Traģēdija piebremzē būvniekus

Gandrīz gadu pēc Zolitūdes traģēdijas būvnieki atzīst, ka projekti tiek atbalstīti lēnāk, sarežgītāka ir arī objektu nodošana ekspluatācijā, vienlaikus ir bažas, vai tādējādi nav iedarbināts lielāks birokrātijas ritenis, trešdien raksta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Diemžēl atbildīgajās iestādēs darbiniekiem svarīgākais ir papīru līmenis un tiek vērtēti «punkti un komati», bet projekti pēc būtības netiek skatīti, uz šādu situāciju DB norāda vairāki būvnieki. Tikmēr būvnieku savstarpējo attiecību kvalitāte ir uzlabojusies. «Būvnieki, vismaz tie, kas domā par ilgtspēju, arvien biežāk līgumos un citur uz jautājumiem skatās ne tikai juridiski, sausi, bet pēc būtības,» saka a/s RBSSKALS padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns. Piektdien, 21. novembrī, apritēs gads kopš Zolitūdes traģēdijas, kad, iebrūkot tirdzniecības centra Maxima jumtam Rīgā, Priedaines ielā 20, bojā gāja 54 cilvēki.

Galvenais papīros

Vērtējot izmaiņas gada laikā pēc Zolitūdes traģēdijas, a/s LX grupa valdes loceklis Ainārs Āboliņš DB atzina, ka, strādājot būvniecībā, projektēšanā, jūtams, ka projektu akceptēšana ir ļoti apgrūtināta. Tas pats vērojams, nododot objektus ekspluatācijā. «Visi ir ļoti uzmanīgi. Visās ar būvniecību saistītajās institūcijās varu ir pārņēmuši juristi, kas skatās uz papīriem, komatiem, garumzīmēm. Tēlaini izsakoties, viņi ir aplikuši milzīgus pamperus, ka tik kaut kas nav neprecīzi saskaņots – labāk nedarīt, nekā darīt,» viņš saka. Kā kavējošu faktoru A. Āboliņš min, ka vēl arvien nav izmeklēšanas rezultāta, tāpēc iesaistītās puses nogaida, negrib uzņemties atbildību. To, ka Zolitūdes traģēdijas sekas joprojām ir jūtamas, konferencē «Juridiskie aspekti būvniecības biznesā» atzina arī zvērināts advokāts Sandis Bērtaitis, norādot, ka būvniecības process kļuvis lēnāks, neelastīgāks un būvvaldēm ir piesardzīgāka attieksme pret jaunajiem projektiem.

«Būvvaldes neapšaubāmi ir saskatījušas savu līdzatbildību būvniecībā kopumā,» viņš apgalvoja. Tāpat amatpersonas atturoties veikt netipiskas procesuālās darbības, kas var radīt iestādes atbildību.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Skanstei – vērtīgas brošas

19.11.2014

alt

Atvērto durvju diena Krustkalnos, Jaunlazdu ielā 7!

19.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība