Rīgā uzlabos dzīvokļu piešķiršanas nosacījumus daudzbērnu ģimenēm un personām bez parādiem

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos par palīdzības sniegšanas kārtību dzīvokļa jautājumu risināšanā.

Grozījumi paredz, ka dzīvokļu rindā esošās daudzbērnu ģimenes un personas, kurām nav parādu, varēs pretendēt uz labākiem dzīvokļiem.

Vienlaikus komiteja uzdeva Mājokļu un vides departamentam līdz nākamā gada 1.martam sagatavot jaunu saistošo noteikumu par palīdzības sniegšanas kārtību dzīvokļa jautājumu risināšanā projektu, jo esošie noteikumi jau ir daudzkārt grozīti.

Komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko uzsver, ka grozījumi uzlabos daudzbērnu ģimeņu stāvokli. Tie paredz, ka ar atsevišķu istabu tiks nodrošināti ik divi bērni no septiņu gadu vecuma. Līdz šim bija noteikts, ka atsevišķa istaba bērnam pienākas no deviņu gadu vecuma. Tāpat noteikumi uzlabos to īrnieku stāvokli, kuriem nav parādu. Izvietojot īrniekus no pašvaldības dzīvojamām telpām, viņi varēs saņemt atsevišķus dzīvokļus ar ērtībām, skaidroja Stepaņenko.

Grozījumi saistošajos noteikumos par palīdzības sniegšanas kārtību dzīvokļa jautājumu risināšanā izstrādāti, ņemot vērā no iedzīvotājiem un Rīgas domes deputātiem saņemtos priekšlikumus.

Grozījumi vēl jāapstiprina Rīgas domes sēdē. Tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kopumā dzīvokļu rindā šā gada 30.oktobrī bija reģistrētas 4730 personas (ģimenes), no tām 2728 ir denacionalizēto namu īrnieki. Laika periodā no šā gada 1.janvāra līdz 30.oktobrim palīdzības saņemšanai reģistrētas 675 personas (ģimenes). No tām 73 ir daudzbērnu ģimenes, kuru aizgādībā ir trīs un vairāk bērni.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Trešajā ceturksnī dramatiski sarūk darījumu skaits

13.11.2014

alt
alt

Jauno projektu atvērto durvju dienas šajā nedēļas nogalē

13.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība