KP ar 125 001 eiro soda būvnieku "RCI Gulbene" par aizliegtu vienošanos iepirkumos

Konkurences padome (KP) par aizliegtu vienošanos iepirkumos ar 125 001 eiro sodījusi Gulbenes būvnieku SIA RCI Gulbene, šodien žurnālistus informēja KP.

Pārkāpums tika atklāts pēc viena pārkāpuma dalībnieka ziņojuma, un šis uzņēmums tika atbrīvots no soda, turpretī "RCI Gulbene" kā pārkāpuma iniciatoram tika piemērots naudas sods. Kopumā KP vērtēja atsevišķus pārkāpumu gadījumus laika posmā no 2010.gada līdz 2012.gadam.

Abi uzņēmumi trīs iepirkumos, kuru kopējā līgumcena bija 684 770 eiro, savstarpēji vienojās nekonkurēt. Divus no iepirkumiem rīkoja zemnieku saimniecības un vienu pašvaldības skola, bet visos gadījumos būvdarbu veikšanai bija piesaistīti Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi. Kā skaidroja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama, no kopējās līgumcenas - 684 770 eiro - ES finansējums varētu būt bijis ap 80%.

Par ES naudas nelietderīgu izlietošanu no karteļa iniciatora būs iespējams piedzīt zaudējumus. "Patlaban sekos tiesvedība, bet pēc tam, kad spriedums būs stājies spēkā, zaudējumu piedziņu varēs vērst pret uzņēmumu, kas bija vainīgs pārkāpumā," piebilda Ābrama.

KP aizliegtās vienošanās shēmu skaidroja šādi - viens uzņēmums iesniedza pasūtītājam savu vēlamo tāmi, bet otrs iesniedza mākslīgi sadārdzinātu tāmi. Divos no iepirkumiem pasūtījumu saņēma "RCI Gulbene". Vienā iepirkumā pasūtījumu saņēma otrs uzņēmums, bet reālie darbi 100% apmērā kā apakšuzņēmējam tika nodoti "RCI Gulbene". Par šādu "izlīdzēšanu" "RCI Gulbene" otram pretendentam izmaksāja atlīdzību 3% apmērā no iepirkuma līgumcenas.

"Ja uzņēmumi patiesu konkurenci aizstāj ar konkurences imitāciju, pasūtītājs tiek maldināts par reālo tirgus situāciju, kā arī nesaņem tos ieguvumus, ko sniedz uzņēmumu sāncensība, - zemākas cenas, plašāku izvēli, labāku kvalitāti, ātrākus darbu izpildes termiņus, izdevīgākus garantijas nosacījumus vai citus labumus, ko uzņēmumi var piedāvāt, cīnoties par pasūtītāja izvēli," skaidroja KP.

Pārkāpums tika atklāts, pateicoties pārkāpuma dalībnieka ziņojumam. Šis ir Latvijā pirmais gadījums, kad pārkāpums tiek atklāts pēc iecietības programmas ziņojuma.

Vaicāta, vai informācijas sniedzējs atklāja arī citas ziņas par to, ka "RCI Gulbene" šādā veidā varētu būt vienojusies ar vēl kādu uzņēmumu, Ābrama atbildēja īsi, ka KP ierobežotas pieejamības informāciju pirms lietas ierosināšanas nesniedz.

LETA jau šā gada aprīlī ziņoja, ka Konkurences padome (KP) pierādījumu trūkuma dēļ izbeigusi lietu par iespējamu piedāvājumu saskaņošanu konkursā kāda kultūras centra remontdarbiem Gulbenē.

Pārbaudot Gulbenes novada pašvaldības rīkoto publisko iepirkumu dokumentus, kā arī citus dokumentus, KP secinājusi, ka lietā iegūtie pierādījumi nav pietiekami, lai konstatētu Konkurences likumā noteiktās aizliegtas vienošanās pārkāpumu SIA "Latvijas energoceltnieks" (LEC) un SIA "RCI Gulbene" darbībās. Ziņots, ka KP pērn radušās aizdomas, ka vienošanās, saskaņojot tāmes, ar kādām pretendēt uz Gulbenes kultūras centra rekonstrukciju, notikusi starp Gunta Rāvja būvfirmu LEC un Gulbenes vietējo būvuzņēmumu "RCI Gulbene".

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, SIA "RCI Gulbene" dibināta 1993.gadā Gulbenē. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 39 285 lati (55 897 eiro). Pa 25,93% uzņēmuma daļu pieder Jānim Kubuliņam, Sandim Brektem un Mārim Sliedem, bet 22,22% pieder Andim Augulim.

2011.gadu "RCI Gulbene" noslēdza ar 4 421 231 eiro apgrozījumu un 35 779 eiro peļņu. 2012.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 4 449 274 eiro, bet peļņa - 74 908 eiro. Savukārt 2013.gadu uzņēmums noslēdza ar 4 166 710 eiro apgrozījumu un 24 874 eiro peļņu.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Latvijā darbojies būvniecības uzņēmumu kartelis ES fondu iepirkumos

06.11.2014

alt

Mājokļu kredītu tirgus gāzīsies

06.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos