Trešajā ceturksnī dramatiski sarūk darījumu skaits

Septembrī līdz ar Imigrācijas likuma grozījumu stāšanos spēkā dramatiski sarucis darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem. Rīgā noticis vien 51 darījums, kas ir zemākais rādītājs pēdējo divu gadu laikā kopš 2012. gada septembra. Līdzīga tendence novērota arī Jūrmalā, kur darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem bija attiecīgi 56 darījumi jūlijā un 51 darījums augustā, bet septembrī notikuši vien 12 šādi darījumi. Tāpat samazinājies arī darījumu skaits ar dzīvokļiem, kuru cena pārsniedza jauno 250 000 EUR slieksni termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, norādīts ARCO REAL ESTATE jauno projektu tirgus pārskatā (http://bit.ly/jprojekti_lv).

Jautāts, kādas ir jauno projektu raksturīgākās cenas Rīgas jaunajos projektos, ARCO REAL ESTATE valdes loceklis Māris Laukalējs uzsver, ka mikrorajonos esošo jauno projektu dzīvokļu vidējā cena trešajā ceturksnī bija 1480 EUR/m², kas ir par 5% augstāka kā iepriekšējā ceturksnī, savukārt Rīgas centrā, kā arī tādos centram tuvos rajonos kā Ķīpsala un Klīversala vidējā cena jauno projektu dzīvokļiem trešajā ceturksnī saglabājās 2600 EUR/m² pozīcijā.

Pēc ARCO REAL ESTATE datiem, 2014. gada 3. ceturkšņa kopējais darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos bija 294 (jūlijā – 179, augustā – 157, septembrī – 51), kas ir par 24% vairāk kā 2. ceturksnī, kad notika 237 darījumi. Vislielākais darījumu skaits tika fiksēts tādos mikrorajonos kā Teika, Imanta, Purvciems un Zolitūde. Savukārt vismazākais darījumu skaits bija Bolderājā, Vecmilgrāvī un Ķengaragā.

Rīgas centra jauno projektu dzīvokļu piedāvājums samazinājās par 14%, un to kopumā veidoja 320 dzīvokļi. Darījumu skaits ar jauno projektu dzīvokļiem 2014. gada 3. ceturksnī šajā teritorijā bija 93, kas ir par 37% vairāk kā šī gada 2. ceturksnī, kad notika 68 darījumi, informē M. Laukalējs.

Sekojot kopējai ekonomiskās situācijas attīstībai valstī, 3. ceturksnī mērenos tempos pieauga arī vietējo pircēju interese par dzīvokļiem jauno projektu ēkās Rīgas mikrorajonos.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Rīgas dome Lucavsalai meklē investorus arī ārvalstīs

13.11.2014

alt

Rīgā uzlabos dzīvokļu piešķiršanas nosacījumus daudzbērnu ģimenēm un personām bez parādiem

13.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība