Latvijā pirmo reizi daudzdzīvokļu ēka tiek būvēta atbilstoši starptautiskajam BREEAM kvalitātes standartam.

Nekustamo īpašumu attīstītājs SIA Domuss ir uzsācis premium klases daudzdzīvokļu ēkas FELICITY būvniecību Rīgas vēsturiskajā centrā. Šī ir pirmā dzīvojamā ēka Latvijā, kas tiek celta saskaņā ar BREEAM prasībām, kas ir respektabla starptautiska ilgtspējīgas būvniecības vērtēšanas metode.  

Pasaulē BREEAM (British Research Establishment Enviromental Assesment Method) sertificētas ēkas tiek atpazītas kā videi un lietotājam draudzīgas, resursu efektīvas būvniecības piemēri. Pateicoties rūpīgi pārdomātai plānošanai, būvniecībai, materiālu, tehnoloģiju un sistēmu izvēlei, ēka darbojas kā vienota, efektīva sistēma, demonstrējot labāko praksi virs likumā noteiktā. 

Šīm ēkām ir augstāka īpašuma vērtība un pieprasījums tirgū. Kā liecina pasaules prakse, tad salīdzinājumā ar parastām ēkām ilgtspējīgi būvētu ēku tirgus vērtība var būt par pat 16% augstāka, to apsaimniekošanas izmaksas – par 8-10% zemākas, īres maksas – par 4% augstākas.

Dzīvokļu ēka atrodas E.Birznieka-Upīša ielā 13, vien pāris minūšu gājiena attālumā no Vecrīgas un pilsētas parkiem. Ēkai paredzēti septiņi stāvi, kuros kopumā būs pieejams 81 labiekārtots dzīvoklis. Namu plānots nodot ekspluatācijā 2015.gada jūnijā.

Projektā paredzēti vienu līdz četru istabu dzīvokļi platībā no 53 līdz 101 kvadrātmetram, ar pilnu iekšējo apdari un franču balkonu vai jumta terasi. Savukārt pirmā stāva dzīvokļu īpašniekiem būs reta priekšrocība Rīgas centrā - terases ar privātu dārzu.

Ēkas pirmajā stāvā paredzētas arī komercplatības, pagrabstāvā autostāvvieta un noliktavas telpas. Nama romantiskais pagalms – vēsturiskā Upīša pasāžas eja, tiks labiekārtota, apgaismota un bagātīgi apzaļumota. Ēkas iekšpagalmā paredzēts bērnu rotaļu laukums. 

Ralfs Jansons, SIA „Domuss” valdes priekšsēdētājs: „FELICITY” ēka pilnveidos Elizabetes un Upīša ielas kvartāla aprises - tā ir Upīša pasāžas noslēdzošā ēka, kas vēsturiski tika paredzēta pasāžas oriģinālajā projektā, bet uzsākoties 2.pasaules karam tā arī netika pabeigta.  Mums ir iespēja piedalīties pasāžas pabeigšanā, ko darām ar atbildību un pietāti pret vēsturisko kvartāla apbūvi, radot ilgtspējīgas un energoefektīvas būves paraugu. Esmu pārliecināts, ka šis nams piesaistīs cilvēkus ar augstiem dzīves standartiem un vēlmi dzīvot pašā Rīgas centrā”.

„Latvijas ilgtspējības būvniecības padomes”, izdevumu “Latvijas Būvniecība” un “Latvijas Architektūra” organizētā konkursā projekts „FELICITY” tika atzīts kā labākais objekts nominācijā „Ilgtspējīgākais projekts Latvijā 2014”.

„FELICITY” ēkas autori ir ASV arhitektu birojs „WESTFOURTH ARCHITECTURE PC”. Ēkas būvdarbus veic SIA "Selva Būve". 

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Nākamā krīze nekustamo īpašumu tirgū gaidāma 2017.–2018. gadā?

11.11.2014

alt
alt

Domino efekta reakcija

11.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

4

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība