Traģēdija piebremzē būvniekus

Gandrīz gadu pēc Zolitūdes traģēdijas būvnieki atzīst, ka projekti tiek atbalstīti lēnāk, sarežgītāka ir arī objektu nodošana ekspluatācijā, vienlaikus ir bažas, vai tādējādi nav iedarbināts lielāks birokrātijas ritenis, trešdien raksta laikraksts Dienas BiznessPar to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Diemžēl atbildīgajās iestādēs darbiniekiem svarīgākais ir papīru līmenis un tiek vērtēti «punkti un komati», bet projekti pēc būtības netiek skatīti, uz šādu situāciju DB norāda vairāki būvnieki. Tikmēr būvnieku savstarpējo attiecību kvalitāte ir uzlabojusies. «Būvnieki, vismaz tie, kas domā par ilgtspēju, arvien biežāk līgumos un citur uz jautājumiem skatās ne tikai juridiski, sausi, bet pēc būtības,» saka a/s RBSSKALS padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns. Piektdien, 21. novembrī, apritēs gads kopš Zolitūdes traģēdijas, kad, iebrūkot tirdzniecības centra Maxima jumtam Rīgā, Priedaines ielā 20, bojā gāja 54 cilvēki.

Galvenais papīros

Vērtējot izmaiņas gada laikā pēc Zolitūdes traģēdijas, a/s LX grupa valdes loceklis Ainārs Āboliņš DB atzina, ka, strādājot būvniecībā, projektēšanā, jūtams, ka projektu akceptēšana ir ļoti apgrūtināta. Tas pats vērojams, nododot objektus ekspluatācijā. «Visi ir ļoti uzmanīgi. Visās ar būvniecību saistītajās institūcijās varu ir pārņēmuši juristi, kas skatās uz papīriem, komatiem, garumzīmēm. Tēlaini izsakoties, viņi ir aplikuši milzīgus pamperus, ka tik kaut kas nav neprecīzi saskaņots – labāk nedarīt, nekā darīt,» viņš saka. Kā kavējošu faktoru A. Āboliņš min, ka vēl arvien nav izmeklēšanas rezultāta, tāpēc iesaistītās puses nogaida, negrib uzņemties atbildību. To, ka Zolitūdes traģēdijas sekas joprojām ir jūtamas, konferencē «Juridiskie aspekti būvniecības biznesā» atzina arī zvērināts advokāts Sandis Bērtaitis, norādot, ka būvniecības process kļuvis lēnāks, neelastīgāks un būvvaldēm ir piesardzīgāka attieksme pret jaunajiem projektiem.

«Būvvaldes neapšaubāmi ir saskatījušas savu līdzatbildību būvniecībā kopumā,» viņš apgalvoja. Tāpat amatpersonas atturoties veikt netipiskas procesuālās darbības, kas var radīt iestādes atbildību.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

Skanstei – vērtīgas brošas

19.11.2014

alt

Atvērto durvju diena Krustkalnos, Jaunlazdu ielā 7!

19.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks