Ķemeru sanatorijas izsole atzīta par nenotikušu

Maksātnespējīgās SIA Ominasis Latvia administrators Ainars Kreics atzinis par nenotikušu Ķemeru sanatorijas mantas kopuma izsoli, kas notika 3.oktobrī, aģentūru LETA informēja Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas preses pārstāve Justīne Plūmiņa.

Minētajā izsolē piedalījās viens pretendents, kurš apliecināja gatavību iegādāties sanatorijas mantas kopumu par 3 000 000 eiro. Tomēr minētais izsoles dalībnieks neveica pirkuma maksas samaksu viena mēneša laikā pēc izsoles, kā to paredz likums.

Līdz ar to pretendents ir zaudējis līdz izsolei iemaksāto drošības naudu 503 771 eiro apmērā.

Par tālāko rīcību ar Ķemeru sanatorijas mantas kopumu administrators plāno tuvākajā laikā vienoties ar "Ominasis Latvia" nodrošinātajiem kreditoriem.

Kreics aģentūrai LETA norādīja, ka skaidrība šajā jautājumā varētu būt tuvāko divu nedēļu laikā. Tāpat ar kreditoriem tiks lemts, vai notiks izsole vai arī varēs pārdot mantas kopumu bez tās. Arī īpašuma turpmāko cenu administratoram pagaidām bija grūti komentēt.

Kreics aģentūrai LETA apstiprināja, ka izsoles uzvarētājs, kurš nesamaksāja par pirkumu, bija šī gada 16.septembrī reģistrētā SIA "Park Hotel Ķemeri". Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs, kurš ir arī viesnīcu ķēdes "Heliopark Group" dibinātājs un īpašnieks.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka līdz 20.oktobrim Gusakovs bija vienīgais "Park Hotel Ķemeri" valdes loceklis, bet 20.oktobrī par otru uzņēmuma valdes locekli iecelts Andrejs Danengiršs.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta informāciju uz 2014.gada 1.oktobri Danengiršs bija desmitais lielākais nodokļu parādnieks valstī un ceturtais lielākais parādnieks starp privātpersonām. Danengirša nodokļu parāds ir 3,47 miljoni eiro.

Jau ziņots, 3.oktobrī izsolē par trīs miljoniem eiro pārdota maksātnespējīgās "Ominasis Latvia" manta, tostarp arī Ķemeru sanatorija. Izsolē piedalījās viens pretendents, kurš arī iegādājās sanatoriju. Tā ir Latvijā reģistrēta juridiska persona, taču pagaidām neko vairāk administrators neatklāja, norādot, ka izsoles uzvarētājam mēneša laikā jānorēķinās par pirkumu un tad tiks atklāta visa informācija.

Pēc kārtas trešajā izsolē lietu kopības sastāvā tika izsolīti uzņēmumam "Ominasis Latvia" piederošie pieci nekustamie īpašumi Jūrmalā un kustamā manta, kas sastāv no gandrīz 15 000 pozīciju, kā arī grāmatām. Nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles sākumcena bija noteikta 2,9 miljoni eiro.

Tikmēr aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Ķemeru sanatorijas pircējs varētu būt šī gada 16.septembrī reģistrētā SIA "Park Hotel Ķemeri" ar 3000 eiro pamatkapitālu, kuras vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Aleksandrs Gusakovs. Kreics, lūgts komentēt šo informāciju, aģentūrai LETA to nedz apstiprināja, nedz arī noliedza.

Internetā atrodamā informācija liecina, ka Gusakovs ir 2000.gadā dibinātās viesnīcu ķēdes "Heliopark Group" dibinātājs un īpašnieks. Patlaban "Heliopark Group" ietilpst 11 strādājošas viesnīcas Krievijā un Vācijā, vēl trīs viesnīcu projekti atrodas realizācijas stadijā. Kopumā šajās viesnīcās ir 1500 numuri. Grupā ietilpst arī kūrortviesnīcas Bāden-Bādenē Vācijā un Krasnajā Poļanā Krievijā.

Kā ziņots, Jūrmalas dome šajā pavasarī apstiprināja Ķemeru teritorijas attīstības vīziju, paredzot šādus infrastruktūras labiekārtošanas darbus - Ķemeru ūdens torņa restaurācija un rekonstrukcija, veidojot to kā tūrisma informācijas centru un visiem pieejamu skatu torni, Ķemeru vēsturiskā parka rekonstrukcija un labiekārtošana, daudzfunkcionāla dabas izglītības centra būvniecība Ķemeros. Nozīmīgas investīcijas paredzētas arī publiskās teritorijas labiekārtošanā un ielu rekonstrukcijā.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Sākusies akcija "Nosauc augstāk par zemāko"!

10.11.2014

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 03.11.2014 – 09.11.2014

10.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts