Pēc krituma neatmet ideju par ciemata izveidi

Nekustamā īpašuma attīstītājs West East Industries turpina risināt parādsaistības, piesardzīgi kaldinot vērienīgus nākotnes plānus, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Atšķirībā no ļoti daudziem nekustamā īpašuma projektu attīstītājiem a/s West East Industries (WEI) ir izdevies pārdzīvot krīzi, nepazaudējot īpašumus un saglabājot vēlmi darboties šajā nozarē arī turpmāk. WEI, kas nekustamo īpašumu tirgū darbojas kopš 1993. gada, jau trešo gadu pēc tiesiskā aizsardzības procesa (TAP) izbeigšanas, vēl joprojām turpina risināt finansiālās problēmas. WEI kārto parādsaistības ar banku un piesardzīgi, taču ar zināmu optimismu raugās nākotnē. WEI ir izdevies atrisināt konfliktu ar banku un nepazaudēt ciematu Meža ciems, kas Rīgā, Mežciemā, tika uzbūvēts 2008. gadā. Lai arī WEI prezidents Viktors Koroļenko atzīst, ka «cilvēki brauc projām un nav īsti, kam celt ēkas», viņš ir pārliecināts, ka «pēc krituma nekustamo īpašumu tirgū noteikti būs arī kāpums.»

Pēc V. Koroļenko stāstītā, šobrīd cilvēki dzīvokļus pērk gan dzīvošanai, gan investīciju mērķim. «Dzīvokļus sev iegādājas pārsvarā gados jauni cilvēki, kuriem ir finansiāla stabilitāte. Ir arī tādi, kuri pārdod savus dzīvokļus Rīgas centrā un nopērk kaut ko mazāku, taču zaļajā zonā. Ir arī nerezidenti, kuri šeit ir iegādājušies mājokļus, lai varētu saņemt uzturēšanās atļaujas. Nerezidenti, kas ir iegādājušies dzīvokļus Meža ciemā, ir gan no Krievijas, gan Baltkrievijas, gan Arābu emirātiem. Bija arī pircēji no Ķīnas, bet labi, ka darījumi nenotika, jo mums ir ne pārāk laba pieredze ar ķīniešiem, – viņi gatavoja tik specifiskus ēdienus, ka visi kaimiņi bija šokā, labi, ka viņi vairs šeit nedzīvo, jo mēs esam tik dažādas kultūras, kurām ir grūti sadzīvot kopā,» viņš atzīst. Nerezidenti no Maskavas un Sanktpēterburgas šurp mēdzot braukt ar automašīnām. Tikai viens dzīvoklis no desmit, ko Meža ciemā ir iegādājušies nerezidenti, tiek izīrēts. Pārējie vairāk vai mazāk regulāri šurp brauc un pavada kādu nedēļu vai brīvdienas.

WEI ir ieceres būvēt jaunu ciematu blakus Meža ciemam. «Mums ir jauns, liels projekts, taču uzskatu, ka šobrīd tam vēl nav pienācis īstais laiks.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Atklāts vēsturiskais Elizabeth nams!

07.11.2014

alt

Nekustamo īpašumu nozares līderis pērn pēc apgrozījuma - "Ektornet Residential Latvia"

10.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!