47 miljoni eiro Daugavas stadionam

Kamēr Daugavas un līdzšinējā Latvijas Universitātes stadiona rekonstrukcija ir tikai tāls sapnis, reģionos palēnām tiek sakārtota sporta infrastruktūra, trešdien vēsta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

  Jaunajā plānošanas periodā Daugavas stadiona degradētās teritorijas 10,6 ha platībā Grīziņkalnā revitalizācijai no ERAF plānots piesaistīt 40 milj. eiro. Kopējais šim mērķim piesaistāmais finansējums ir 47 milj. eiro, 7 milj. eiro plānots valsts budžeta līdzfinansējums, informē Izglītības un zinātnes ministrijā. Finansējuma sadalījums pa gadiem gan vēl nav noteikts, jo tas atkarīgs no projekta turpmākās virzības. Topošajā nākamā gada budžeta projektā šim mērķim nauda nav paredzēta.

DB jau iepriekš (28.08.) ziņoja, ka projekta ietvaros paredzēts izveidot vairākus nozīmīgus sporta infrastruktūras objektus – vieglatlētikas un futbola stadionu ar tribīnēm vismaz 10 tūkst. skatītāju, multifunkcionālu vieglatlētikas manēžu, multifunkcionālu sporta halli, kas būtu piemērota arī hokejam, vieglatlētikas un futbola treniņlaukumus, kā arī dažādiem sporta veidiem piemērotas multifunkcionālas zāles. Projektu paredzēts sadalīt divās daļās – pirmā tiktu īstenota no 2015. gada rudens līdz 2018. gada pavasrim, bet otrā – no 2018. gada rudens līdz 2020. gadam. Otrā posma īstenošanā paredzēts atvēlēt teritoriju arī privātām investīcijām, līdz ar to nevar izslēgt, ka projekta īstenošanas gaitā papildu ES un valsts naudai tiktu piesaistīti arī citi finanšu līdzekļi.

Apņemšanās ir

Plānots sakārtot arī kādreizējo Latvijas Universitātes stadionu Krišjāņa Barona ielā, par kura nodošanu bezatlīdzības nomā Latvijas Futbola federācijai (LFF) Rīgas domnieki atkārtoti lēma novembra sākumā. Proti, vienreiz jau šis īpašums federācijai tika atvēlēts 2012. gadā, taču finansiālu iemeslu dēļ tā nespēja īstenot solīto projektu par starptautiskām futbola federācijas prasībām atbilstošas sporta bāzes un stadiona būvniecību, tādēļ domes lēmums tika atcelts. Tagad LFF sola projekta īstenošanā ieguldīt līdz 10 milj. eiro, septiņu milj. finansējums esot saņemts no starptautiskajām futbola federācijām UEFA un FIFA. Rīgas domes lēmums paredz – būvatļauja stadiona un infrastruktūras būvniecībai jāsaņem ne vēlāk kā līdz 2016. gadam, bet būvdarbi jāpabeidz un objekts jānodod ekspluatācijā vēlākais 2017. gada 1. maijā.

Līdz šim UEFA un FIFA prasībām starptautisko spēļu aizvadīšanai augstākajā līmenī atbilst vien Skonto stadions, taču tas atkal pārdots, tādēļ, kā norāda federācija, no 2016. gada vairs nebūs pieejams LFF futbola spēļu rīkošanai.

Jau gatavs

Savukārt Rēzeknē, īstenojot olimpiskā centra projekta pirmo kārtu, šoruden jau atklāts mākslīgā seguma futbola laukums, ko var izmantot Latvijas čempionāta spēlēm.

Citviet Latvijā tiek atjaunoti un būvēti jauni baseini. Jēkabpilī šoruden atklāts 720 tūkst. eiro vērts sporta baseins, turklāt tas ir privāta uzņēmuma, ne pašvaldības projekts.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Klusums pirms vētras

12.11.2014

alt

Sasteigta un politizēta lēmumu pieņemšana negatīvi ietekmē nekustamo īpašumu biznesu

12.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā