Nekustamā īpašuma tirgū attīstības tempi nav tik strauji, kā gribētos

Lai gan nekustamā īpašuma tirgū pēc burbuļa plīšanas atkal ir novērojamas izaugsmes tendences, tomēr tempi nav tik strauji, kā gribētos, šodien starptautiskajā konferencē "Nekustamais īpašums un būvniecība Baltijā 2013" atzina DNB bankas vecākā ekonomiste Jekaterina Rojaka.

Viņa norādīja, ka ir redzama neliela izaugsme kopš 2009.gada, kas saistīta arī ar transakciju skaita palielināšanos nekustamā īpašuma tirgū, taču tempi nav tik dinamiski, kā gribētos, vienlaikus gan tie ir pamanāmi. Īpaši viņa izcēla Baltijas valstis, kur šie tempi ir redzamāki salīdzinājumā ar eirozonas valstīm, kur viss vēl ir mērenos tempos. Kā vienīgais izņēmums eirozonā esot Vācija, kas, pateicoties savai konservatīvajai politikai, īpašus satricinājumus nekustamā īpašuma tirgū neizjuta, pauda ekonomiste.

Kā pozitīva tendence esot investoru intereses palielināšanās par nekustamā īpašuma nozari, kas esot saistošāka par citām alternatīvām, kur ieguldīt naudu. "Nauda ir, un tās ir diezgan lielas summas. Ieguldīt bankā uz minimāliem procentiem nav jēgas, riskēt ar obligācijām - tāpat," sacīja Rojaka, piebilstot, ka tieši šī iemesla dēļ nekustamā īpašuma tirgus investoriem šķiet tik saistošs. Liela daļa investoru esot atzinuši, ka viņiem ir parādījušās jaunas perspektīvas, un tās ir ļoti saistošas, jo procentu likmes ir ļoti zemas. Interesi veicina arī saistošais nekustamo īpašumu piedāvājums ne tikai Baltijas valstīs, bet arī eirozonas valstīs.

Tomēr vieglāk ir tiem investoriem, kuriem ir pašiem savi līdzekļi, un tie nav jāaizņemas bankā, jo joprojām ir grūtības ar kreditēšanas politiku. Viņa prognozēja, ka arī turpmākajos gados vēl būs jāsaskaras ar problēmām, kas saistītas ar kredītu saņemšanu, jo, viņasprāt, tā politika, ko realizē eirozona, īpašus rezultātus nedod, pat neskatoties uz to, ka procentlikmes ir samazinājušās līdz minimumam. "Tuvākajā nākotnē kredītu saņemšana kļūs tikai grūtāka," viņa prognozēja.

Taču negatīvi esot tas, ka nekustamā īpašuma tirgus joprojām ir sarežģīts, un pieeja projektu finansēšanai joprojām būs apgrūtināta vēl vismaz turpmākos piecus gadus, un nekustamā īpašuma tirgus vēl stagnēs. Savukārt cenu un procentu likmēm būs vērojams pieaugums.

Pēc viņas domām, tā krīze, ko piedzīvo eirozona, tik drīz nebeigsies, un izredzes, ka eirozona ātriem tempiem atjaunos stabilitāti, attālinās.

Patiesais nekustamā īpašuma nozarē pērn veikto darījumu skaits ar vērtību virs viena miljona latu bijis lielāks, nekā liecina zemesgrāmatas dati

19.04.2013

Paredz lielus sastrēgumus Jūrmalas virzienā

22.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts