Gada laikā Latvijas 100 visbagātāko cilvēku īpašumu vērtības kopsumma ir palielinājusies par 300 miljoniem eiro

Gada laikā Latvijas 100 visbagātāko cilvēku īpašumu vērtības kopsumma ir palielinājusies par 300 miljoniem eiro, sasniedzot 2,87 miljardus eiro, liecina jaunais Latvijas bagātāko cilvēku TOP 100, kas nākamnedēļ tiks publicēts biznesa žurnāla Kapitāls decembra numurā.

Kā atzīmē "TOP 100" veidotāji, tas uzrāda mērenu izaugsmi un stabilitāti. "Ja vidusmēra Latvijas iedzīvotājs par šādu kopējās ekonomiskās situācijas raksturojumu varētu arī šaubīties, salīdzinot to ar personiskā maka satura stāvokli, vismaz miljonāru aprindās to tiešām var uzskatāmi konstatēt," komentē publicists Lato Lapsa.

Pirms sešiem gadiem Latvijas "zelta simtnieka" jeb bagātāko cilvēku "TOP 100" īpašumu kopvērtība bija 3,17 miljardi latu (4,51 miljards eiro), bet pirms diviem gadiem tie bija sarukuši teju dubulti - līdz 1,7 miljardiem latu (2,42 miljardi eiro). Pērn tā bija 1,77 miljardi latu (2,52 miljardi eiro).

Savukārt šogad, pirmoreiz visas summas rēķinot eiro, tās ir būtiski lielākas. Pirmais desmitnieks - 1,36 miljardi eiro, pārējie deviņdesmit - 1,51 miljards eiro, kopā tātad - vairāk nekā 2,87 miljardi eiro.

Taču pieaugums bijis arī reāls. Pārvēršot jau pagātnē aizgājušajos latos, šīgada "TOP 100" īpašumu vērtības kopsumma būtu nedaudz virs diviem miljardiem latu, un tas nozīmē, ka gada pieaugums ir aptuveni 300 miljonu eiro.

"Vai var uzskatīt, ka šis saraksts ir iegājis stabilā "kaimiņu būšanas" gultnē un nākotnē pārsteigumi mūs vairs negaida? Šāds pieņēmums būtu aplams, jo īpaši pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā. Līdz ar to nākamā gada "TOP 100" var nest krietni vairāk negaidītu pārsteigumu nekā šajā gadā," miljonāru "TOP 100" komentē viens no tā veidotājiem Vadims Jerošenko no korporatīvo finanšu kompānijas "Laika stars".

Savukārt SIA "Lursoft IT" valdes locekle Daiga Kiopa norāda uz ienesīgākajām nozarēm. "Apskatot pagājušajā gada miljonāru "TOP 100", redzams, ka arī šogad sarakstā iekļuvušie uzņēmēji pārstāv plašu nozaru spektru - banku sektors, būvniecības sfēra, farmācija, lauksaimniecības joma, tirdzniecība, mežizstrāde, arī nekustamo īpašumu apsaimniekošana. Sarakstā iekļuvušiem uzņēmējiem turīgumu vienlīdz labi spēj nodrošināt darbība gan pakalpojumu sniegšanā, gan ražojošajā sfērā," sacīja Kiopa.

Plašāk "Top 100" tiks prezentēts 20.novembrī plkst.11 viesnīcā "Hotel Bergs", Berga bazārā, Rīgā. Pasākumā piedalīsies žurnāla "Kapitāls" vadītājs Juris Kabakovs, Lato Lapsa, "Laika stara" analītiķis Jānis Pinnis un Daiga Kiopa.

Jau ziņots, ka pērn otro gadu pēc kārtas "Latvijas 100 bagātāko cilvēku" saraksta pirmajās vietās tika ierindoti AS "ABLV Bank" īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas, SIA "Baltic Screen", korporatīvo finanšu kompānijas "Laika stars" un SIA "Lursoft" pētījums.

Savukārt pērn par Latvijas bagātāko ģimeni tika atzīta Lembergu ģimene - Aivars, Anrijs un Līga, kuru īpašumu kopvērtība gada laikā saglabājusi 140 miljonus latu, savukārt visstraujāk augusi Karginu ģimenes bagātība - par desmit miljoniem latu.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Deviņos mēnešos būvniecības produkcijas apjoms pieaug par 9,7%

14.11.2014

alt
alt

Latvijas ekonomika kā amerikāņu kalniņi

14.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks