Skanstei – vērtīgas brošas

Kultūras celtnes, uz kuru tapšanu gadiem gaida vairākas nozares, varētu būvēt Skanstes apkaimē, kuras attīstību ietekmēt tūlīt būs iespēja ikvienam, trešdien raksta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Konferenču centrs varētu tapt SIA Merks attīstāmajā teritorijā, DB apliecina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš. Tā kā projekts ir tikko sākts un nevar prognozēt, vai tas vainagosies ar panākumiem, viņš pagaidām atturas sniegt plašāku informāciju par ieceri.

Jāatgādina, ka tūrisma nozares profesionāļi gadiem norāda, ka Rīgai ir nepieciešamas speciāli konferenču rīkošanai paredzētas telpas, kur būtu iespējams uzņemt ap 2000 apmeklētāju. Šo telpu trūkums ik gadu Rīgai konkurences cīņā par lielu pasākumu uzņemšanu liek piekāpties citām valstīm, kas savukārt nekādi nesekmē tūrisma attīstību nesezonā. Jāpiebilst, ka konferenču centrs varētu tapt arī Zaķusalā, kur attīstību plāno SIA Eiroholdings, SIA Ave Astra, a/s Grindeks, SIA Vitalian un Latvijas Darba devēju konfederācijai piederošā SIA Biznesa centrs Zaķusala.

Plānots 2021. gadā

Savukārt teritorijā starp Hanzas, Pulkveža Brieža un Skanstes ielu, kas pieder otram lielajam apkaimes attīstītājam ABLV Bank, 2021. gada beigās varētu slieties Laikmetīgās mākslas muzejs, kas arī jau gadiem ir valsts neizpildīto darbu sarakstā. Oktobra beigās kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, kuru dibinājuši ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonds, parakstīja nodomu protokolu par muzeja būvniecību.

Paredzēts, ka Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds izsludinās skiču un tehnisko projektu konkursus, nodrošinās ēkas būvniecību, infrastruktūras izveidi, muzeja iekārtošanu un krājuma izvietošanu. Pēc muzeja nodošanas ekspluatācijā fonds rūpēsies par tā darbību, pārvaldību un attīstību, tostarp Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma uzturēšanu un attīstību muzeja vajadzībām. Muzejs būs atvērts un pieejams sabiedrībai. Plānots, ka fonda dibinātāji muzeja būvniecībai nodrošinās nepieciešamo finansējumu 30 milj. eiro apmērā.

Laikmetīgās mākslas muzeja īstenošana ieplānota New Hanza City projekta trešajā kārtā, kad 24,5 ha plašajā teritorijā bijušās Preču dzelzceļa stacijas vietā jātop arī daudzdzīvokļu ēkām un pilsētas dārzam. Plānots, ka nākamgad tiks izsludināts starptautisks arhitektūras vīziju konkurss, DB informē ABLV Bank Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Ilmārs Jargans. Ēka tiek plānota 10 tūkst. m2 plaša un četrus stāvus augsta.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Klientu dienas projektā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160” Mežciemā

16.11.2014

alt

Traģēdija piebremzē būvniekus

19.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība