Nekustamo īpašumu nozares līderis pērn pēc apgrozījuma - "Ektornet Residential Latvia"

Nekustamo īpašumu nozares uzņēmumu līderis ar 65,507 miljonu eiro apgrozījumu bijusi SIA Ektornet Residential Latvia, liecina Firmas.lv un aģentūras LETA veidotais Latvijas biznesa gada pārskats 2014.

Otrajā vietā pēc apgrozījuma bija AS Rīgas namu pārvaldnieks ar 58,079 miljonu eiro apgrozījumu, bet trešajā vietā ir VAS Valsts nekustamie īpašumi ar 44,828 miljonu eiro apgrozījumu.

Vēl lielāko uzņēmumu Top 10 iekļuvušas SIA Ektornet Commercial Latvia ar 35,312 miljoniem eiro, SIA Ektornet Real Estate Latvia ar 25,615 miljoniem eiro, SIA Plesko Real Estate ar 19,383 miljoniem eiro, SIA Tranzīta termināls ar 19,027 miljoniem eiro, SIA NIF Dzīvojamie īpašumi ar 18,489 miljoniem eiro, SIA Signāls-P-Šuja ar 17,578 miljoniem eiro un SIA Pillar 3 ar 15,915 miljonu eiro apgrozījumu.

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns norāda, ka grozījumi Imigrācijas likumā, kas stājās spēkā 1.septembrī un līdz 250 000 eiro palielina nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju, atstās ļoti būtisku un nelāgu fiskālo ietekmi uz valsts budžetu.

"Mazākas bažas ir par nekustamā īpašuma tirgu, jo tirgus ne to vien ir piedzīvojis un adaptēsies. Daudz lielākas bažas ir par nelāgo fiskālo ietekmi uz budžetu nodokļu ieņēmumu veidā, ko sajutīsim diezgan drīz, un būs jārunā par jostu savilkšanu. Termiņuzturēšanās atļauju programmas tiešais un netiešais pienesums aptuveni viena miljarda eiro apmērā arī valsts budžetu palielināja par simtiem miljonu eiro. Gribētos redzēt, kas to kompensēs, - eksporta tirgi patlaban ir vāji, ģeopolitiskās situācijas dēļ saimnieciskā aktivitāte samazināsies, arī bankas patlaban ir daudz tālāk no reālas tautsaimniecības kreditēšanas atsākšanas," skaidro Šīns.

Viņaprāt, likuma grozījumu ietekme uz izsniegto termiņuzturēšanās atļauju skaitu būs būtiska, jo 70-80% no darījumiem, kas tika veikti ar mērķi iegūt atļaujas, notika robežās no 150 000 līdz 200 000 eiro.

"Latvijas biznesa gada pārskata" kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Pēc krituma neatmet ideju par ciemata izveidi

10.11.2014

Sākusies akcija "Nosauc augstāk par zemāko"!

10.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā