Banku nekustamo īpašumu kompānijas šo gada vērtē kā aktīvu; nākamo pieļauj sliktāku

Klientu interese par jaunajiem nekustamo īpašumu projektiem ir augsta, tāpēc tirgus šobrīd ir aktīvs, bet nākamais gads varētu būt nedaudz sliktāks, pastāstīja aptaujāto banku nekustamo īpašumu kompāniju pārstāvji.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Nekustamo īpašumu kompānijas Pillar Management (ABLV banka) izpilddirektora vietnieks Raits Kite pastāstīja, ka, attīstot jaunos projektus, kompānija balstījusies uz vietējo pircēju vēlmēm un iespējām. Viņš gan piebilda, ka šobrīd pārdošanas tempi ir nedaudz samazinājušies, taču tas neapdraudot jauno projektu izpārdošanu, jo tie vēl joprojām esot pašmāju pircēju pieprasīti.

Kite pastāstīja, ka sākotnēji esot bijusi arī liela interese no ārvalstu pilsoņiem, taču šobrīd tā ir mazinājusies. «Ir skaidri redzams, ka viņi pašlaik nesteidzas pirkt īpašumus uz jaunajiem termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanas noteikumiem,» atzina Kite, prognozējot, ka tas varētu atstāt ietekmi uz tautsaimniecību kopumā.

Tostarp Kite prognozēja, ka Maksātnespējas likuma grozījumi negatīvi ietekmēs patērētājus. «Skaidri saprotams, ka kredītiem kļūstot nepieejamākiem, pircējs būs spiests ilgāk krāt pirmo iemaksu mājokļa iegādei un turpināt to īrēt, ja ne pilnībā atmest iegādes iespēju,» skaidroja Kite, piebilstot, ka tas īslaicīgi varētu samazināt pārdošanas tempus.

Pēc viņa teiktā ietekme būs īslaicīga, jo tās iespaidā sāks augt pieprasījums mājokļu īres tirgū, un tas sekmēs dažādu investoru vēlmi iegādāties īpašumus, lai pēc tam tos izīrētu un gūtu peļņu.

Uzņēmuma Latectus (SEB banka) valdes priekšsēdētājs Ģirts Grīnbergs pastāstīja, ka klientu interese par jaunajiem projektiem ir augsta. «Mēs aktīvi tos piedāvājam - gan rīkojot atvērto durvju dienas, gan uzrunājot klientus ar īpašiem piedāvājumiem,» klāstīja Grīnbergs, piebilstot, ka visvairāk klientiem interesējot ekonomiskās klases projekti Rīgā bez gala apdares.

Viņš arī pastāstīja, ka likumdošanas izmaiņas saistībā ar Termiņuzturēšanās atļaujām ietekmējušas ārvalstu klientu interesi, un no septembra sākuma tā krietni vājinājusies.

Grīnbergs prognozēja, ka atlikušie šā gada mēneši būs intensīvi, bet nākamā gada tirgus aktivitāti atteicās prognozēt. «Pastāv daudz nezināmo faktoru, kas var negatīvā virzienā ietekmēt cilvēku iespējas iegādāties savu mājokli un viest būtiskas korekcijas nekustamo īpašumu tirgū,» skaidroja Grīnbergs.

Pēc viņa teiktā lielākos riskus varētu radīt grozījumi Maksātnespējas likumā par «nolikto atslēgu» principa ieviešanu, izmaiņas Termiņuzturēšanās atļauju regulējumā, kā arī Krievijas un Ukrainas konflikta eskalācija un ar to saistītās sankcijas. «Īstenojoties negatīvam scenārijam, tirgū iespējama cenu stagnācija ekonomiskās un vidējās klases segmentos, ar cenu kritumu ekskluzīvajā tirgus segmentā, kā arī īres cenu palielināšanās,» prognozēja Grīnbergs.

Nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet (Swedbank) valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks pastāstīja, ka šobrīd ar jauno projektu realizāciju uzņēmumam veicas ļoti labi. «Mums atlicis pavisam nedaudz jaunu dzīvokļu,» sacīja Kovaļčuks.

Viņš sacīja, ka lielāko daļu īpašuma tiekot pārdots vietējiem pircējiem, tāpēc izmaiņas ārvalstu pircēju segmentā uzņēmumu neietekmē.

Tostarp Kovaļčuks uzsvēra, ka vismaz divas trešdaļas no visiem darījumiem pircēji finansē no pašu līdzekļiem un prognozēja, ka arī nākamgad tas nemainīsies. «Sagaidāms, ka kopējais tirgus apjoms šogad būs līdzīgs pagājušā gada apjomam. Būtiskas tirgus apjoma izmaiņas nav sagaidāmas arī nākamgad,» sacīja Kovaļčuks.

Iesakām: Mēneša piedāvājums - projekts DAMMES LIEPAS!

 

Atvērto durvju diena Krustkalnos, Jaunlazdu ielā 7!

19.11.2014

alt
alt

"Eurostat": Būvniecības apjoms ES septembrī samazinājies par 0,4%

19.11.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība