Sasteigta un politizēta lēmumu pieņemšana negatīvi ietekmē nekustamo īpašumu biznesu

Lai gan no septembra Imigrācijas likuma grozījumi termiņa uzturēšanās atļauju (TUA) iegūšanai Latvijā paredz īpašuma iegādi vērtībā, kas nav mazāka par 250 tūkstošiem eiro, kā arī grozījumos iekļauti pārējie iepriekšējās Saiemas koalīcijas piedāvātie punkti, tas nav galvenais šķērslis, kāpēc darījumi šajā segmentā praktiski apstājušies.

Kā komentē Baltic Sotheby’s International Realty līdzīpašnieks Vestards Rozenbergs: “Skatoties kopumā, Latvijas likumdošanas regulējums attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi ārvalstniekiem un iespēju saņemt TUA ir viens no labākajiem Eiropā, gan no šīs programmas organizācijas, procedūras un administrēšanas viedokļa. Tomēr nestabilā situācija kaimiņu reģionā ietekmē arī lēmumus mūsu valstī – šobrīd pirmajā lasījumā Saeimā ir atbalstīts priekšlikums apturēt Krievijas pilsoņiem izsniegt TUA pret nekustamā īpašuma iegādi, kas tika steidzīgi virzīts tieši pirms vēlēšanām, kaut iespēja iegūt TUA banku subordinēto aizdevumu, vai uzņēmumu pamatkapitāla veidā šobrīd netiek izvērtēta līdzīgā kontekstā. Šīs ziņas ļoti ātri nonāk kaimiņvalstu mediju redzeslokā un informācija tiek pasniegta atbilstoši vēlamajam Krievijas oficiālajam viedoklim – Latvija programmu slēgusi, ieguldījumi īpašumos tagad riskanti. Šāda tendencioza informācija rada neziņu un baumas, kā rezultātā veicina vēlamo mērķi – ierobežot kapitāla aizplūšanu no Krievijas un ieguldīšanu Eiropas Savienībā.”

Kā liecina Zemesgrāmatas dati, Latvijā 2013. gadā līdz septembrim vidēji mēnesī notika 25 darījumi, 2014. gadā tajā pašā periodā (janvāris – augusts) vidēji mēnesī notika jau ap 30 darījumiem segmentā virs 200 tūkstošiem eiro. Savukārt salīdzinot šī gada septembra un oktobra mēnešus ar 2013. gada šo pašu periodu, darījumu skaits ir nokrities vairāk nekā uz pusi: vidēji 40 darījumi 2013. gada septembrī/oktobrī pret vidēji 17 darījumiem 2014. gada septembrī/oktobrī. Prognozējams, ka šī tendence var progresēt. 

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

47 miljoni eiro Daugavas stadionam

12.11.2014

Rīgas dome Lucavsalai meklē investorus arī ārvalstīs

13.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība