķengaraga un Āgenskalna sērijveida mājokļu cenas aug visstraujāk. Laikā no janvāra līdz rudens sākumam Imantā sērijveida dzīvokļu cenas cēlušas par 7,4%. Ķengaragā – par 7,2%, Āgenskalnā - par 6,4%. Tas saistīts ar būtisku „karsto” jeb labā tehniskā stāvoklī esošo piedāvājumu samazināšanos. Rudens sākumā visaugstākās sērijveida mājokļu cenas fiksētas Teikā (810 eiro/m2), bet viszemākās – Bolderājā (459 eiro/m2). Normālā tehniskā stāvoklī esošu vienistabas dzīvokli Rīgas populārākajos mikrorajonos var nopirkt par 23 -35 tūkstošiem eiro, 2-istabu dzīvokli par 30 - 40 tūkstošiem,3-istabu dzīvokli par 35-50 tūkstošiem, 4-istabu dzīvokli – par 40-56 tūkstošiem eiro. 

„Šobrīd Rīgas mikrorajonu jauno dzīvokļu tirgū nav pieprasījuma no tiem nerezidentiem, kuri interesējās par TUA iegādes iespējām. Turklāt tādu nekustamā īpašuma objektu, kuru vērtībai jāpārsniedz 250 000 eiro, mikrorajonos praktiski nav. Laika posmā pēc 1.septembra jaunajā cenu diapazonā ir notikuši vien 4 darījumi. Savukārt kopējais darījumu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, samazinājies par 10,6%”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas Balsts valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Visai lielais pieprasījums pēc īres dzīvokļiem stimulē investoru interesi par remontējamiem veciem namīpašumiem, katrs ar vēlams, no 8 līdz 10 dzīvokļiem. Pēc šo namīpašumu iegādes un rekonstrukcijas pabeigšanas tie sāk funkcionēt kā īres nami. Novērota tendence, ka ārzemju studentiem mājokļi tiek piedāvāti par 20% dārgāk nekā vietējiem studentiem. Jaunatni visvairāk interesē 3 - istabu dzīvokļi Rīgas centrā vai tuvējā Pārdaugavā labi uzturētās mājās. Par šiem dzīvokļiem studenti, kas parasti apvienojas pa trim līdz četriem, ir gatavi maksāt ap 700 eiro/m2.

2014. gada 2. pusgadā ir liels pieprasījums pēc tirdzniecības platībām Vecrīgā un galvaspilsētas aktīvajā centrā. Vēl tikai pirms 4 gadiem brīvo platību īpatsvars bija no 25-30 %, pašlaik šis rādītājs populārākajās tirdzniecības ielās nepārsniedz 10%. A un B kategorijas biroju platību kopējais apjoms Rīgā ir 580 000 kvadrātmetru. Rīgas mikrorajonos nomas likmes ir robežās no 4 – 15 eiro/m2.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Mājokļu kredītu tirgus gāzīsies

06.11.2014

alt
alt

Kā pareizi novērtēt īpašumu apskates brīdī?

07.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts