Latvijā pirmo reizi daudzdzīvokļu ēka tiek būvēta atbilstoši starptautiskajam BREEAM kvalitātes standartam.

Nekustamo īpašumu attīstītājs SIA Domuss ir uzsācis premium klases daudzdzīvokļu ēkas FELICITY būvniecību Rīgas vēsturiskajā centrā. Šī ir pirmā dzīvojamā ēka Latvijā, kas tiek celta saskaņā ar BREEAM prasībām, kas ir respektabla starptautiska ilgtspējīgas būvniecības vērtēšanas metode.  

Pasaulē BREEAM (British Research Establishment Enviromental Assesment Method) sertificētas ēkas tiek atpazītas kā videi un lietotājam draudzīgas, resursu efektīvas būvniecības piemēri. Pateicoties rūpīgi pārdomātai plānošanai, būvniecībai, materiālu, tehnoloģiju un sistēmu izvēlei, ēka darbojas kā vienota, efektīva sistēma, demonstrējot labāko praksi virs likumā noteiktā. 

Šīm ēkām ir augstāka īpašuma vērtība un pieprasījums tirgū. Kā liecina pasaules prakse, tad salīdzinājumā ar parastām ēkām ilgtspējīgi būvētu ēku tirgus vērtība var būt par pat 16% augstāka, to apsaimniekošanas izmaksas – par 8-10% zemākas, īres maksas – par 4% augstākas.

Dzīvokļu ēka atrodas E.Birznieka-Upīša ielā 13, vien pāris minūšu gājiena attālumā no Vecrīgas un pilsētas parkiem. Ēkai paredzēti septiņi stāvi, kuros kopumā būs pieejams 81 labiekārtots dzīvoklis. Namu plānots nodot ekspluatācijā 2015.gada jūnijā.

Projektā paredzēti vienu līdz četru istabu dzīvokļi platībā no 53 līdz 101 kvadrātmetram, ar pilnu iekšējo apdari un franču balkonu vai jumta terasi. Savukārt pirmā stāva dzīvokļu īpašniekiem būs reta priekšrocība Rīgas centrā - terases ar privātu dārzu.

Ēkas pirmajā stāvā paredzētas arī komercplatības, pagrabstāvā autostāvvieta un noliktavas telpas. Nama romantiskais pagalms – vēsturiskā Upīša pasāžas eja, tiks labiekārtota, apgaismota un bagātīgi apzaļumota. Ēkas iekšpagalmā paredzēts bērnu rotaļu laukums. 

Ralfs Jansons, SIA „Domuss” valdes priekšsēdētājs: „FELICITY” ēka pilnveidos Elizabetes un Upīša ielas kvartāla aprises - tā ir Upīša pasāžas noslēdzošā ēka, kas vēsturiski tika paredzēta pasāžas oriģinālajā projektā, bet uzsākoties 2.pasaules karam tā arī netika pabeigta.  Mums ir iespēja piedalīties pasāžas pabeigšanā, ko darām ar atbildību un pietāti pret vēsturisko kvartāla apbūvi, radot ilgtspējīgas un energoefektīvas būves paraugu. Esmu pārliecināts, ka šis nams piesaistīs cilvēkus ar augstiem dzīves standartiem un vēlmi dzīvot pašā Rīgas centrā”.

„Latvijas ilgtspējības būvniecības padomes”, izdevumu “Latvijas Būvniecība” un “Latvijas Architektūra” organizētā konkursā projekts „FELICITY” tika atzīts kā labākais objekts nominācijā „Ilgtspējīgākais projekts Latvijā 2014”.

„FELICITY” ēkas autori ir ASV arhitektu birojs „WESTFOURTH ARCHITECTURE PC”. Ēkas būvdarbus veic SIA "Selva Būve". 

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Nākamā krīze nekustamo īpašumu tirgū gaidāma 2017.–2018. gadā?

11.11.2014

alt
alt

Domino efekta reakcija

11.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas