Nekustamā īpašuma tirgū attīstības tempi nav tik strauji, kā gribētos

Lai gan nekustamā īpašuma tirgū pēc burbuļa plīšanas atkal ir novērojamas izaugsmes tendences, tomēr tempi nav tik strauji, kā gribētos, šodien starptautiskajā konferencē "Nekustamais īpašums un būvniecība Baltijā 2013" atzina DNB bankas vecākā ekonomiste Jekaterina Rojaka.

Viņa norādīja, ka ir redzama neliela izaugsme kopš 2009.gada, kas saistīta arī ar transakciju skaita palielināšanos nekustamā īpašuma tirgū, taču tempi nav tik dinamiski, kā gribētos, vienlaikus gan tie ir pamanāmi. Īpaši viņa izcēla Baltijas valstis, kur šie tempi ir redzamāki salīdzinājumā ar eirozonas valstīm, kur viss vēl ir mērenos tempos. Kā vienīgais izņēmums eirozonā esot Vācija, kas, pateicoties savai konservatīvajai politikai, īpašus satricinājumus nekustamā īpašuma tirgū neizjuta, pauda ekonomiste.

Kā pozitīva tendence esot investoru intereses palielināšanās par nekustamā īpašuma nozari, kas esot saistošāka par citām alternatīvām, kur ieguldīt naudu. "Nauda ir, un tās ir diezgan lielas summas. Ieguldīt bankā uz minimāliem procentiem nav jēgas, riskēt ar obligācijām - tāpat," sacīja Rojaka, piebilstot, ka tieši šī iemesla dēļ nekustamā īpašuma tirgus investoriem šķiet tik saistošs. Liela daļa investoru esot atzinuši, ka viņiem ir parādījušās jaunas perspektīvas, un tās ir ļoti saistošas, jo procentu likmes ir ļoti zemas. Interesi veicina arī saistošais nekustamo īpašumu piedāvājums ne tikai Baltijas valstīs, bet arī eirozonas valstīs.

Tomēr vieglāk ir tiem investoriem, kuriem ir pašiem savi līdzekļi, un tie nav jāaizņemas bankā, jo joprojām ir grūtības ar kreditēšanas politiku. Viņa prognozēja, ka arī turpmākajos gados vēl būs jāsaskaras ar problēmām, kas saistītas ar kredītu saņemšanu, jo, viņasprāt, tā politika, ko realizē eirozona, īpašus rezultātus nedod, pat neskatoties uz to, ka procentlikmes ir samazinājušās līdz minimumam. "Tuvākajā nākotnē kredītu saņemšana kļūs tikai grūtāka," viņa prognozēja.

Taču negatīvi esot tas, ka nekustamā īpašuma tirgus joprojām ir sarežģīts, un pieeja projektu finansēšanai joprojām būs apgrūtināta vēl vismaz turpmākos piecus gadus, un nekustamā īpašuma tirgus vēl stagnēs. Savukārt cenu un procentu likmēm būs vērojams pieaugums.

Pēc viņas domām, tā krīze, ko piedzīvo eirozona, tik drīz nebeigsies, un izredzes, ka eirozona ātriem tempiem atjaunos stabilitāti, attālinās.

Patiesais nekustamā īpašuma nozarē pērn veikto darījumu skaits ar vērtību virs viena miljona latu bijis lielāks, nekā liecina zemesgrāmatas dati

19.04.2013

Paredz lielus sastrēgumus Jūrmalas virzienā

22.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Āgenskalns - zaļais Pārdaugavas centrs un veclaicīgo namu mājvieta

2

Skandināvu stila funkcionalitāte pret padomju mantojumu

3

Tukuma pusē pārdošanā nonācis ekskluzīvs atpūtas komplekss

4

Purvciems - rajons, kur mijas padomju mantojums un mūsdienu modernisms

5

Klientu diena Klusā centra elitārajā dzīvojamā projektā J5

6

Klientu dienas Salienā: rezervē dzīvokli un saņem 1000 eiro vērtu IKEA dāvanu karti tā iekārtošanai

City24 redaktora izvēle

alt

"Bonava Latvija" uzsāk dzīvokļu pārdošanu vērienīgā jaunajā projektā Dreiliņos

alt

Mežaparks – zaļākā un prestižākā Rīgas apkaime, pār kuru laikam nav varas

alt

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā